(problematyczny ) ZTE 283 czy Huawei B315 ( czy warto )

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

(problematyczny ) ZTE 283 czy Huawei B315 ( czy warto )

Post autor: strychoo »

Witam,
Koledzy prośba - może ktoś z Was już to przerabiał :

Otóż mam blisko rok Orange LTE z routerm ZTE 283 ( + antena zewnętrzna na 1800 Mhz ) - zasięg miód , transfery pod 40 Mbit.
Jednakże jest jeden minus - router lubi się przycinać czy zwieszać - zwał jak zwał . Bywa ,że co 2 dni a nawet i 1 raz dziennie.

Do tego routera połączony jest mostem WiFi router Tplink 3420 , który rozsyła mi sygnał na parterze domu ( był też spięty skrętką po Lan ) .
Wrażenie mam ,że gdy TPlink był podpięty kablem do ZTE to ZTE zaliczał zwieszenie częściej.

A moje pytanie jest takie : Czy ktoś miał podobne problemy i zdecydował się na zmianę na Huaweii B315 . Czy B315 też zalicza takie zwiechy.
Jest to bardzo uciążliwe ( dobrze ,że mam chociać bezpieczniki pod ręką i nie muszę gnać na poddasze )

Jeśłi już zdecydowałbym się na B315 ( są oferty na OLX ) - czy muszę jakoś specjalnie patrzyć z której sieci ( czy mają simlocki , czy soft z poszczególnych sieci różni się - lepszy czy gorszy - który warto omijać a który kupić ) .

Z góy dziękuje za pomoc
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: (problematyczny ) ZTE 283 czy Huawei B315 ( czy warto )

Post autor: strychoo »

Dzisiaj udało mi się zdobyć router B315 z PLUSA na testy.
Podpięcie bez większych problemów , za pomocą LTE Watch wymusiłem 1800 MHZ ( taką mam antenę zewn. )
Co zauważyłem - router jest szybszy - w testach speedtest.net - o conajmniej 20% w stosunku do ZTE
Pingi mniej więcej te same.

Zobaczymy jak będzie ze stabilnościa - zesparowałem go po kablu z TP Lnkiem 3420 , który rozysła mi sygnał po parterze domu.

Po kilku dniach napisze czy faktycznie jest poprawa/
Obrazek
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: (problematyczny ) ZTE 283 czy Huawei B315 ( czy warto )

Post autor: strychoo »

Po kilku dniach mogę obiektywnie napisać jak sprawa wygląda.
13.08 ( niedziela ) - zamieniłem ZTE 283 na Huawei B315 ( z Plusa ).
Kartę z Orange wrzuciłem - uruchomił się bez problemów.
Do BTS mam równo 6 km .

Transfery zauważalnie szybsze - test na SPEEDTEST zwykle między 45-49 Mb/s ( wcześniej max 35-38 ).
Pingi w okolicach 15-20 ms.

Router umieszczony jest na poddaszu z anteną zewnętrzną panelową Cybertecha przy kominie ( 5 m kable ) .
Dla rozprowadzenia sygnału po całym domu używam jeszcze TP-Link 3420 - połączone kablemz B315

Od niedzieli do dzisiaj - czyli 5 dni - zero , absolutne zero zawieszenia.

Wszystko chodzi w końcu tak jak powinno.

Router kupiłem na OLX z drugiej ręki - sporo taniej niż w sklepie.

Z czystym sumieniem mogę polecić .
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: (problematyczny ) ZTE 283 czy Huawei B315 ( czy warto )

Post autor: strychoo »

Po kilku tygodniach - obiektywnie - między ZTE a Huiaweii znaczna przepaść .

Absolutne zero zawieszania . Prędkości wyższe zdecydowanie .

Jeśli ktoś ma kłopoty z 283 ZTE z czystym sumieniem polecam wymianę na Huaweii b315 .



Obrazek
ODPOWIEDZ