LTE Poznań play - wybór modem + router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
takaraka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-16, 08:40

LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: takaraka »

Dzień dobry, poszukuje modemu z routerem do internetu radiowego LTE w play. Mieszkam w Poznaniu na ulicy Meissnera. Jestem w tej chwili na delegacji, ale postaram się w tym tygodniu zrobić stosowne testy. Na zewnątrz budynku telefon łączy się z LTE, w środku jest jednak trochę gorzej. Rodzina posiada huawei b315s i daje sobie radę jednak szukam czegoś tańszego, generalnie im rozwiązanie tańsze tym dla mnie lepsze. Modem musi mieć możliwość wymuszania LTE. Generalnie jestem zwolennikiem combo, czyli modem w routerem w jednej obudowie, ale nie stanowi dla mnie problemu rozbicie tego na 2 urządzenia, jeżeli cena będzie zadowalająca.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: wojteks »

takaraka pisze:Rodzina posiada huawei b315s i daje sobie radę jednak szukam czegoś tańszego,
Coś przenośnego w stylu E5577 będzie tańsze, stacjonarnego rozwiązania combo nie znajdziesz taniej chyba ze E5180 Cię zadowoli.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: matek451 »

Podstawa do Play w Poznaniu to router z możliwością wymuszania pasm LTE. Najbliższy BTS Play Os.Lotnictwa Polskiego 11 działa na LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. E5180As-22 z Plusa spełni te wymagania, współpracuje z LTEWatchH czy Toolbox 0.9, koszt za uzywany około 150 zł.. Najtańsza opcja to mobilny MIFI czyli E5573 za około 100 zł, od biedy może robić za stacjonarny ale raczej nie polecany do pracy 24/7, brak mu portów LAN. Ale optymalny wybór w tej lokalizacji to router z LTE-A, tu jednak koszty dużo wyższe.
takaraka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-16, 08:40

Re: LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: takaraka »

Zdecyduje się na Huawei E5577C, mam jeszcze tylko jedno pytanie: testował ktoś z was w praktyce jak będzie z prędkością i stabilnością łącza przy 3-4 laptopach ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: matek451 »

A skąd ten E5577C ? Sprawdzałeś czy współpracuje z LTEWatchH lub Toolbox, ma FW pozwalające wymuszać konkretne pasma LTE? Czytałeś co napisałem? W Play to podstawa, operator korzysta z 4 pasm LTE i działają różnie, także w zależności od lokalizacji.
takaraka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-16, 08:40

Re: LTE Poznań play - wybór modem + router

Post autor: takaraka »

Czytałem na elektrodzie że współpracuje z LTEWatchH. Modem który chcę kupić jest z dystrybucji T-Mobile, nie jestem pewien czy nie będzie posiadał sim locka. Według https://www.youtube.com/watch?v=5DPkIHhA5-g można wymusić konkretną technologię (2G/3G/4G). Nie kupuję tego modemu na wieczność. Zależy mi na tym żeby pochodził przez pół roku max, dlatego nie chcę kupować na ten okres niczego droższego.
ODPOWIEDZ