Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

Cześć,

mieszkam w Dobrzeniu Wielkim w którym mam okrojony wybór usługi internetu. Nie mam już cierpliwości do firmy Airmax dlatego planuję przejść na LTE z T-mobile. W związku, że nie mam najlepszego zasięgu LTE/3G zastanawiam się jakie rozwiązanie byłoby optymalne w połączeniu z modemem Huawei B525.

1. Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO.
2. Droższe rozwiązanie tj. - Wzmacniacz GSM/4G LTE (DCS1800) Signaflex TAJFUN (20dBi).

Co byłoby bardziej skuteczne? Pod wzmacniacz mam już przygotowany kabel (RG 58/U 50 Ohm) idący w ścianie, który wychodzi na dach.

Czy w/w rozwiązania uzupełniają się czy wręcz odwrotnie, śa niezależne i oba mogą wpłynąć korzystanie na wzmocnienie sygnału?


Pozdrawiam,
Tomasz
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: dzejk »

Nawet nie żartuj z tym wzmacniaczem, bo raz, że to nic nie da, a dwa jest to nielegalne. W dodatku z kablem rg58...
W okolicy masz nadajniki z LTE 800 i 1800. Trzeba sprawdzić, który lepiej działa i pod niego dobrać antenę kierunkową.
A może i obeszło by się bez anteny.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 58&zoom=14
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

nie wiedziałem, że wzmacniacze, które idą jak świeże bułeczki na alledrogo są nielegalne. Kabel został dobrany przez firmę, która sprzedaje tego typu wzmacniacze. Mniejszy opór względem standardowego kabla z RF.

Najbliżej mam do nadajników w Brzeziu LTE1800 (w linii prostej ca. 3,5km) / LTE800 (w linii prostej ca. 3,8km).

Może zamiast anteny wybrać urządzenie z mocniejszymi antenami? W T-mobile mam tylko do wyboru Huawei B525 lub TP-LINK TL-WR1043ND.
Lub też mogę wykorzystać aktualnie posiadamy router ASUS RT-AC1200G+ i dokupić do niego dongla LTE. Czy ma to ręce i nogi?

EDIT1: telefon mam w sieci PLAY i o LTE mogę zapomnieć, ledwo co 3G mi trzyma :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: krystianb »

tmki87 pisze:nie wiedziałem, że wzmacniacze, które idą jak świeże bułeczki na alledrogo są nielegalne.
W zasadzie póki ich nie podłączyć do prądu i przełączyć przełącznik w pozycję "ON" są całkowicie legalne :cwaniak: Używanie to już co innego.
tmki87 pisze:Kabel został dobrany przez firmę, która sprzedaje tego typu wzmacniacze. Mniejszy opór względem standardowego kabla z RF.
Ten opór to przy przepychaniu przez otwór czy wnoszeniu tego kabla na dach? A może względem kabla tv 75ohm? Wcisnęli Ci kompletny złom. Przed takimi partaczami to trzeba by ostrzegać.
tmki87 pisze:Może zamiast anteny wybrać urządzenie z mocniejszymi antenami?
Badyle wystające z routera nic nie dają, to tylko placebo.
tmki87 pisze:W T-mobile mam tylko do wyboru Huawei B525 lub TP-LINK TL-WR1043ND.
Że jak? 1043 to przecież router pod kabel ethernet, co prawda usb ma, ale na oficjalnym sofcie nie ma obsługi modemów, a na openwrt itp udaje, że działa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

okej, czyli antena to jest jedyne sensowne i legalne rozwiązanie. Odnośnie kable to czy jest on całkowicie bezużyteczny?

Przed wyborem operatora LTE czy jest sens zrobić test na kartach prepaidowych do telefonu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: matek451 »

Zrób testy, BTS LTE800 Orange i T-Mobile przy Opolskiej 52, do tego LTE1800NetWorks na BTS-ie w Brzeziu, Norweska 1 i jeszcze LTE800 w Elektrownii Opole. Obok w Dobrzeniu przy Strzelców LTE1800, LTE2100 a może i inne pasma Play. Plus z kolei ma pozwolenia na LTE800 Sferii i LTE1800Aero2 przy Opolskiej i Norweskiej. Sprawdź na telefonie LTE z Network Cell Info, zrób speedtesty. A kabel na złom,nie nadaje się do anten na wyższe częstotliwości.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: wojteks »

Tak, kabel rg58 jest bezużyteczny do LTE/GSM/3G
Nie pomagam na PW!
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

Na razie bazuje na Speedtest i mam następujące wyniki:

Orange LTE
Testowane na Iphone 7
W domu: DS 2,33M, US 6,68Mbps
Na zewnątrz DS 6,23Mbps, US 9,25Mbps
Apka LTE Cell info wskazuję, że jestem podłączony do BTS LTE800 Orange.
Nie potrzebuję zawrotnych prędkości ale w/w "osiągi" są marne. Idealnie dla to DS 30 / US 15. Czy jest szansa, że osiągnę wymagane parametry z anteną i modemem LTE na poddaszu (ok 8m wysokości).

Poza tym mam pytanie czy potrzebuję dodatkowo kupić globalne IP żeby modem LTE przekazywał cały ruch do routera? Podobno ZTE nie daje możliwości przerzucenia ruchu na ślepo dalej.

Planuję następującą konfigurację Antena => Modem ZTE MF283+ => Switch TP-LINK SF1008P => Router ASUS RT-AC1200G+

Co o tym sądzicie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z tej aplikacji LTE cell info, UL większy od DL wskazuje na przeciążenie BTS-a.
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

Obrazek

Obrazek
tmki87
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-08-17, 10:25

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: tmki87 »

LTE PLay
W domu: nie łapie LTE, tylko 3G
Na zewnątrz: DS 6Mbps, US 2,1Mbps

Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE - wybór rozwiązania wzmacniającego sygnał

Post autor: matek451 »

Ta Apka to szajs , nic z niej nie można wywnioskować sensownego. Na pewno nie pokazuje parametrów sygnału ani danych BTS-a.
ODPOWIEDZ