Rada

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bosejiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-18, 20:01

Rada

Post autor: bosejiu »

Witam wszystkich, potrzebuje pilnie rady, opisze wiec po krotce swoj problem.

Kochana telekomuna wlasnie podwyzyla mi 3x abonamnet za ISDN ( koniec promocji, place teraz 240 zl/m-c), co nie jest korzystna oferta, postanowilem wiec zerwac umowe i przejsc na internet komorkowy ( do konca grudnia mam jeszcze ISDN ).

W zwiazku z tym ze neta potrzebuje tylko do wakacji ( pozniej wyjezdzam na studia ) wydaje mi sie ze oferta ery blueconnect 39 (47 zl/m-c) na czas nieokreslony bedzie najlepsza ( choc limit 0,5 GB na podstawowe czynnosci powinno starczyc ).

Wiec moje pytanie - jaki zestaw kupic ( mam laptopa ) aby jakos w miare to smigalo ( nie potrzebuje drogiego sprzetu gdyz jak wspomnialem wkrotce sie ulatniam ;) . Zamerzam tez kupic sobie nowy telefon komorkowy (prawdopodobnie LG U880 ) - czy jest mozliwosc aby zamiast modemu laczyc sie przez telefon ( i wykupic na niego blueconnect, czy jak to dziala ? ).

Ah, zapomnialbym, mieszkam na terenie wiejskim I ktory jest notabene niecale 0,5 km od miasta Jelenia Góra ale podobno tylko GPRS moge miec ). Zaden szerkopsamowy internet nie jest dostepny ( choc budynek 50 m ode mnie ma neostrade, ja nie moge miec bo jestem podpiety do innej centrali, sic ! )


przepraszam bardzo jesli poruszany byl juz taki problem ;)

pozdrawiam
floccinaucinihilipilification
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Rada

Post autor: krzysztof.wojcik »

Ja polecałbym simdatę 1MB = 0,30 PLN, do poczty i www w sam raz, bez umowy, bez rachunków, a kupując kartę na allegro np 150 (która zasili za 180) za cenę 135pln wyjdzie jeszcze taniej. Sprawdź na stronie mapa.plusgsm.pl czy masz EDGE.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Rada

Post autor: Ufo atakuje »

Przeczytaj to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=4905

Poza tym postaraj się być w zasięgu EDGE, bo GRPS to stanowczo za mało. Jak będziesz brał nowy telefon, to możesz "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu". :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
bosejiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-18, 20:01

Re: Rada

Post autor: bosejiu »

Generalnie lepiej jest korzystac z neta przez telefon czy modem , co ma lepszy zasieg ?


A co do EDGE to niby czesc mojej wioski jest w zasiegu wiec moze bedzie dzialal :)
floccinaucinihilipilification
ODPOWIEDZ