Modem PCIMCIA czy Nokia 6021

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NdR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-06-09, 14:53
Lokalizacja: Bytom

Modem PCIMCIA czy Nokia 6021

Post autor: NdR »

Wiem, że było podobnie setki razy. Ale mam sprecyzowane wymagania, więc pozwoliłem sobie otworzyć nowy temat.

Posiadam Dell'a Inspiron E1505 z Intel Duo Core 1,66GHz i zamierzam go rozbudować o modem GPRS/EDGE. UMTS jest mi zbędne póki co.

Mam na oku 2 modele (nie chce kupować w salonie ze względu na SimLock i długotrwałe umowy) - Sony GC85 i AirCard775. Który z nich będzie dobrym wyborem? Zależy mi przede wszystkim na bezawaryjności. Może forumowicze mają lepsze pomysły i sugestie?

Posiadam Nokie 6021 i zastanawiałem się nad adaptacją jej jako modemu. Mam DualSIM adapter i chętnie go wykorzystam. Z internetu korzystać będę rzadko, ładowarkę mam zawsze pod ręką, więc nie powinno być problemów. Duża różnica będzie w transferach między Nokią 6021 przez Bluetooth a którąś z kart PCMCIA ?
amws
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2006-10-11, 22:52
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Modem PCIMCIA czy Nokia 6021

Post autor: amws »

Witam.

Moim zdaniem jeżeli korzystasz w jednym miejscu z internetu to lepszy będzie modem, ale musisz również pomyśleć o dodatkowej antenie bo ta, która jest dołączona do modemu słabo się spisuje.

Miałem ten modem i zamieniłem właśnie na NOKIĘ 6021.

Różnica w prędkościach:
1. modem GC85 prędkość do 240 kb/s
2. 6021 prędkość do 177 kb/s

Telefon powinien w zupełności wystarczyć, ciężko jest utrzymać najwyższą prędkość przy ściąganiu przez dłuższy czas, średnio będzie ok 100-150 kb/s.

Jeśli posiadasz już taki telefon to wypróbuj i zobacz czy będziesz zadowolony.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ