Jaki router LTE Lublin PLAY

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Senser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-08-31, 18:34

Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: Senser »

Witam,
posiadam internet mobilny na kartę w Play i potrzebuję kupić jakiś sprzęt pozwalający mi z niego korzystać. Z internetu będę korzystał w mieszkaniu które jest położone w Lublinie na ul. Wrońskiej.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 54&zoom=16
Router chciałbym podłączyć kablem do konsoli a WiFi udostępniać na telefon oraz laptopa.
Niestety nie mam jak sprawdzić jakości połączenia w tym miejscu ponieważ do mieszkania wprowadzam się dopiero za miesiąc.
Poszukuję czegoś w rozsądnej cenie (na kieszeń studenta :P). Chciałbym się zamknąć w 300 zł. Czy w tej cenie można znaleźć coś rozsądnego? Czy z podanych informacji możecie oszacować jakość połączenia w tej lokalizacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: matek451 »

Jeśli to Play to warto dołożyć do routera z LTE-A. W pobliżu dwa BTS-y z kompletem pasm LTE czyli LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Z reguły najszybciej działa LTE-A2600+1800. Za 350-400 zł kupisz B525.
Senser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-08-31, 18:34

Re: Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: Senser »

Koszt B525S-23A na allegro to około 400 zł za nowy.
Czy różnica w połączeniu na prawdę będzie warta dołożenia tych pieniędzy, np w porównaniu do Huawei B593, który jest dojść popularnym wyborem na allegro.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: eXorcist »

Senser pisze:Koszt B525S-23A na allegro to około 400 zł za nowy.
Czy różnica w połączeniu na prawdę będzie warta dołożenia tych pieniędzy, np w porównaniu do Huawei B593, który jest dojść popularnym wyborem na allegro.
to jak porównanie poloneza do współczesnej C klasy Mercedesa. B593 to stary szrot. W Play istotny jest sprzęt agregujący pasma bo mają bardzo dobrze rozplanowaną infrastrukturę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: matek451 »

Handlarze oferujący B593s-12/u-12 z niemieckiego demobilu i Janusze kupujący te muzealne już dziś routery jak ciepłe bułki to kiepski wyznacznik właściwego wyboru. Kupują bo nie mają pojęcia o sprzęcie LTE , podobnie jak o antenach do niego. Te B593 warte około 100 zł, na tym FW które posiadająz T-Mobile brak nawet możliwości wymuszenia pasma LTE, funkcji w Play koniecznej.Operator korzysta z 4 pasm LTE.
Senser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-08-31, 18:34

Re: Jaki router LTE Lublin PLAY

Post autor: Senser »

Czyli chyba będzie trzeba zacisnąć pas i dołożyć do B525S-23A :P
Dzięki za pomoc :) mam nadzieję że poradzę sobie z konfiguracja.
ODPOWIEDZ