Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: słabyzasięg »

Witam.

Jaką maksymalnie długość kabla micro usb można zastosować do routera Huawei E5573 żeby nie było strat w ciągłym ładowaniu?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: key »

W.g. spec 5m. Ale - kabel musi spelniac normy - tania chinszczyzna bedzie miala zbyt duze spadki napiecia.
Nie pomagam na PW.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: Hermogenes »

Ja znowu wyskoczę z nowatorską teorią podczas ostatniego cyklu ładowania prąd wynosi 50 mA ,więc rezystancja wewnętrzna kabelka nie ma większego wpływu na ten proces. Napiszę nawet więcej doładowując aku do niższego napięcia końcowego zwiększasz jego żywotność więcej cykli ładowania/rozładowania przyjmie takie ogniwo. poz Hermogenes
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: key »

Tylko trzeba rozroznic sredni prad ladowania i maksymalne pulsy.
Nie pomagam na PW.
słabyzasięg
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-12-28, 14:54

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: słabyzasięg »

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: krystianb »

Hermogenes pisze:Ja znowu wyskoczę z nowatorską teorią podczas ostatniego cyklu ładowania prąd wynosi 50 mA ,więc rezystancja wewnętrzna kabelka nie ma większego wpływu na ten proces.
To ile godzin się ładował? Mi wychodzi jakieś 2 dni.
Hermogenes pisze:Napiszę nawet więcej doładowując aku do niższego napięcia końcowego zwiększasz jego żywotność więcej cykli ładowania/rozładowania przyjmie takie ogniwo. poz Hermogenes
Sęk w tym, że napięcie zasilania nijak ma się do napięcia ładowania 5V i tak musi być obniżone bo przy pierwszym ładowaniu ogniwo zamieniało by się w granat. Za to napięcie zasilania ma bardzo dużo wspólnego z szybkością ładowania, większość urządzeń trzyma się standardu usb, który przewiduje napięcie zasilania pomiędzy 4.75 a 5.25V. Jeśli router stwierdzi napięcie poniżej 4.75 to odłącza pobór mocy uważając, że host uległ awarii. W przypadku kiepskiego kabla wyglądać to może jeszcze ciekawiej, router zaczyna pobierać prąd, im wyższy prąd tym wyższe spadki napięcia więc modem odłącza obciążenie i znów napięcie na końcu kabla wzrasta więc pora naładować baterię, wróć do początku...

Co do długości samego kabla zasilającego (bez przesyłu danych) odpowiedzi nie ma, wszystko zależy tylko od jego rezystancji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: Hermogenes »

Jeśli by było tak jak twierdzisz to żadnego urządzenia nie zasilił byś z power banku. Ja specjalnie do nocnego ładowania telefonu kupiłem 3 m kabel plus tanią ładowarkę aplikacja pokazuje czas ładowania 8-9 godzin , w zależności od stanu rozładowania. poz .Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: krystianb »

Hermogenes pisze:Jeśli by było tak jak twierdzisz to żadnego urządzenia nie zasilił byś z power banku.
To mam zagadkę, jakie napięcie jest na portach działającego powerbanku (wyładowane się nie liczą)?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: Hermogenes »

Taki który znalazłem kiedyś pod bramę miał zwykłe 6 ogniw połączonych równolegle, połączyłem 3x2 i używam do zasilania latarki .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: krystianb »

Hermogenes pisze:Taki który znalazłem kiedyś pod bramę miał zwykłe 6 ogniw połączonych równolegle
No i co z tego? Czy na serio nigdy nie słyszałeś o przetwornicach DC-DC? W każdym powerbanku są 2: steep down do ładowania akumulatora i steep up do wytwarzania napięcia 5V na złącza wyjściowe. W kiepskich powerbankach po rozładowaniu wyłącza się przetwornica i na port USB nadal podawane jest napięcie ok 3,6V
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: Hermogenes »

Zwyczajnie nie interesowałem się power bankami miałem w rękach ww i żadnej elektroniki w nim nie było kabel z wtyczką mini USB był zgrzany do blaszek łączących ogniwa . Doszedłem do niewłaściwych wniosków na podstawie 1 urządzenia, a aż tak dociekliwy nie byłem żeby zaraz szukać w sieci .Zakładałem błędnie że odpowiednie przetwornice są w urządzeniu. Stąd całe zamieszanie.poz Hermogenes
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: tired »

Odkopię temat zakupiłem sobie taki routerek oraz dodatkowo ładowarkę sieciową Huawei. Kabel jest strasznie krótki więc chciałem podłączyć od Samsunga S4 ale spojrzałem we wtyk micro usb od Samsunga i nie ma w nim jednego pinu (ten dostarczony z routerem ma 5 pinów), popatrzyłem po internecie i brakuje pinu id/sense, który połączony jest z masą. Teraz pytanie czy można użyć tego kabla do ładowania tego routera ? A najlepiej to zakupiłbym sobie jakiś o długości 1m poleci ktoś jakiś aby był kompatybilny.
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: jevgienij »

ID/Sense jest do USB-OTG, czyli w tym przypadku kompletnie nie potrzebne. Prąd ładowania sprawdzam aplikacją Ampere na Androida i co ciekawe najtańszy 1-metrowy przewód marki Auchan za 5 zł przepuszcza maksa jakiego mój telefon (S4 właśnie) może przyjąć czyli 1800mA. Inny przewód, gruby, wyglądający na porządny i nawet krótszy ładuje już tylko prądem 1000mA.
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: tired »

Czyli można bez problemu podłączyć do tego routerka i ładować tym od S4 ?
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Długość kabla micro usb do Huawei E5573

Post autor: jevgienij »

Tak, tym i każdym innym.
ODPOWIEDZ