Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamusial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-23, 02:21
Lokalizacja: wawa

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: kamusial »

Sterowniki i BOS zrobione - nie ma reakcji. Jedyne co mi się pojawia w urządzeniach po podłączeniu routera przez USB, to karta sieciowa Remote NDIS:
karta.png
Po odpaleniu DC-unlockera, po odpaleniu lupki Remote NDIS znika i pojawia się Huawei Modem w innych urządzeniach. Następnie DC unlocker informuje że 'modem not found'.
mobile.png
Poszukałem jeszcze na forum i w wątku o debrandingu E5573, na samym dole opisane były podobne symptomy (na już zdebrandowanym modelu) - modem podłączał się jako karta sieciowa. Jedyną opcją, żeby była komunikacja z pozostałymi portami było przez włączenie opcji 'debugging' (dostępnej w zmodowanym firmware - zakładam, że Play nie ma debuggingu... przynajmniej nie znalazłem).

Mam na tę chwilę dwa pomysły:
-spróbować odpalić na Win7
-zrobić flashowanie wg powyższego wątku, str .2 (zdaje się Twoja instrukcja :) )
odjazdowicz
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-07-12, 06:45
Lokalizacja: wwa

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: odjazdowicz »

sciagnij toolbox 0.9 dziala bez problemu z tym routerem
kamusial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-23, 02:21
Lokalizacja: wawa

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: kamusial »

Toolbox już ściągnąłem i wymuszam pasma. Chciałem jednak zrobić debranding, żeby wymuszać pasma z poziomu interfejsu modemu (plus wgrać nowy firmware)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: dzejk »

jaki numer softu masz w nim obecnie ?
Co do dc-unlockera - spróbuj usunąć sterownik modemu, mobilebrserv z windowsa, tj. Mobile broadband hl service
i po restarcie zobacz, czy zaskoczy.
kamusial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-23, 02:21
Lokalizacja: wawa

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: kamusial »

Cześć,

niestety wciąż bryndza...

Soft:
wersja sprzetu.png
Poniżej sposoby jakich próbowałem na Win10 (z Win7 też nie poszło, te same symptomy):

1.bez usługi hilink (odinstalowana usługa mobilebrserv, wszystko na wyłączonym anty-vir):
-instaluję huawei datacard driver
-dodaję BOS solution, restartuję system
-podłączam włączony modem do komputera
-pojawia się okno autoodtwarzania, stacja dysków CD PLAY ONLINE (uruchom Autorun.exe), nie włączam tego
-pojawia się urządzenie CD: HUAWEI_MOBILE, lista urządzeń pod nim:
urzadzenia bez hilink.png
urzadzenia bez hilink2.png
-włączam DC-unlocker, klikam lupkę i nic nie wykrywa (nie ma również żadnego dźwięku wykrywania urządzenia)

2. Z HiLink:
włączam Autorun.exe z CD PLAY ONLINE
-CD PLAY ONLINE usuwa się z urządzeń,
-pojawia się Remote NDIS based Internet Sharing Device oraz następuje połączenie z modemem przez połączenie lokalne i otwarcie interfejsu użytkownika na stronie modemu (192.168.8.1)
Lista sprzętu:
urzadzenia z hilink.png
urzadzenia z hilink2.png
-włączam DC-unlocker, klikam lupkę. Następuje chwilowy freeze unlockera, jest dźwięk odłączanego urządzenia, następnie pojawia się okno Autoodtwarzania Play (modem pojawia się pod CD-Rom). DC unclocker daje komunikat, że modem-not found

w menadżerze urządzeń pojawia się inne urządzenie: HUAWEI_MOBILE - sterowniki niezainstalowane:
urzadzenia po wlaczeniu DC unlocker z hilink.png
urzadzenia po wlaczeniu DC unlocker z hilink2.png

Jakieś propozycje co dalej?

Zastanawiam się nad flashowaniem-
@dzejk - czy jest szansa na aktualizację fotek w Twojej instrukcji:
viewtopic.php?f=12&t=48066&start=15
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: dzejk »

Jeśli nadal brakuje sterowników spróbuj tych http://www.mediafire.com/download/39p18 ... Serial.zip
Do przełączenia routera spróbuj wykorzystać metodę z modemu e3372, czyli wejść pod jeden z adresów:
project mode:
http://192.168.8.1/html/switchProjectMode.html

debug mode:
http://192.168.8.1/html/switchDebugMode.html

Albo widząc literę cd-rom od routera uruchomić skrypt http://www.mediafire.com/file/jexg56a7n ... ateway.zip
W nim podajesz literę (z dwukropkiem) tego cd-romu, a on robi resztę. Obserwuj Menadżer urządzeń.
kamusial
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-12-23, 02:21
Lokalizacja: wawa

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: kamusial »

Udało się :)

Ale w Win10 nie poszło, dopiero w Win7 (i gdyby nie Win7 to miałbym problem z połączeniem do modemu przez Win10)

W Win10, aby modem się pokazał w DC-unlocker, podziałało wgranie sterowników http://www.mediafire.com/download/39p18 ... Serial.zip

Wszedłem również na linki które podał dzejk, ale nie wiem czy to coś zmieniło (nie było żadnych komunikatów)...

Niestety, w DC-Unlocker po puszczeniu komend:
AT^SFM=1
AT^RESET

modem nie zainstalował wszystkich sterowników:
sterowniki win10.png
próba wgrania FW dawała "kod błędu 10, Nie znaleziono portu', a DC-unlocker nie wykrywał modemu... :/


Następnie odpaliłem modem na kompie z Win7 (odinstalowana usługa mobilebrserv, wyłączony anty-wirus, wgrany huawei datacard driver),
wgrałem sterownik wyżej (Debug)
odpaliłem http://www.mediafire.com/file/jexg56a7n ... ateway.zip wskazując literę dysku modemu.
zainstalowały się nowe sterowniki modemu
DC-unlocker znalazł modem
wklepałem komendy
AT^SFM=1
AT^RESET

tym razem zainstalowały się sterowniki modemu :hurra:
zainstalowałem FW
po instalacji FW modem pokazał się ponownie jako CD-Rom.
powtórzyłem kroki wyżej (zmiana litery dysku, dc-unlocker + komendy) i zainstalowałem WEBUI.

Wielkie DZIĘKI dzejk !!! :padam:
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

Cześć,
mam podobny problem. Mam internet LTE z Play i MiFi Huawei E5573s-320. Komputer - Windows 7. Ogólnie u mnie prędkość tragiczna. Około 5 Mb/s. wstępnie router był podpięty przez kabel USB. Jednak troszkę poczytałem na forach i z telefonem w ręku i aplikacją Network Cell Info Lite zacząłem szukać po mieszkaniu najlepszego sygnału. Znalazłem przy oknie PSRP -89 i RSRQ -11. Najlepsze co było. Więc do ramy okiennej przykeliłem router podłączony do ładowarki i w speed teście(już przez WIFI) skoczyło do 10Mb/s. Dla mnie już "Ameryka" :) jednak stwierdziłem że pobawię się wymuszaniem różnych pasm i posprawdzam jak z prędkościami na tych pasmach. Jednak program E5186 Toolbox_latest v0.9 nie chce się uruchomić. wyskakuje info "program toolbox przestał działać". Nadmienię że jeszcze jakiś czas temu działał. Może aktualizacja oprogramowania zmieniła stan rzeczy? Natomiast program LTEWatchH po uruchomieniu nic nie pokazuje, nic nie wykrywa żadnych info czy możliwości zmiany parametrów. Jest jakiś sposób na to??

Wersja oprogramowania modemu: 21.326.62.00.264
Wersja interfejsu www: 17.100.18.01.264
I jeszcze jedna sprawa.. Często przy większym obciążeniu (ściąganie np jakiegoś większego pliku) zrywa mi połączenie. Dopiero muszę resetować router czasem kilka razy zanim znowu internet działa co jest bardzo irytujące. Spotkał się ktoś z takim problemem?
Byłbym wdzięczny za pomoc
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: dzejk »

A wpisywałeś w ltewatch login i hasło z routera? Musisz wejść w opcje - program startuje po niemiecku, więc Ainstellungen, i tam wpisać.
Możliwe też, że pobrałeś złą wersję programu, ma być ta http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php
Jeśli nadal nic, to masz jeszcze apkę na telefon viewtopic.php?f=12&p=566116
Zamrażanie połączenia w play to niestety często powracający problem.
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

Wpisywałem hasło i adres IP i nic. Program się uruchamia ale zero reakcji. Aplikacje zainstalowałem. Apka działa. Przy wymuszeniu pasma 2600 mam delikatny skok około 2-3 Mb/s więcej. Są jeszcze jakieś sposoby poprawienia jakości sygnału? Kiedyś kupiłem antenę dualną ale dla pasma 1800 bo tak mi ktoś kiedyś na jakimś forum doradził na podstawie zrzutów z Network Cell Info ale niestety po fakcie się okazało że jednak lepiej odbieram pasmo 2600:( Zresztą przyciąłęm konektory okienne od kabli i antena wisi ale nie podłączona.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: dzejk »

pokaż zrzut ekranu z apki dla każdego działającego pasma lte, do tego speedtesty.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: dzejk »

Coś Ci nie wyszło. Wrzuć obrazki na zewnętrzny hosting.
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

edytowałem na same linki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: matek451 »

W Play z tego BTS-a nie uzyskasz za wiele, jest przeciążony na wszystkich pasmach LTE. zakładam że to połaczenie z tym samym na wszystkich pasmach, bo to FW na E5573 nie pozwala na pokazanie CID i parametrów sygnału.
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

Czyli to mój max jaki wyciągne w mojej lokalizacji? Czy mogę mieć wpływ na wybór BTSa?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: matek451 »

A skąd my możemy to wiedzieć? Nie znamy twojej lokalizacji, eNB, CID BTS-a Play, nie wiemy jakie inne sa w pobliżu, jak sa obciązone czy leżą na różnych kierunkach. wiesz chociaż z którym BTS-em Play się łączysz?
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

Lublin. ul. Cyrkoniowa. Nie wiem z którym BTSem się łącze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: matek451 »

Przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacją network Cell Info i pokaż screena z zakładki DANE. Test w domu obok E5573 i za oknem. Najbliższy BTS Play jest na JP II 59, Selgros.
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

Mam też smatfona w Play z internetem LTE. Może być test z jego kartą? Jeśli tak to tu są screeny:
przy routerze: http://uploadfile.pl/pokaz/1383869---9cwh.html
za oknem: http://uploadfile.pl/pokaz/1383869---9cwh.html

czyli ul. Roztocze 4 wedłub BTSearch
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: matek451 »

W domu połączenie z LTE2100 na BTS-ie Roztocze 4 sygnał słaby ale. Za oknem LTE2100 na BTS-ie JP II, sygnał dostateczny ale SINR tragiczny więc pasmo zapchane. Nie wiedzieć czemu telefon łączy się z LTE2100 zamiast z LTE2600, które jest też na tych BTS-ach.
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

tyle że w telefonie miałem włączone wifi więc nie wiem co pokazywał czy zasięg karty w telefonie czy w routerze? ale wtedy by nie było pewnie różnicy. To masz jakiś pomysł? spróbować ponownie podłączyć tą antenę 1800 co mam i sprawdzić czy lepiej działa? tyle że na ten nadajnik na Jana Pawła czy roztocze bezpośredno nie skieruje bo mieszkanie mam z innej strony. Chyba że na dachu mi pozwolą bo mieszkam na ostatnim piętrze. Wydaje mi się że mogę skierować na kaczeńcową 7 ale tam i tak jest tylko 2100 więc bez sensu. czy sprzedać tą antenę i kupić na inne pasmo? Wieczorem jest najgorzej. teraz mam prędkości rzędu 2Mb..:(
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

czy może kupić router z agregacją pasm?
Bosh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-03-13, 14:33

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Bosh »

aha
Lucas1981r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-24, 20:10

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: Lucas1981r »

Witam!
Posiadam ten router E5377 z softem wer.: 21.305.09.00.264
Czy jest jakis nowszy soft? jak moge go wgrac/co potrzebuje? Mam win7
czy update wplynie na szybkosc przesyle i zawieszki internetu?
Pozdrawiam serdecznie! ;)
mefikkk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-06, 13:01

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: mefikkk »

Też mam ten sam soft. Nowszego nie widzę póki co.
Szukam również zabawy do wymuszania zmiany pasma.
2,4km do BTS 2600 mam - zewnetrzne anteny 15dbi na maszcie około 7 m od ziemi ;w obu polaryzacjach - obecnie walcze z zte283+ i niestety po drodze jest kawalek lasu . parametry podam przy okazji i z ciekawości porpsze kogoś o pomoc co by tu zrobić by działało lepiej?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymuszanie pasm w Huawei E5573

Post autor: matek451 »

Podać lokalizację , operatora i jaka to antena?
ODPOWIEDZ