Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Witajcie,
proszę o poradę.

Do małej firmy (będzie korzystać w jednym czasie do 10 osób) potrzebujemy router z modemem lte.

Nie znam się, ani nikt w firmie, ale patrzymy przyszłościowo, więc chcemy by miał ac, do 300mb pobierania danych, był prosty w użyciu(w sensie z wejściem na kartę sim).
Internet będzie z plus lte ultra lub play lte. Oba testowaliśmy i jestesmy w zasięgu(warszawskie bielany), powierzchnia biura też duża nie jest choć na mały mobilny internet już za mało.

Proszę o poradę który wybrać router z dwóch na górze lub moze coś polecacie w podobnej cenie(budżet ok 500zł więc jak zauważyłem i mało i całkiem już nieźle, choć jakby mnie ktoś przekonał że warto przyszłościowo dołożyć 100-150zł to rozważę).

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Przemek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: dzejk »

Sprawdzaliście jedynie zasięg, czy też prędkości, jakie są możliwe do osiągnięcia ? Żeby potem nie było płaczu, że ledwo chodzi, choć sygnał dobry.
Tego starego tp-linka nie ma co brać pod uwagę. Huawei jest ok. Jak na firmę, to pewnie abonament, który wrzucicie w koszta, więc można wziąć router od operatora i spłacać w ratach. Play ma dobre ceny.
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Hmm myślałem, że ten tp-link jest w miarę na czasie - widziałem na benchmark test z tamtego roku...

W plusie proponowali nam to https://www.plus.pl/telefon?deviceTypeC ... ModelType=

ale nie mogłem znaleźć żadnej opinii w necie, opis też skąpy u nich, więc pomyślałem, że kupię oddzielnie. Tam oprócz niego to nic nie mają już...

Play do konca roku mam zamrożony bo wtedy zmieniamy taryfy i dopiero będziemy mogli przejść na nowy większy pakiet.

Co do szybkości to na razie działaliśmy przez mibilnego huawei i szybkość nie jest zabójcza, ale nam do pracy biurowej wystarcza.
Tak jak piszę w tej chwili jesteśmy skazani na taki internet i w tym miejscu, ale za jakiś czas pewnie się przeniesiemy i może wtedy będzie światłowód, albo lepsza będzie infrastruktura już...

@dzejk lub inni forumowicze co byście polecali.
Brać ten B525 plus ewentulanie anteny dokupić? Czy może coś innego?

Z góry dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: matek451 »

Tu potrzeba rozwagi, po pierwsze to czy to ma być oferta Plusa Internet LTE dla Małych Firm? Znasz jej regulamin https://www.plus.pl/documents/16/a190ae ... 48b6bdf8a2 w Plusie dla firm jest pakiet podstawowy +LTE100GB a potem lejek 0,5Mb/s. Abonament w Plusie ze sprzętem dochodzi rata w wysokości 22,50M-c za DWR-960 czyli 540 zł więc żadna łaska, tym bardziej że router taki sobie ale jedyny wart uwagi w Plusie.A co z Play , konkretnie?
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Z plusem i limitami wiem - mieścimy się w wielkości.
Z play mamy taryfę komfort i dopiero pod koniec roku zmieniamy na nowszą i wtedy możemy dobrać urządzenie.

Stąd pomysł by wziąć jakiś modem oddzielnie - tylko jaki...???
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: matek451 »

Sprawdź prędkości w Plusie bo to podstawa, operator ma często przeciążone BTS-y. WSprawdzałeś czy łączysz się na LTE1800Mobylandu czy działa już w Pobliżu LTE2600 Plusa, jaka to ulica? Jaki masz routerek mobilny MiFi z LTE?
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Aż tak szczegółowo nie wchodziłem w to.
Router Huawei e5372, ul. Broniewskiego 44 Warszawa od strony Parku Olszyna i trasy.
Możesz mi sprawdzić?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: dzejk »

Sam sprawdź - na tym routerze działa program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php oraz https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0 Na obu możliwość podglądu parametrów sygnału i wybór pasm w LTE.
Pod nosem masz BTSy każdego operatora. Orange i t-mobile mają LTE 2600 MHz na ul. Duracza 4A, a play przy Broniewskiego 54
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 12&zoom=15
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Dziękuje - przyznam szczerze, że to dla mnie dość czarna magia, ale widzę że w takim razie z zasięgiem i łączem nie jest tak źle.
Choć plus dość daleko w stosunku do konkurencji, ale też śmiga nam ładnie.

Czyli pozostaje teraz kwestia urządzenia...
Jeżeli nie ma propozycji to w takim razie kupię tego b525...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: robertnik »

Ruter możesz kupić, bo jest całkiem fajny, ale przy 10 osobach z miesięcznymi limitami i potrzebą stałego łącza przemyślał bym te oferty. W dziale obok jest topik o Tmobile bez limitu. Sądzę że powinieneś go przeczytać, bo nie sądzę że 10 osób nie obejrzy jakiś filmików z korespondencji(mesengera, samego facebooka, czy youtuba). Generalnie uważam że internet bezprzewodowy dla firmy i 10 pracowników to przestrzelony pomysł na miarę szkockich przywar.
Nie wiem czym zajmuje się firma, ale przy 10 stanowiskach powinien być VPN do danych wrażliwych, czy samego otoczenia sieciowego zarządzanych jakimś wyjściem, a jakim konkretnie to ten sam informatyk powinien już doradzić.
Sam B525 może być tylko wyjściem i ewentualnie hotspotem dla gości, ale to tylko moje zdanie.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: eXorcist »

pomijam fakt, że w niektórych sieciach mobilny net przy wielu sesjach działa jak krew z nosa, więc w firmie przy tylu osobach to może być cienki pomysł. Rozwiązanie to VPS.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: matek451 »

A czemu to parcie na Plusa? Kolega dobrze radzi , T-Mobile. Nie pokazałeś żadnych paramertrów sygnału, żadnych speedtestów Plusa. Testy zrobione w godzinach rannych są bez znaczenia. Infrastruktura Plusa w tym rejonie jest po prostu uboga i wyraźnie odstaje od konkurencji. W T-mobile dla firm za 60 zł netto B525 jest w ofercie operatora.
klysu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-09-05, 10:30

Re: Router TP-Link Archer MR200 AC750 vs Huawei B525 lub co innego?

Post autor: klysu »

Plus dlatego że kiedyś kolega kupił w abonamencie i jeszcze mamy kilka miesięcy...
Internet z niego nie jest taki zły jeśli chodzi o szybkość i zawieszki - wystarcza nam, ale faktycznie widzę że może być lepiej.

Ale dziękuję za Wasze podpowiedzi i rozjaśnienie sprawy.

Co do ilości osób to tak z przerostem napisałem bo 3 na stałe a reszta w terenie, ale czasami wszyscy się zjada i będzie z 10 na łączu, ale powoli będzie trzeba pomyśleć o przywolanych tematach vpn i vps.

Przeczytałem też wątek o t-mobile i macie rację że to dobra oferta. Nawet byłem skłonny od razu zamówić bo oferta specjalna dla firm na stronie jest ze pierwszy rok 1zl netto później 59zl netto to wydawało się extra ale przy przechodzenia do zamówienia już była tylko 60zl netto na 24m. Więc zadzwoniłem i konsultant mi wytłumaczył że jest za 1zl za rok a później faktycznie 60zl netto ale na 3 lata :) więc różnicy niema, a wiązać się na tak długi okres nie chce bo może się zmienić w każdej chwili z łączem stałym dostęp u nas, już nie wspominając że pewnie oferty będą tańsze za 2 lata.
ODPOWIEDZ