Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomektomek17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-05, 11:18

Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: tomektomek17 »

Cześć,

ja z szybkim pytaniem - szukam routera + anteny do internetu mobilnego, wieś Ciełuszki na podlasiu.

Obecnie korzystamy z hotspota z telefonu Samsung Galaxy A3 (2016), zasięg dosyć słaby (sieć Orange), LTE w ogóle brak, zazwyczaj H+, ale tylko w losowych miejscach. Chcemy przejść na całkowity internet mobilny, raczej Orange - obecnie tylko ta sieć w ogóle działa na jakimś poziomie.

Do dyspozycji około 400-500 zł na sprzęt (router mobilny + antena zewnętrzna, zakup z Allegro lub podobne). Co polecacie?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
Tomek.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: eXorcist »

Standardowo - trzeba zrobić testy z telefonem w miejscu gdzie będzie montowana antena (i w ogóle w okolicy domu na zewnątrz) z aplikacją Network Cell Info (wklej screeny). A3 obsługuje LTE 800Mhz więc powinno działać.

W tej lokalizacji na 1800MHz raczej nie ma co liczyć. Najbliższe nadajniki 7-8KM więc zostaje 800MHz.
tomektomek17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-05, 11:18

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: tomektomek17 »

Dziękuję, będę na miejscu w sobotę - wykonam poniższe kroki i wkleję tutaj screen'a.

Pozdrawiam,
Tomek.
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: eXorcist »

Sprawdź czy uruchamia Ci się ukryte menu w tym A3 wpisując *#0011# - zrób screen jeśli Ci się uruchomi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: matek451 »

A po co Orange? Ma teraz bardzo słabą i drogą ofertę. Bierze się w tej lokalizacji ofertę z T-Mobile ze sprzętem za 79,99 , ze sprzętu router B525 za 9 zł. Inny nie wart uwagi, Oferta MAX czyli internet bez limitu. Ktoś pisał ze przez infolinię uzyskał ja za 69,99 zł. Zasięg T-Mobile identyczny jak w orange. Najblizsze BTs-y LTE800 Orange i LTE800 T-Mobile to Trześcianka, Ryboły i Narew. Do routera konieczna antena na 800MHz czyl 2xATK-20 lub 2xATK-10/800-980 ale to po testach. Koszt około 200 zł. Napisałeś ze do Orange router mobilny, po co?
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: compawori »

Warto też spróbować z kartą Plus/Aero2. Zdarza się, że ich LTE1800 w terenie całkiem daleko sięga. Znam przypadek, że użyteczny sygnał był na odległości ponad 13 km. Wszystko zależy od ukształtowania terenu i przeszkód. Generalnie jak pisał eXorcist, na dach z telefonem i aplikacją NCI i testy telefonem na kartach Orange/T-Mobile i Plus/Aero2. Potrzebne są screeny z zakładki "Dane".
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: matek451 »

Ty na poważnie czy sobie z gościa żarty robisz ? Plusa omijać tam z daleka, szkoda kasy na starter. tam Plus nie posiada sieci LTE1800Aero2, czynne BTS-y LTE800Sferii w Rybołach i Płoskach. A jak działa to pseudo LTE na 5MHz w Sferii wszyscy zorientowani wiedzą doskonale. W Zabłudowie są pozwolenia na LTE1800Aero2 i LTE800Sferii, działa któreś z nich ale nawet jak to LTE1800 to ponad 10km z czego połowa to lasy. ale działa raczej LTE800 http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 3w#p214576
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: compawori »

Przejrzałem moje screenshoty z tych okolic i faktycznie mam tylko LTE800 z tego nadajnika. Mea culpa.

Lasy, nielasy, warto przetestować co można złapać i jak to działa w konkretnym miejscu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciełuszki, podlaskie - jaki router + antena zewnętrzna

Post autor: matek451 »

W tym miejscu tylko Orange i T-Mobile, mają chociaż 10MHz na własnych LTE800 i kilka BTS-ów w pobliżu. Sferia tylko połowę tego no i raczej bez szans na normalny internet z Plusa.
ODPOWIEDZ