Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Masak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-09-05, 14:39

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: Masak »

ok, ale netgaer 810s ma też 11 kategorię - czyli jak rozumiem ma agregacje do 3 pasm ?

pewnie myślicie, że wydziwiam, ale niedawno w firmie wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na flagowe modele huawei i niestety po kilku tygodniach walki z serwisem i sprawą która niemal otarła się o sąd po prostu nie chcę mieć <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> z nimi nic wspólnego.

dlatego też szukam alternatywy
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: blogger »

Skoro tak to pozostaje tylko Netgear. W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś eliminując Huawei.
Masak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-09-05, 14:39

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: Masak »

Ok, to teraz tylko pytanie czy ma jakieś znaczenie że jest on z PLAY, czy lepiej szukać niebrandowanego ?

Gdzie przewinął mi się temat, niestety nie mogę go teraz odszukać, że w którymś niema polskiego menu i jest starszy soft ?
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: blogger »

Miałem 810 z Play bo innej wersji w zeszłym roku na rynku nie spotkałem. Nie wydaje mi się aby różnica była jakaś ogromna, zazwyczaj jest firmware bazowy i kosmetyczne wersje dla poszczególnych operatorów.
Masak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-09-05, 14:39

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: Masak »

Cena w okolicach 500/600 zł za sprzęt praktycznie nowy, używany miesiąc jest adekwatna ?

I jeśli już jestem zdecydowany, to czy używanie takiego mobilnego routera jak stacjonarnego nie jest problematyczne ? Nie grzeje się przesadnie itp ?
blogger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2015-03-31, 19:25

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: blogger »

Miałem z nim do czynienia ponad rok temu i teraz cen nie znam jednak z uwagi na to, że zawsze ich było mało to nie spada zapewne. Na 2.4 GHz działał spokojnie bez baterii, na 5GHz już się restartował. Grzeje się jak każde urządzenie, więcej pracy to więcej ciepła. Cudów jeżeli chodzi o transfer to się nie spodziewaj w porównaniu z takim typowym routerem stacjonarnym do LTE jak B618.
Masak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-09-05, 14:39

Re: Jaki modem do ASUS RT-AC1200G+

Post autor: Masak »

Bez baterii ? To w ogóle mógł tak pracować ?

Zaryzykuje - zamawiam. Zobaczymy jak to będzie działać.
ODPOWIEDZ