antena do lte na wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wrf6shgv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-05, 21:47

antena do lte na wsi

Post autor: wrf6shgv »

Witam,
chciałbym usłyszeć Waszą opinię nt. anteny, którą zamierzam kupić: http://www.cybertech.com.pl/p130,antena ... -mimo.html

Chciałbym ją dokupić do modemu Huawei e3372. Mieszkam na wsi Pęclin i mam ~3,5 km do BTS-a w Wiązownie. Prawdopodobnie wybór padnie na Play, bo mam u nich abonamet i mógłbym dołożyć do tego internet. Do anteny potrzebuję 10m kabla. Obecnie z internetem jest bardzo słabo, telefon w budynku łapie LTE na jedną/dwie kreski, a prędkość w najlepszych momentach nie przekracza D:1 mbit/s i U:0.1 mbit/s.

Obrazek

Czy według Was będzie to dobry zakup? Myślicie, że po podłączeniu anteny mogę liczyć na lepsze transfery? Czy aż 10 metrowe kable nie sprawią, że antena nie będzie miała sensu?

Z góry dzięki za pomoc i Wasze opinie! :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: antena do lte na wsi

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Wiązowna Play ma wszystkie pasma LTE i agregację LTE-A. Pomysł z E3372 i anteną Dual LTE1800Mhz średni. Najpierw sprawdż czy na tym E3372 masz możliwość wymuszania pasm LTE. Jaka to wersja E3372/ potrzebne testy LTE Play w twojej lokalizacji na wszystkich pasmach LTE.
wrf6shgv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-05, 21:47

Re: antena do lte na wsi

Post autor: wrf6shgv »

Zauważyłem, że link do anteny nie działa, bo forum go skróciło i tym samym zepsuło... Działający tutaj: http://www.cybertech.com.pl/p130,antena ... -mimo.html

W opisie anteny jest napisane, że działa w paśmie 1800-2100 MHz. Czy taka antena będzie lepsza?

Modem mam z Play w wersji e3372h bez hilinka, nie mam pojęcia czy da się w nim wymusić konkretne pasmo... Jeśli się nie da, to jak mogę przetestować LTE na różnych pasmach?

No i ponawiam pytanie dotyczące kabli - czy 10 metrów nie sprawi, że antena nic nie da?

Dzięki!
ODPOWIEDZ