Zmiana Sprzętu do LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
opeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-06-16, 11:25

Zmiana Sprzętu do LTE

Post autor: opeh »

Witam,

Posiadam router Huaweia'a E5377 ( tak trochę z przymusu wrzucony dawno temu do oferty Play) i korzystam z niego od roku używając karty RBM. Ogólnie jestem zadowolony. W połączeniu z anteną dualną z Cybertech 1800 MHz wszystko działa dobrze. Jest tylko jedno "ale".

Internet Jest używany jako drugie łącze skonfigurowane do wysyłania danych z mojego komputera w świat. Wydaje mi się że Heawei nie radzi sobie z tym za dobrze i czasami się rozłącza, co wymusza na mnie reset programu do nadawania a następnie podłączanie wszystkiego na nowo.

Zastanawiam się czy znajduje się tu jakaś dobra duszyczka która doradzi mi jakiś dobry sprzęt zamienny. Nie wiem czy dokupienie samego modemu wystarczy czy lepiej zainwestować w stacjonarny router z LTE. Dodam że zależy mi jedynie na podpięciu jednego komputera po kablu. I jeszcze jedno pytanko odnośnie anteny. Posiadam dokładnie tą (http://www.cybertech.com.pl/p132,antena ... -mimo.html) czy w takim przypadku wymiana samych końcówek wystarczy?

Proszę wybaczyć za pewnie proste pytania ale jestem zielony w temacie i po przejrzeniu kilkunastu tematów z forum nie jestem w stanie jednoznacznie okreslić który sprzet będzie dobry w tym konkretnym przypadku, al kolejne tematy tylko powodują kolejne pytania z mojej strony :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana Sprzętu do LTE

Post autor: matek451 »

To zawieszanie połączenia W Play to norma, niezależnie od routera. u mnie jest tak na E5186, konieczny jest restart routera.
opeh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-06-16, 11:25

Re: Zmiana Sprzętu do LTE

Post autor: opeh »

Naprawdę czterokrotne resetowanie internetu na dzień jest normą? Aż mnie dziwi ze nie natknąłem się na żaden temat tego typu na forum. No cóż, dzięki za info
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana Sprzętu do LTE

Post autor: wojteks »

opeh pisze:Naprawdę czterokrotne resetowanie internetu na dzień jest normą?
W Play było wcześniej, potem zanikło i powróciło ponownie jak widać, wina leży po stronie operatora.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ