Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goner13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-09-10, 09:38

Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: goner13 »

Witajcie, przewertowałem forum na prawo i lewo, co mogłem sobie przyswoić - przyswoiłem, sprzęt również wybrałem - będzie nim polecany tu router Huawei B618s-22d. Moja lokalizacja to Wysiołek Luborzycki, łączę się z BTS'ami w Luborzycy, Baranówce, i Sulechowie. W zależności gdzie mierzę łączę się z rożnymi BTS'ami no i różna jest jakość sygnału. Transfery pomierzyłem, ale na moim telefonie są raczej mało miarodajne bo mam Xiaomi w którym jest jakiś słaby modem. Kolega pomierzył swoim Samsungiem i w Orange ma ok 45 Mbit. Moje pytanie jest następujące, w którego BTS'a mierzyć, który obsługuje częstotliwości z których będę miał najlepszą agregację. Czy powinienem zaopatrzyć się w jakąś antenę czy jakość sygnału jest zadowalająca? Mam internet "domowy" z Play dostałem go w gratisie, ale zależy mi na tym aby uzyskać stabilne połączenie więc zmiana operatora wchodzi oczywiście w grę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: matek451 »

W Play dwa pierwsze screeny to połączenie z BTS-em Play dojazdów 225. Pierwszy na LTE800, drugi na LTE1800. Działa nanim LTE-A1800+800. Ostatni screen to połaczenie z BTS-em Play LTE1800 Łuczyce 205, działa na nim tez LTE800 i agregacja tych pasm. Inny BTS Play to Pietrzejowice 1. Na nim działa też LTE1800NetWorks, LTE800 T-Mobile oraz pewnie LTE800 Orange i agregacja tych pasm dla tych operatorów. Do tego Plus ma tam swije LTE1800Aero2 i LTE800 sferii i ich agregację. Skąd pomysł na B618 ?
goner13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-09-10, 09:38

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: goner13 »

Siedzę na tym forum już chwilę, mimo że dopiero założyłem konto. 618 ostatnio dość często jest tu polecany, dysponowałem akurat budżetem na taki sprzęt więc go zakupiłem. Kończę budować dom i mam strasznie dużo decyzji do podjęcia, więc raczej nie chciałem się zanadto zagłębiać w wybór routera :) Jeśli mogłem kupić coś lepszego to trudno, jakoś przeżyje, w najgorszym wypadku odsprzedam i kupię coś innego.
Awatar użytkownika
Rezzzio
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-10-06, 08:13

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: Rezzzio »

@goner13 i co wybrałeś. Ja właśnie też jestem z tamtych stron i chce zmienić sobię Internet na mobilny to tylko wchodzi w gre Play z Sulechowa. Bo Plus z Goszczy to porażka, T-Mobile i Orange z Pietrzejowic i Prus słabizna.
goner13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-09-10, 09:38

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: goner13 »

Ja jestem w Play i dostałem osobna kartę do LTE. Wcześniej kupiłem startery innych operatorów i słabizna. Mam Huawei b618, agreguje 800+1800 z Dojazdowa. Dzis zamówiłem Redbull Mobajl za 20 zeta z allegro, na neta bez limitu, bo bardziej mi sie opłaca. Jak będzie mało 100 gb i pojawi się lejek to kupie drugi taki pakiet. Co do transferów, wystarczające do codziennego użytku, w ciągu dnia ciężko mi puki co stwierdzić bo w dzień mnie nie ma. Wieczorami miedzy 2,5-5 MB/s czyli miedzy 20-40 Mbit/s pingi różnie. Postawili mi niedawno masz na dachu wiec będę kombinował z antenami. Polecono mi dwie takie w układzie x-cross http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=20& ... 0&rg=0&qq=
Awatar użytkownika
Rezzzio
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-10-06, 08:13

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: Rezzzio »

Kurde nie wiedziałem o tym, że Red Bull ma taka ciekawą ofertę. Dzięki za info. Czytając to forum znalazłem pare informacji pozytywnych na temat tej anteny: http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html.
lajonb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-09, 00:55

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: lajonb »

Hmmm.. Nalepszy (mówię oczywiście na podstawie moich osobistych doświadczeń) będzie internet mobilny play. Nie zawiesza się, cena odpowiednia na każdą kieszeń. Najlepiej zapoznaj się z ofertą. Natomiast ja jestem bardzo zadowolony z tej usługi.
goner13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2017-09-10, 09:38

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: goner13 »

RBM to wirtualny operator w sieci Play
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki Internet LTE - okolice Luborzycy k. Krakowa

Post autor: matek451 »

RBM nie jest MVNO , to submarka Play i jedna z ofert P4.
ODPOWIEDZ