Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

Witam , jako iż mój dostawca w ....... sb robi(internet radiowy zmienil lokalizacje antenty/nadajnika na inna posesje i sa duze problemy z predkoscia pingiem lossem ) i nie chce mi sie juz z nim gadać . Jaki urządzenia (tanie ) typu jakis modem + antena w domu lapie mi w tel lte (2 kreski ORANGE) ktos podpowie tanio i zeby dzialalo ok . Mieszkam na wsi co sie orientuje to ma tylko 1 osoba z plusa lte (reszta Radiowka od tego dostawcy co ja )
wiec takowego natężenia nie powinno byc ? z góry dzieki :)
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: eXorcist »

Najpierw testy na telefonie z aplikacją Network Cell Info na zewnątrz domu. Wklej screeny z tej aplikacji.
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

https://zapodaj.net/6260e83d16c51.jpg.html
https://zapodaj.net/79ae45ea40785.jpg.html

ogolnie to leje i nie chce mi sie moknac , ale telefon znajdowal sie za oknem wiec to tak troszke jak na zewnątrz, sory za te fotki ale telefon za <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> nie chce zrobic screena ;O moze to wystarczy

Jeszcze co może być istotne to mieszkam w dołku wyciaga to lte 6/7 MB.s ale gdy ide na przystanek 500 m dalej górka i osiaga 30 mb/s
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: eXorcist »

Właściwie to zapomniałeś o najważniejszym - lokalizacji gdzie mieszkasz.

Na telefonie masz połączenie z nadajnikiem w Stodzewie na częstotliwości 800MHz (CID 182007)
Ostatnio zmieniony 2017-09-14, 18:14 przez eXorcist, łącznie zmieniany 1 raz.
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

Stodzew,woj Mazowieckie pow Garwolinski
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: eXorcist »

Z okolicy nic poza nadajnikami NW! (T-Mobile i Orange) na 800MHz nie ma. 7km dalej jest Play z 3 częstotliwościami, ale raczej za daleko.

Zostaje do wyboru T-Mobile w abonamencie za 45zł (bez limitu danych i prędkość do 20Mb/s) lub 55zł (bez limitu danych i prędkość do 60Mb/s). Do tego antena na pasmo 800MHz i będzie Pan zadowolony.

Ale zanim na cokolwiek się zdecydujesz trzeba zrobić testy speedtest bezpośrednio pod nadajnikami w godzinach szczytu, żeby sprawdzić ich obciążenie. Masz jeden w Starogrodzie, Stadzewie i najdalszy w Parysowie.
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

A gdy będę chciał kupuje numer w t- mobile rejestruje wykupie pakiet internetowy tylko wtedy gdy nie bede mial internetu (radiowka czy tez lagi lossa itd ) wypali to ? i jakies linki do urządzeń do tej anteny + modem/modemoruter ? dla sim nigdy nie mialem LTE wiec prosze o wyjaśnienie :P
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: eXorcist »

Jeśli chcesz na kartę to zainteresuj się promocją Orange: http://1410gb.pl/

Co do sprzętu to jaki masz budżet? Jeśli to ma być net od święta jako zapasowy to obejdzie się bez anteny pewnie.
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

Sprzet Tani ale dobry nw (200-300zl) wystarczy lub taniej , chciałbym na nim zagrac na nim w cs,go czy inna gre
eXorcist
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 284
Rejestracja: 2008-12-30, 12:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: eXorcist »

Ja bym polecił Huawei B315, ale może ktoś coś innego zasugeruje.
strychoo
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2016-11-15, 06:48
Lokalizacja: JN99NV

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: strychoo »

eXorcist pisze:Ja bym polecił Huawei B315, ale może ktoś coś innego zasugeruje.
Mam taki ( z plusa ) + cybertech 15 dBi ./
Pracuje pod Orange i spisuje się świetnie ( w odróznieniu od szajsu jaki miałem wcześniej czyli ZTE 283, który wieszał się 3x dziennie )
B315 kupiłem na OLX za 180 zł , antena za 149 zł u producenta.
gamex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-09-14, 17:30

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: gamex »

http://www.speedtest.pl/wynik/157281823
A ktos mi powie jak przemówić do rozsądku dostawcy ? :) (pisalem od 1.09. z 15 razy :))
niby mam 20/5 Mb/s ,aleeee jak widac na tescie wieczorem teraz to jest katastrofa predkosc ping lossy. Zaczelo sie to 1.09 gdy zabral urzadzenia z masztu bo niby strasznie duzo za dzierżawę naliczyli i teraz postawil gdzies na stodle jakiejs posiadlosci , i od tego czasu ten interent to go+no a on mowi ze wszystko ok. wydaje mi sie ze on ma jakies przeciazenie ale nie bede mu pisal bo jeszcze nw co ale sie wkurz*y :puknijsie:
Filipek
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-08-12, 19:18

Re: Sprzęt Internet bezprzewodowy LTE (tani wydajny)

Post autor: Filipek »

huawei b315 kupisz od PNKO na allegro za 289 zł (z dostawą 303zł) i antena najlepiej od cybertecha. ROuter mozesz poszukac licytacji
ODPOWIEDZ