ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luki1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-19, 14:39

ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Post autor: luki1986 »

Witam, na forum jestem nowy przejrzałem kilka tematów ale nie znalazłem tam odpowiedzi na swoje pytania.

Posiadam internet w t-mobile lte bez limitów. Wewnątrz budynku jak mam router to mam prędkości 15 - 20 mega download 5-10 mega upload. Jak wystawię router za okno to wzrasta o ok. 20-30% prędkość. Dodatkowo w dzień prędkość potrafi wynieść nawet 35-40 mega ale wieczorem spada znacznie. Chciałbym w związku z tym zakupić antenę i zamontować na dachu. Ok. 5-10m kabla będzie potrzebne.

1.) Pytanie oczywiste jaką antenę kupić
2.) Czy spadki prędkości wieczorami oznacza że dużo osób korzysta jednocześnie z tego nadajnika i jest on przeciążony?
3.) Jeżeli odpowiedź na pytanie (2) jest pozytywna to czy można kupić antenę i wykierować na inny nadajnik albo posiadać dwie anteny wykierowane na dwa różne nadajniki?
4.) Posiadam z t-mobile trzy routery, z którego korzystać: nowy Huawei E5186s-22a oraz dwuletni B593 i dwuletni przenośny e5377T.

LOKALIZACJA: Wołomin, skrzyżowanie ulicy Lipińskiej z Wylot domek jednorodzinny nadajnik zamontowany był by na wysokości ok 6 metrów.
link do lokalizacji: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 68&zoom=20

Z góry dziękuje za informację i pomoc
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Post autor: compawori »

1) Router można postawić na poddaszu i dalej pociągnąć ethernet, tak aby maksymalnie skrócić kabel antenowy. Jakie są obecnie parametry sygnału? Najlepiej wstaw zrzuty ekranu. Warto też poeksperymentować z wymuszaniem pasm, aby sprawdzić czy któreś z nich nie jest mniej zapchane w godzinach szczytu. Wtedy można zastanowić się nad odpowiednią anteną.
2) W twoim przypadku prawdopodobnie tak.
3) Można tak zrobić, ale nie da się jednocześnie korzystać z dwóch nadajników. Możesz ewentualnie mieć 2 anteny i przełączać kable antenowe, ale to rozwiązanie na krótką metę. W końcu kable lub wtyczki ulegną uszkodzeniu.
4) Nowy E5186 tzn. właśnie dostałeś go do nowej umowy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Post autor: matek451 »

Zainstaluj na komputerze https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0 ... t.zip?dl=0 Następnie w tym programie zaloguj się na E5186. Wymuś po kolei pasma LTE2600(B7) , LTE1800( B3) oraz LTE800( B200 , zrób na każdym speedtest wieczorem. Pokaż screeny z każdego pasma. Potem to samo wybierając B3+B7, B3+B20, B7+B20 i czyli agregacje tych pasm. Najbliższy BTS NetWorks przy 1Maja 36, działa na nim LTE1800NetWorks i LTE800 oraz LTE2600 T-mobile. Antena raczej zbędna.
luki1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-19, 14:39

Re: ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Post autor: luki1986 »

compawori pisze:4) Nowy E5186 tzn. właśnie dostałeś go do nowej umowy?
Tak dostałem go z nową umową.

Wykonam testy i podeślę wyniki dzisiaj wieczorem.
alfonsx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-09-15, 09:12

Re: ANTENA DO LTE - T-MOBILE WOŁOMIN

Post autor: alfonsx »

Chciałbym zobaczyć testy.
ODPOWIEDZ