Router LTE Kielce

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-20, 20:56

Router LTE Kielce

Post autor: Kubq »

Cześć,
siostra zamierza wykupić internet mobilny do domu i poprosiła mnie abym znalazł router+modem LTE. Mieszka przy ul. Karkonoskiej/Tatrzańskiej w Kielcach. Jeszcze nie wiem w jakiej sieci będzie, na razie testują różne.
Budżet na router koło 500zł.
Samemu trochę szukałem i czytałem, lecz jest to dość trudny temat dla kompletnego laika i potrzebowałbym co najmniej paru dni, by w minimalnym stopniu poznać ten temat. Raczej antena zewnętrzna nie wchodzi w grę na ten moment (wydaje mi się, że w mieście jednak nie jest to jakoś bardzo potrzebne) choć router może być do tego przystosowany, aby kiedyś móc dołożyć antenę - o ile będzie warto.
Sprawdzałem mapę BTSearch i są z reguły 2 BTS'y w pobliżu <1km. Chyba nawet T-Mobile ma na jednym BTS LTE2600 - to jest teraz najlepszy standard?
Ja się skłaniam ku B315 lub dołożyć do B525.
Co myślicie? Na jakie prędkości można liczyć? Jak testowali Plusa to Speedtest dawał wyniki 15/10MB około, router E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE Kielce

Post autor: matek451 »

Wypróbować ofertę T-Mobile z nielimitowanym internetem za 45/55 zł /m-c . do oferty jest b525 za 1 zł. Na testy 30 dni. To najlepsza oferta abonamentowa. Póki co T-mobile korzysta z LTe1800 Networks w pobliżu, możliwe że uruchomił tam już LTE2600/. Jak karta to tylko Play z ofertą DIL na karcie RBM na Kartę 5 i wtedy zakup b525 na własna rękę.
ODPOWIEDZ