Wybór sprzętu do lte 1500zl

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Large10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-24, 23:58

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Large10 »

Radzinski pisze:1. Podłącz się innym kablem i sprawdź, jeśli to samo punkt kolejny, jeśli lepiej problemem był kabel.
2. Podłącz się w inne gniazdo w routerze i sprawdź, jeśli to samo punkt kolejny, jeśli lepiej problemem było wadliwe gniazdo w routerze.
3. Sprawdź pingi z innej stacji roboczej, obowiązkowo podłączonej kablem, jeśli to samo punkt kolejny, jeśli lepiej problemem jest 'coś' w Twoim komputerze - propozycje w nawiasie w punkcie ostatnim.
4. Połącz dwie stacje robocze bezpośrednio kablem i sprawdź, jeśli to samo tzn. że problem jest w stacjach roboczych(niewłaściwe oprogramowanie/wirus/ograniczona karta sieciowa/etc.)

Do sprawdzania pingu wystarczy, że zostawisz włączony wiersz poleceń i odpalisz grę.
Bardziej eleganckie rozwiązanie to np. to:

Kod: Zaznacz cały

@echo off
del pinglog.txt
for /f "tokens=*" %%A in ('ping -l 700 192.168.1.1 -n 2 ') do (echo %%A>>pinglog.txt && GOTO Ping)
:Ping
for /f "tokens=* skip=2" %%A in ('ping -l 700 192.168.1.1 -n 2 ') do (echo %date% %time% %%A>>pinglog.txt && GOTO Ping)
wklejasz do notatnika i zapisujesz z rozszerzenie .bat
Po włączeniu, w lokalizacji 'bata' powstanie plik tekstowy pinglog.txt w którym co sekundę dopisywana będzie wartość pingu poprzedzona czasem, + taki, że możesz zająć się rozgrywką i odnotować sobie w jakich godzinach były nieakceptowalne wahania i po zakończeniu rozgrywki sprawdzić sobie w pliku tekstowym szukając po godzinie.
Sprawdziłem po kolei tak jak pisałeś i ping nie zmienia się w żadnym z punktów (bez 4, tego nie robiłem, ale sprawdzałem już kilkoma komputerami i wyniki się nie zmieniają, komputery przeskanowane, na jednym dopiero co postawiony system). Sprawdziłem wszystkie gniazda w routerze i na każdym ping jest taki sam. Po wifi ping jest o kilka ms większy. Czy to będzie wina każdego gniazda w routerze, ewentualnie jakiegoś innego podzespołu? Czy może należy zmienić jakieś ustawienia?
Large10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-24, 23:58

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Large10 »

Panowie, pozwolę się przypomnieć z tematem :-)

Zmieniałem już nawet soft w routerze i to też niczego nie zmienia w kwestii pingu. Jeśli to wygląda na uwalony router to bardzo proszę o doradzenie w kwestii tytułowego pytania, czyli:

Jaki zestaw (anetna + router) będzie najlepszy w moim przypadku (lokacja i zasięg podałem w pierwszym poście). Dzięki!
Large10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-24, 23:58

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Large10 »

Up, ktoś z Was doradzi jaka antena i router?
Czy zestaw z routerem B715 i anteną z Cybertech będzie ok w mojej lokalizacji? Czy może jest lepszy wybór?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: robertnik »

B715 agreguje 3 pasma. Masz tam miejsce na 3 anteny?
Large10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-24, 23:58

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Large10 »

Bez problemu, od strony nadajnika mam ścianę i obecną antenę mam zamontowaną na wysokości 10m. Zmieściłoby się takich jeszcze ze 20 :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: robertnik »

A nie pomyślałeś o ruterze? Znajdź zdjęcie bez klapki

Obrazek

W instrukcji są 2.
Large10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-24, 23:58

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Large10 »

robertnik pisze:A nie pomyślałeś o ruterze? Znajdź zdjęcie bez klapki

Obrazek

W instrukcji są 2.
Nie bardzo to w takim razie rozumiem. Agreguje 3 pasma a można podpiąć 2 anteny do niego - więc z anten zagreguje maksymalnie 2?
W tym momencie mam router bez agregacji i nie wiem, czy ta agregacja w ogóle wiele wniesie. Ale router chcę wymienić, (wysoki ping do routera w każdym przypadku po przeprowadzonych testach). Obecnie mam antenę Cybertecha http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html i nie wiem czy z nowym routerem będzie dobrze współpracować lub nie ma teraz nowszych i lepszych anten, które lepiej się sprawdzą.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: Hermogenes »

Jaja sobie robicie ? poz .Hermogenes
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: radius »

To jest technologia MiMo, więc na Down dajesz jedną, a na Up drugą (identyczną!) antenę.

A to czy antena pozwoli na odbiór trzech nośnych to zupełnie inna sprawa.

Tu się przewija Telkob ATK504 jako polecana szerokopasmowa, ale ja jej nie używałem.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Wybór sprzętu do lte 1500zl

Post autor: robertnik »

A nie w mimo to albo wysyłać może albo odbierać. Tak?
B715 agreduje 3 pasm, a anteny są 2...
Jeśli w menu jest pozycja obie

Obrazek

to pal 6 bo pewnie 800 jakieś łapie, ale jeśli nie to będzie agregował 2 pasma, bo tyle ma anten.
ODPOWIEDZ