czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ex1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-11, 10:53

czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: ex1 »

Cześć

- mam modem D525 z T-mobile
- skrypt uruchomiony
- modem wyniesiony pod okno połaciowe domu, tam gdzie pokazuje najlepszy zasięg
- MIeszkam w miejscowości Bielkowo (gm. KObylanka, zach.pom) najbliższe nadajniki lte - Kobylanka (orange i T-mobile) i Motaniec PLAY i PLUS
- mam już dawno zakuoioną kartę Play - 100 GB na miesiąc. karta jest kartą otwierającą dla wszystkich kart w rodzinie.. niby za nią nie płacimy i nie można jej za bardzo zlikwidować

- po testach - orange i T-mobile wyciąga od 40-70mb/s zasięg 3-4 kreski i -93dBm w tym samym czasie Play wyciąga 5mb/s - jedna kreska i -98 dBm

i teraz pytanie do fachowców... :)

da się anteną, jeżeli tak to jaką?
uzyskać poziom sygnału z play oraz prędkość zbliżoną do tej z Orange czy T-mobile..? nadajnik jest jednak dużo dalej, a ja jestem na granicy zasięgu
czy też odpuścić sobie tę nierówną walkę i od razu kupić abonament w Orange czy T-mobile?

dziękuję za wszelką pomoc :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: matek451 »

Zacząć od aplikacji pozwalającej wymuszać pasma LTE na B525 viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165 wystawić B525 za okno i sprawdzić parametry sygnału dla LTE1800, LTE2100, LTE800 a nawet LTE2600 i agregacje pasm. Pokazać screeny i do tego speedtesty.
ex1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-11, 10:53

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: ex1 »

matek451 pisze:Zacząć od aplikacji pozwalającej wymuszać pasma LTE na B525 viewtopic.php?f=11&t=48555&start=165 wystawić B525 za okno i sprawdzić parametry sygnału dla LTE1800, LTE2100, LTE800 a nawet LTE2600 i agregacje pasm. Pokazać screeny i do tego speedtesty.
może nie jasno to opisałem.. ale wszystko to zrobione już ..maks prędkości jakie uzyskuje na Play to 5mb/s
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: robertnik »

Skoro zrobiłeś a nie pokazałeś to czemu pytasz ludzi na forum? Jasnowidzów pytaj.
ex1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-09-11, 10:53

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: ex1 »

robertnik pisze:Skoro zrobiłeś a nie pokazałeś to czemu pytasz ludzi na forum? Jasnowidzów pytaj.
oo widzę cwaniaczek... :)

powiedz mi w takim razie jak możesz co konkretnie mam Ci pokazać, speed testy? napisalem ile wynoszą.. napisalem

co jeszcze potrzebujesz? zrzut ekranu że zainstalowałem skrypt i działa..? przecież to bez sensu

wykonalem wszelkie możliwe testy.. i wyniki nie zachwycają
najlepiej chodzi na 1800

pytanie brzmi czy przez zastosowanie odpowiedniej anteny mogę znacznie zwiekszyć prędkość Play.. czy sobie odpuścić i wejść w orange bądź T-mobile?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: wojteks »

ex1 pisze:oo widzę cwaniaczek...
Jak widzę wszystko wiesz lepiej to po co pytasz? :dobani:
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: czy warto jest walczyć o Internet w PLAY..? Antena?

Post autor: matek451 »

Cwaniakujesz to Ty, co nas obchodzą twój DL czy kreski na routerze? Nic, bo są dla fachowca nieprzydatne. Napisałem co trzeba zrobić i jakie wyniki pokazać, wystarczy się zastosować do rady. Z każdym operatorem będzie podobnie. Przy wyborze anteny potrzebna jest wola współpracy ze strony użytkownika, Ty jej nie przejawiasz.
ODPOWIEDZ