Huawei B525s-23a mod firmware.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ls29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-17, 09:24

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ls29 »

W załączniku screen BTS
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: radius »

1800+2100 nie zagreguje Ci B525. Potrzeba B618 lub B715.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=568952#p568952
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ls29
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-17, 09:24

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ls29 »

Ok ,dzięki za info.Jednak cena jest spora za te zabaweczki.Muszę poczekać aż trochę stanieją.
Ew.może jakaś alternatywa? Podam swoje namiary może ktoś coś doradzi odnośnie BTS (warszawa ul.łagowska 1 sieć play red bull).
][No_WaY
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-03-15, 12:37

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ][No_WaY »

ls29 pisze:Ok ,dzięki za info.Jednak cena jest spora za te zabaweczki.Muszę poczekać aż trochę stanieją.
Ew.może jakaś alternatywa? Podam swoje namiary może ktoś coś doradzi odnośnie BTS (warszawa ul.łagowska 1 sieć play red bull).
check b525-65a
][No_WaY
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-03-15, 12:37

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ][No_WaY »

szelezola pisze:
garysek pisze:
szelezola pisze:The frequency selection not work if you in bridge mode. Can you do something to able to change the frequency in bridge?
Try this:
B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.07_mod_beta3.rar
Dear Garysek!

Thanks again for the improvements, it works well in the frequency shift in bridge mode! (sometimes it's log out from the webui or shows that: "the operation was not successful", but the frequency change is done all time).

Dear Robertnik!

If it were not a big request, would you like to add the ablity to garysek's great work to able to update any firmware later on (probably unlock the firmware)?

B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.07_mod_beta3.rar
hello,
as mentioned when change frequency it log out from webui , but the problem if b525 cannot gain connection again to iSP and your computer is connected to 2nd router which connected to b525 you cannot connect to B525 till it gain connection to ISP or you connect the computer to b525 lan port and assign IP manually to regain access ( which not easy all the time ) so it needed to have loop back in bridge mode.

any solution?
sebol2934
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2015-06-27, 23:23
Lokalizacja: pz

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: sebol2934 »

Dzięki wielkie za poradni, dzięki niemu udało mi się przywrócić i usprawnić funkcjonalność routera. Poradni dobrze opisany, w przypadku t-mobile myślę, że po gwarancji ponieważ trzeba oderwać naklejkę zasłaniającą usb i rj11.

Dla mnie istotny jest rj-11, w domu mam voip ale niestety, na routerach tych, nie działają na nim numery alarmowe. Rozwiązałem to jednak (na b593s-22) przez odpowiednie ustawienie w szybkim wybieraniu numerów do odpowiednich placówkę, np. 999 i 61 222 33 44. Myślę, że sporo zmniejszyłem więc niedogodność braku działania tych numerów, stacjonarny jest w zasadzie dla dziadków więc robię jak najprościej się da. U operatora dane podałem, zgłaszałem problem, pokazali, że na zoiper działa i sam sobie dodatkowo potwierdziłem.

Zmieniłem na b525-23a, jeszcze raz dzięki cały temat, ale mam dość niespodziany problem. Maksyminie w "Speed Dial Number" można wpisać tylko dwie cyfry, czyli 999 nie zrobię, no i mój cały misterny plan w gruzach:(

Możecie coś w tym pomóc?
sebol2934
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2015-06-27, 23:23
Lokalizacja: pz

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: sebol2934 »

sebol2934 pisze:Dzięki wielkie za poradni, dzięki niemu udało mi się przywrócić i usprawnić funkcjonalność routera. Poradni dobrze opisany, w przypadku t-mobile myślę, że po gwarancji ponieważ trzeba oderwać naklejkę zasłaniającą usb i rj11.

Dla mnie istotny jest rj-11, w domu mam voip ale niestety, na routerach tych, nie działają na nim numery alarmowe. Rozwiązałem to jednak (na b593s-22) przez odpowiednie ustawienie w szybkim wybieraniu numerów do odpowiednich placówkę, np. 999 i 61 222 33 44. Myślę, że sporo zmniejszyłem więc niedogodność braku działania tych numerów, stacjonarny jest w zasadzie dla dziadków więc robię jak najprościej się da. U operatora dane podałem, zgłaszałem problem, pokazali, że na zoiper działa i sam sobie dodatkowo potwierdziłem.

Zmieniłem na b525-23a, jeszcze raz dzięki cały temat, ale mam dość niespodziany problem. Maksyminie w "Speed Dial Number" można wpisać tylko dwie cyfry, czyli 999 nie zrobię, no i mój cały misterny plan w gruzach:(

Możecie coś w tym pomóc?
edit: może być też podpowiedź, nie jestem programistą no ale popatrzę, popatrzę i jeszcze spojrzę to może coś wymyślę, tylko gdzie tu szukać?
pepe_lodz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2011-01-20, 13:01
Lokalizacja: LDZ

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: pepe_lodz »

Czy w tym zmodyfikowanym sofcie jest opcja BRIDGE MODE ? Potrzebuje jej... widziałem że jakiś soft ma taką opcję.... i jak ją się włączy to w jaki sposób potem dostanę się na ten router do ustawień... np konfiguracji APN skoro router będzie w trybie BRIDGE ?
alcoo
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-12-02, 18:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: alcoo »

robertnik pisze:...więc istnieje możliwość że to procedura ma na to destrukcyjny wpływ...

Robertnik możesz bardziej rozwinąć temat. Szczerze nie wiem o co chodzi.

O jakiej dystrakcji piszesz?
Co jest nie tak z pasmem B3 (FDD 1800)?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: robertnik »

Co mam Ci rozwinąć definicję słowa możliwość? Wróć i przeczytaj resztę, bo nie mam nic więcej do dodania.
pepe_lodz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2011-01-20, 13:01
Lokalizacja: LDZ

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: pepe_lodz »

A powiedz mi czy w tym sofcie jest opcja BRIDGE MODE ?
alcoo
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-12-02, 18:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: alcoo »

Raczej chodzi o słowa: destrukcyjny wpływ i procedura.

Może i dobrze ze nie masz możliwości sprecyzowania o jaką procedurę chodzi. Poprostu napisz: nie wiem tak piszą inni np na innych forach. Pozdrawiam
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: robertnik »

@pepe_lodz
Czytaj posty w tył, bo "tamtym", którykolwiek masz na myśli może nie być, ale w wątku taki jest.
alcoo pisze:Raczej chodzi o słowa: destrukcyjny wpływ i procedura.

Może i dobrze ze nie masz możliwości sprecyzowania o jaką procedurę chodzi. Poprostu napisz: nie wiem tak piszą inni np na innych forach. Pozdrawiam
Wszystko opisałem w tamtym poście. Jak zafundujesz mi 2 nowe rutery to stwierdze to z większą precyzją.
alcoo
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-12-02, 18:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: alcoo »

Poprostu używaj cytatów no chyba że odpisujesz komuś kto ostatni napisał. Ciężko się połapać i co chwila wracać się sprawdzać co autor miał na myśli, o jakie zagadnienie chodzi i dlaczego to wstawia.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: robertnik »

Widzę że ciężko Ci się połapać. Odpuść może sobie zmianę oprogramowania. Tu jak tu, ale jak zaczniesz czytać cyrylicę to zostaniesz z przyciskiem do papieru. Fora to nie literatura fachowa, tylko zbiór wypowiedzi. Trzeba ogarniać która jest do czego, bo zamiast coś poprawić narobisz sobie kłopotów. Warto?
alcoo
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2017-12-02, 18:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: alcoo »

Przeczytaj mojego pierwszego posta w tym wątku i przestań pisać głupoty bo chyba nie warto. Widze, że sam nie ogarniasz wpisów. Zakończmy te dysputy. Spamujemy nie na temat.
pepe_lodz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2011-01-20, 13:01
Lokalizacja: LDZ

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: pepe_lodz »

Robertnik a czy dasz mi odp czy w tym sofcie jest już opcja BRIDGE MODE ?
sebol2934
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2015-06-27, 23:23
Lokalizacja: pz

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: sebol2934 »

pepe_lodz pisze:Robertnik a czy dasz mi odp czy w tym sofcie jest już opcja BRIDGE MODE ?

Tak jest, linki zostały podane na poprzednich stronach.
sebol2934
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2015-06-27, 23:23
Lokalizacja: pz

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: sebol2934 »

Wszedłem zobaczyć czy ktoś odpisał na mój problem, no ale nic:( to chociaż wam może @alcoo i @robertnik pomogę dojść do porozumienia:)

Zaczęło się od pytań @krzysPN
krzysPn pisze:Dzięki, jeszcze prosba o info:
1. Jaki max pojemnośc pendrive obsłuży ten router po przeróbce?
2. Czy ktoś przypadkiem odpalał na nim telefon analogowy z sieci plfon ??
3. Czy sa jakies przesłanki np. pogorszenie zasięgu czy cos innego o czy należy wiedzieć po zmianie (karta z sieci t-mobile) pytam bo któryś z użytkowników wyraził niezadowolenie że żałuje że zmienił
4. W związku z pkt 3 pytanie czy da się w razie czego wrócić do stanu pierwotnego?
na pytanie 3 i 4 odpowiedział @robertnik
robertnik pisze:Nikt nie robił testów, ale pare osób zauważyło że B525 ma problemy z 1800(na 4PDA użytkownik nie napisał czy przed flashem robił test, czy po), więc istnieje możliwość że to procedura ma na to destrukcyjny wpływ. W ilu % jest prawdziwa nikt się nie dowie puki nie sprawdzi przed i po niej, a najlepiej porówna 2 fizyczne egzemplarze z miodem i bez.
Jeśli to ona uszkadza sprzęt powrót na inne firmware nie pomaga, sprawdzałem już wiele.

Parafrazując robertnika, użytkownicy z forum 4pda.ru podnoszą kwestię, że zmiana oprogramowania może nieodwracalnie pogorszyć parametry sprzętu - w mojej opinii bzdura.

pozdro
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: robertnik »

sebol2934 pisze: w mojej opinii bzdura.
Możliwe, nawet można to udowodnić, a nie bazować na opinii. Trzeba tylko porównać działanie na wymuszonych pasmach modowany B525 z innym ruterem, nawet nie koniecznie z B525.
sebastan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-07-23, 09:28

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: sebastan »

Ja działam na 1800 w T-M. Posiadam dwie karty, jedna w b525 modowanym, druga w Netgear 810S, Mam jeszcze w Note 8 i S8. Wydaje mi się, że na pewno B525 nie chodzi gorzej, Prędkości na nim widzę zblizone do innych sprzętów w tym samym czasie i lokalizacji. Pingi też, nieraz poniżej 20. Sprawdzić coś konkretnego?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: robertnik »

garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: garysek »

Niedawno kupiłem kolejnego B525 w T-mobile, a wczoraj nudziłem się to go rozkręciłem. Tym razem wrzuciłem do niego troszkę nowszy soft, ale połączyłem go ze sprawdzonym Webui:
11.182.61.00.778_DB
Zmiany względem 11.182.61.00.778:
- dodana obsługa ssh/scp (dropbear)
- dodany cron
- dodany program atc (do wykonywania komend AT)
- dodany serwer adb (ale nie jest automatycznie uruchamiany - można odpalić ręcznie z poziomu konsoli)
- scalony z webui Mod1.3pl
Mod1.3pl
Zmiany względem Mod1.2pl:
- w Bridge mode odblokowanie menu Ustawienia sieci
B525s-23a_UPDATE_11.182.61.00.778_DB.rar

Soft nie ma patch'a pozwalającego na wgrywanie z jego poziomu niepodpisanych softów i patcha ttl. Nie wiem, czemu Rosjanie tak go uwielbiają - u nas chyba nikomu do szczęścia nie potrzebny.
Cała reszta, łącznie z Bridge mode wydaje się działać jak należy.
xyy333
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2008-12-03, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: xyy333 »

uwielbiaja patch TTL bo maja oferty na dane tylko na telefon, bez prawa do dalszego podziału łącza
][No_WaY
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-03-15, 12:37

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ][No_WaY »

garysek pisze:Niedawno kupiłem kolejnego B525 w T-mobile, a wczoraj nudziłem się to go rozkręciłem. Tym razem wrzuciłem do niego troszkę nowszy soft, ale połączyłem go ze sprawdzonym Webui:
11.182.61.00.778_DB
Zmiany względem 11.182.61.00.778:
- dodana obsługa ssh/scp (dropbear)
- dodany cron
- dodany program atc (do wykonywania komend AT)
- dodany serwer adb (ale nie jest automatycznie uruchamiany - można odpalić ręcznie z poziomu konsoli)
- scalony z webui Mod1.3pl
Mod1.3pl
Zmiany względem Mod1.2pl:
- w Bridge mode odblokowanie menu Ustawienia sieci
B525s-23a_UPDATE_11.182.61.00.778_DB.rar

Soft nie ma patch'a pozwalającego na wgrywanie z jego poziomu niepodpisanych softów i patcha ttl. Nie wiem, czemu Rosjanie tak go uwielbiają - u nas chyba nikomu do szczęścia nie potrzebny.
Cała reszta, łącznie z Bridge mode wydaje się działać jak należy.
this firmware have the bridge mode from B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.07_mod_beta3 and all features ?
][No_WaY
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2018-03-15, 12:37

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: ][No_WaY »

and what is the new feature more than B525s-23a_UPDATE_11.170.61.00.07_mod_beta3?
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: garysek »

11.236.01.00.00 - old software, bridge mode doesn't work propably
11.170.61.00.07 - newer software, bridge mode OK
11.182.61.00.778 - the newest Huawei soft I have (I don't know what they changed, but Bridge mode - OK)

WEBUI:
original @rust3028 mod1.1:
@rust3028 pisze:Unlocked sections "USSD", "Contacts" and "SIM-menu" and subsection "VoIP".
Added the display of some parameters in the "Device information" section, organized their auto-update.
Unlocked access to various settings.
Unlocked the configuration of the PPTP VPN client.
Added a full selection of network type and range selection.
In the main menu added the item "?" to quickly jump to the "Device Information" section.
The default language is Russian.
Added the display of the operator name and network technology in the status bar.
Added the display of parameters in the tooltip of the signal level indicator.
Added upload / transfer rate display.
Added the display of numerical values ​​of PLMN and the names of the operators "Yota" and "Fly" in the list of found networks.
Added a system for managing the list of USSD-commands (the commands are stored in the file /data/userdata/ussd/ussd_cmd_list.xml).
I made the autocomplete field "Username" for the convenience of authorization.
The timeout for automatic "unlocking" of the web interface has increased to 20 minutes.
Corrected and added profiles for a number of Russian operators.
Added the ability to specify DNS servers in DHCP settings.
Added the ability to specify DNS servers in the profile settings.
Implemented the installation of an arbitrary IP address of the router.
Added the ability to assign an IP address to the MAC address.
and I added my modifications:
- added and set to default Polish language
- memorizing the PIN (is in 11.170.61.00.07_mod_beta3)
- set time zone to GMT+01:00 (Warsaw)
- displaying the operator name 26034 (Networks!) added
- changing the signal level icons on the main screen
- activating ipv6 support
- bridge mode activated
- in Bridge mode unblock the Network settings menu (is in 11.170.61.00.07_mod_beta3)
Firmware:
- ssh server added
- cron added
- added atc program (to execute AT commands)
- added adb server (but it is not automatically started - it can be launched manually from the console)
Mek88
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-04-11, 09:58

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: Mek88 »

Sorry for my english.... I have Huawei b525.... I Connect to VPN..... But i have a problem.... Some time the connection VPN go down (offline).... After the connection go offline.... The router Connect automatic in internet with the sim card lte connection..... I need the router stop the internet connection if the VPN is not connected.... Can you help me please.... Can i install a firmware to do this.... (before i have another router and it was installed OPENVPN... And it work fine)
pepe_lodz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2011-01-20, 13:01
Lokalizacja: LDZ

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: pepe_lodz »

garysek pisze:11.236.01.00.00 - old software, bridge mode doesn't work propably
11.170.61.00.07 - newer software, bridge mode OK
11.182.61.00.778 - the newest Huawei soft I have (I don't know what they changed, but Bridge mode - OK)

WEBUI:
original @rust3028 mod1.1:
@rust3028 pisze:Unlocked sections "USSD", "Contacts" and "SIM-menu" and subsection "VoIP".
Added the display of some parameters in the "Device information" section, organized their auto-update.
Unlocked access to various settings.
Unlocked the configuration of the PPTP VPN client.
Added a full selection of network type and range selection.
In the main menu added the item "?" to quickly jump to the "Device Information" section.
The default language is Russian.
Added the display of the operator name and network technology in the status bar.
Added the display of parameters in the tooltip of the signal level indicator.
Added upload / transfer rate display.
Added the display of numerical values ​​of PLMN and the names of the operators "Yota" and "Fly" in the list of found networks.
Added a system for managing the list of USSD-commands (the commands are stored in the file /data/userdata/ussd/ussd_cmd_list.xml).
I made the autocomplete field "Username" for the convenience of authorization.
The timeout for automatic "unlocking" of the web interface has increased to 20 minutes.
Corrected and added profiles for a number of Russian operators.
Added the ability to specify DNS servers in DHCP settings.
Added the ability to specify DNS servers in the profile settings.
Implemented the installation of an arbitrary IP address of the router.
Added the ability to assign an IP address to the MAC address.
and I added my modifications:
- added and set to default Polish language
- memorizing the PIN (is in 11.170.61.00.07_mod_beta3)
- set time zone to GMT+01:00 (Warsaw)
- displaying the operator name 26034 (Networks!) added
- changing the signal level icons on the main screen
- activating ipv6 support
- bridge mode activated
- in Bridge mode unblock the Network settings menu (is in 11.170.61.00.07_mod_beta3)
Firmware:
- ssh server added
- cron added
- added atc program (to execute AT commands)
- added adb server (but it is not automatically started - it can be launched manually from the console)
Ok
Daj nam linka do tego softu z Twoimi zmianami.... te co wszystkie tu wymieniłeś w liście...
garysek
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2017-04-03, 19:44

Re: Huawei B525s-23a mod firmware.

Post autor: garysek »

Naprawdę :?: :?: :?: :szok:

Jak zaczniesz liczyć posty nad Twoim to dojdziesz do numeru 6 (właściwie przy numerze 4 mógłbyś się zatrzymać, ale to tylko cytat więc zastawmy go). W Tym moim poście jest jeden wiersz pokreślony (czyli po prostu link) - kliknij na nim...

Przepraszam, ale czy naprawdę to taki wielki problem poczytać o czym pisze się w danym temacie?

Mek88 pisze:Sorry for my english.... I have Huawei b525.... I Connect to VPN..... But i have a problem.... Some time the connection VPN go down (offline).... After the connection go offline.... The router Connect automatic in internet with the sim card lte connection..... I need the router stop the internet connection if the VPN is not connected.... Can you help me please.... Can i install a firmware to do this.... (before i have another router and it was installed OPENVPN... And it work fine)
You can write a vpn checking script and run it in cron every minute, for example.
But personally, I would advise you to use openvpn on an openwrt/lede router...
ODPOWIEDZ