Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
YushokU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-02, 18:53

Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: YushokU »

Cześć!
Mieszkam w Łodzi w miejscu do którego nie został doprowadzony jeszcze internet kablowy czy stacjonarny, więc jestem skazany na internet mobilny. Dostałem za darmo kartę z limitem 100GB z Play'a i chcę ją wykorzystać. Aktualnie za modem i router służy tablet i nawet się spisuje, bez rewelacji, ale do podstawowych potrzeb wystarczy. Oto moja lokalizacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 83&zoom=17 - miejsce Drogerii Rossman. Potrzebuję najlepiej router'a z modemem LTE, ale mogą być też 2 osobne urządzenia, w cenie do 200zł. Chciałbym również uzyskać opinie na temat tanich anten zewnętrznych. W mieszkaniu ze względu na grubość ścian osiągam wyniki rzędu 20/4Mbit/s z pingiem 50, natomiast po wyjściu na balkon prędkość skacze do 60/20Mbit/s,a ping spada do 35 około. Nie wiem na co się zdecydować i liczę, że społeczność tego forum mi w tym pomoże. Z góry dziękuję i pozdrawiam ;) !

Ja patrzyłem żeby zrobić zestaw Huawei B593 z anteną Dual LTE o wzmocnieniu 13dB, ale może istnieje jakaś lepsza opcja w tej cenie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: robertnik »

Jak tymczasowo to kup byle co, np to co wyszukałeś.
Jak na dłużej to lekko podwojony budżet. B525 w jakiejś puszce.
Play ma agregację, a nie ma anten na wszystkie pasma, które w Łodzi są dostępne. Stąd puszka na balkonie będzie optymalnym rozwiązaniem.
YushokU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-02, 18:53

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: YushokU »

Chodziło mi o to, żeby przenieść punkt pobierania sygnału na balkon, bo różnica jest znacząca, czy taka antena nie zbierze sygnału z wszystkich pasm? Nie wiadomo na ile to będzie, świeży budynek, na razie nie mam żadnych informacji o możliwych instalacjach. O puszce na balkonie pomyślę, kwestia tego czy właściciel się zgodzi. Czy ta antena nie zadziała tak jak myślałem?

EDIT: O takiej antenie myślałem: http://allegro.pl/antena-dual-lte4g-hua ... 72185.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: matek451 »

Omijaj szerokim łukiem te B593 z Allegro, to niemiecki demobil z T-Mobile. Z reguły wersja b593u-12 czyli brak FW i programów z możliwością wymuszania pasm LTE. Na biurowcu na rogu Jaracza i Sterlinga Play ma BTS z kompletem pasm LTE. Trzeba sprawdzić jak działają poszczególne pasma LTE wymuszając po kolei LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Minimum to router z możliwością wymuszania pasm LTE, optymalny to router LTE-A z agregacją pasm LTE. Podany budżet wystarczy na zakup mobilnego routera MiiFi z LTE. Stacjonarny router z LTE np. B315 to koszt od 250 zł. na nim jest opcja wymuszania pasm LTE za pomocą LTEwatchH lub Toolboxa. B525 z LTE-A to koszt od 400 zł.Dobór anteny po testach pasm ale skuteczna to koszt około 200 zł. Masz tablet z android więc zainstaluj APK Network cell info i zrób testy w domu i na balkonie, pokaz screeny z zakładki DANE oraz speedtesty. A na tych antenkach to możesz sobie c najwyżej powiesić chorągiewki. To są tłumiki a nie anteny.
YushokU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-02, 18:53

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: YushokU »

Dobra, będę patrzył na D315. Testy zrobię. A D-link DWR-921? Nie mam 400-450 zł na inwestycję w internet, nie chce mi się wierzyć, że te antenki nie przeniosą sygnału z zewnątrz, chyba że router wewnątrz lepiej zbierze sygnał niż tablet.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: matek451 »

Nie musisz wierzyć, twoja sprawa . Dla ciebie autorytetem jest handlarz chińskim szajsem, który wypisuje bzdury i po prostu kłamie podając zysk tych patyków na 13dBi, łowi Januszy aż miło. Ten szajs ma 5m kabelka RG174. Jego tłumienność na 800-900MHz to około 1dB/m. 5 m kabla to strata 5dBi sygnału. Na częstotliwościach 1800-2100MHz tłumienność wynosi około 2dB/m , 5m to strata 10dB sygnału. na 2600MHz tłumienność rośnie do ponad 2,5dB/m . Straty sygnału jakie powoduje te 5m kabelka RG174 ze złączami wynoszą od około 6 do 15dB. Realny zysk patyka bez kabla to ze 2-3dBi, z kablami zysk jest ujemny a antena stanowi tłumik, szczególnie przy wysokich częstotliwościach LTE. Z założenia w Play najszybsze jest LTE2600 gdzie ma 20MHz pasma w MIMO2x2. Nie ma sensu stosować takich drapaków do LTe2600, podobnie jak do LTE2100 czy LTE1800. DwR-921 to staroć, bez możliwości wymuszania pasm LTe, do play praktycznie nieprzydatny. Wart ze 100-150 zł , podobnie jak te B593u-12. Zrób wspomniane testy z Network Cell Info.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: robertnik »

Ach ta wiara. Kup więc i się przekonaj, w końcu nie masz pieniędzy na porządny ruter, czemy więc by nie stracić ich na patyczki do proporczyków. Dlink nie ma 2100.
YushokU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-02, 18:53

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: YushokU »

Dobra, nie kwestionuję, macie pewnie rację, już widzę kim jestem tutaj w odniesieniu do forów na których ja się udzielam ^^ Dzisiaj mnie nie ma w mieszkaniu, ale jak będę to wrzucę screeny. Dobrze, że nie kupiłem routera pierwszego wyboru i się zapytałem.
YushokU
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-02, 18:53

Re: Jaki router i modem do internetu LTE w Łodzi do 200zł?

Post autor: YushokU »

Ze względu na awarię dwóch kontaktów router Huawei B315 na razie stoi w średnio dobrym miejscu i spokojnie łapie tam stabilne 25/10 z niskim pingiem. Jak będą dostępne wszystkie kontakty, sprawdzimy co może, na razie jesteśmy zadowoleni, dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ