2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Post autor: Nikita_Bennet »

Witajcie, tak kiedyś się czytywało forum bez rejestracji a teraz potrzeba podpytać to i się człek zarejestrował ;)
Chodzi o dwie lokalizacje i jaki sprzęt wybrać.
Pierwsza lokalizacja to miejscowość SKANDAWA i tutaj potrzebny modem na usb który będzie wpięty do routera DSL-AC56U (bardziej jako zapas bo na razie jest stabilne połączenie po kablu 20/1Mbit). Po prostu chce powoli kończyć z kablem bo jest dość drogo a coraz mniej czasu na korzystanie z neta a więcej pracy.
Druga lokalizacja to miejscowość TYLKOWO i tutaj albo urządzenie wielofunkcyjne (coś co ma modem 3G/LTE+router+wifi bo będą 2 komórki wpięte+drukarka+3 kompy non stop + czasem jacyś goście) albo modem + router.

W obu przypadkach urządzenia podłącz, skonfiguruj i zapomnij ;)
W obu przypadkach będzie pewnie docelowo jakiś HDD lub sporo treści przesyłanych wewnątrz sieci wifi tak więc 2,4+5GHz choć wątpię aby były jakieś sprzęty w wersji 2,4GHz.
Najlepiej aby wykorzystywały moc BTSów z podanych lokalizacji choć jak patrzę na btserach to za wiele spodziewać się nie mogę ;)

Czy ktoś coś może doradzić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Post autor: matek451 »

W pierwszej lokalizacji trzeba zacząć od znalezienia operatora, który zapewni tam 3G/LTE. Sprawdź zasięg na kartach Orange, T-Mobile i Plusa. do testów telefon LTE z aplikacją network Cell Info. Pokazujesz screeny z zakładki DANE i speedtesty. Łatwo nie będzie to rejon przygraniczny. Musisz się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej. Do Asusa modem E3372 ale za bardzo bym się nie napinał przy kablu 20/1 Mb/s. W drugiej lokalizacji tez testy ale tu dostęp u wszystkich operatorów, BTS-y LTE/3G w Tylkowie i Pasymiu. W ofercie abonamentowej warto spróbować T-Mobile za 45/55 zł za no limit z routerem B525. Zasięg z BTS-a LTE1800NetWorks w Tylkowie.lub Pasymiu. Z nch tez LTE w Orange. Jeśli bez abonamentu to DIL na karcie RBM na Kartę 5. W Play zasięg LTE-A z Olsztyńskiej 6 w Pasymiu.Plus ma w Tylkowie własny BTS z LTE1800Aero2 i LTE800Sferii i LTE-A z niego.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: 2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Post autor: Nikita_Bennet »

1 lokalizacja i E3131, testowane na taktaku 8-10 Mbit, plusgsm mniej, orange można zapomnieć, play-wyświetla jedną kreskę ale na telefonie nawet facebook nie działa, programik zarzuciłem i zrzuty się zrobi. Ma być awaryjnie w razie problemów a docelowo liczę sie z koniecznością zabawy z anteną. Powiedzy że kiedyś będą musieli te BTSy zmodernizować ;)

2 lokalizacja to wiem że play i rbm tam działa bardzo dobrze (ten sam użytkownik i telefon wpięty w mój router po wifi i łącze 20/1Mbit u mnie a w 2 lokalizacji nie odczuwa różnicy). Byłem tam i naprawdę śmiga bardzo ładnie, postaram się w tym miesiącu sprawdzić z apką network Cell Info co i jak u nich siedzi. Ten B525 widzę wyłapie LTE A?

Thx za odp, idę dalej czytać starsze posty o tym B525.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: 2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Post autor: Nikita_Bennet »

Lokalizacja nr 1
http://oi67.tinypic.com/ivdf75.jpg
http://oi67.tinypic.com/snnj0l.jpg

Z drugiej będę miał po weekendzie.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: 2 lokalizacje, jaki sprzęt wybrać

Post autor: Nikita_Bennet »

Ktoś może na szybko podpowiedzieć coś o tych danych?
PLAY-LTE 20800800C5
LONGCID 4243212
eNBID 16575

Właśnie bawię się w lokalizacji 1 routerkiem który będzie pracował w lokalizacji nr 2 i z czystej ciekawości chcę wiedzieć co to za LTE z play jest u mnie ;)
ODPOWIEDZ