Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

Witam coś około roku temu zakupiłem internet lte red bull na kartę. Oferta jest świetna, ale chciałbym polepszyć sobie szybkość internetu. Obecnie korzystam głównie z tego modemu, ale chciałbym go wrzucić na router. Jaki router kupić najlepiej pod modem ? Opłaca się kupować antenę zewnętrzną do modemu ? Miejscowość Radlin w województwie śląskim.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

A jakie tam masz parametry? Na mapie są pozwolenia, ale to tylko pozwolenia...
Być może więcej zyskasz na ruterze z LTE-A niż na takim pod modem USB.
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

robertnik pisze:A jakie tam masz parametry? Na mapie są pozwolenia, ale to tylko pozwolenia...
Być może więcej zyskasz na ruterze z LTE-A niż na takim pod modem USB.
Możliwe, że cię zirytuję, więc wybacz. ale o co chodzi z tymi parametrami ?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

Chodzi o pasma i ich parametry z którymi się łączysz na modemie. Nie mam aktualnie żadnego pod ręką(jestem właścicielem 2, które latają po rodzinie), ale mają zmodyfikowane oprogramowanie. Można wybierać konkretne pasma a w zakładce ? odczytać ich parametry. Są też programy współpracujące z hylinkami. Kolega Dzejk zachomikował pokaźną bibliotekę.
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

czytałem kiedyś, że przy złej próbie zmodyfikowania tego modemu można go uśmiercić, więc odrobinę mam strach cokolwiek z nim robić tym bardziej, że obecnie jest jeszcze na gwarancji
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: matek451 »

A jaka to wersja, zwykła czy HiLink ? Play na Śląsku modernizuje sieć i warto sprawdzić działanie wszystkich pasm LTE.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

Jak ze wszystkim, ale napisałem o programach współpracujących z hylinkami. O ile taki masz(po włożeniu otwiera się domyślna przeglądarka) to tam jest odpowiedni folder, a w nim...
Ja mam zmodowane firmware, więc nie muszę z nich korzystać, ty możesz sprawdzić które działają i co wyświetlają.
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

w moim modemie jest oprogramowanie play. Po włożeniu od razu ono się odpala, ale nie potrafię tam wyszukać na jakich częstotliwościach pracuje.
Znalazłem Wersja sprzętu : CL2E3372HM
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

To słabo. Tu masz opis jak to zmienić, ryzyko już znasz.
Nie wiem co Ci doradzić bez znajomości parametrów.
Możesz w ciemno kupić ruter z obsługa LTE-A i liczyć że łapiesz 2 pasma do agregacji, albo tak jak chciałeś kupić ruter, w którym też będziesz musiał zmienić oprogramowanie i dołożyć aktywny hub USB. O nie powinieneś zapytać na eko.one.
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na to forum, bo widzę, że wiedza na temat tego czego potrzebowałem rok temu jest ogromna i niestety kupiłem złom przez niewiedzę i nie doinformowanie. Postaram się zorganizować jakieś routery lte na testy, może akurat to pomoże. Wielkie dzięki Robertnik za pomoc
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

Nie taki złom. Przerobiony z modowanym firmware jest nadal całkiem przydatny. Po prostu pojawiły się technologie, których ten modem nie obsługuje(jest starszy od nich).
Przerobiony będzie świetnym backupem, albo sprzętem do diagnostyki sygnału. Ja bym go nie wyrzucał jeszcze.
Dziś kupuje się rutery z LTE-A, przynajmniej tam gdzie jest ono dostępne. Czy jest u Ciebie w Play tego dowiemy się po parametrach.
Raxan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-10-11, 20:29

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: Raxan »

co byś polecił z takich ruterów ? W razie czego mogę kupić po testować i oddać w ciągu 14 dni ;)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei E3372h-153 + internet red bull mobile

Post autor: robertnik »

Ja mam starego tplinka 4300 z OpenWRT, który został mi po zabawach z modemami USB. Zmienia się tam oprogramowanie na altermatywne, co wiąże się z utratą gwarancji. Są sposoby by to odwrócić, ale z czystym sumieniem nie mogę poprzeć opcji brania sprzętu na próbę i zmiany oprogramowania.
Natomiast jeśli chodzi o te z LTE-A to B525. Na allegro są tańsze z Tmobile(okolice 400zł), ale to osoby prywatne, oddanie po paru dniach będzie kłopotliwe i trochę słabe jeśli chodzi o zwykłą ludzką uczciwość.
ODPOWIEDZ