Huawei B525 - przekierowanie portów

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
voytech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-11, 21:12

Huawei B525 - przekierowanie portów

Post autor: voytech »

Witajcie

Od dwóch tygodni testuję B525 z t-mobile. Sprawuje się bez zarzutu, za wyjątkiem opcji związanej z przekierowaniem portów, która po prostu nie działa. W przypływie desperacji zakupiłem B525 w oficjalnym sklepie, niebrandowany. Oprócz tego, że doszło kilka opcji w menu jak DMZ (który też nie działa), to przekierowanie portów również nie działa. Próby te były robione w konfiguracji z istniejącym już routerem wi-fi i chciałem obejść problem podwójnego NATa. Zestawiłem też konfigurację, w której B525 jest podłączony bez udziału istniejącego routera i wszystkie urządzenia są w tej samej podsieci co B525. W tym przypadku przekierowanie portów i DMZ też nie działają.
Czy ktoś próbował skonfigurować przekierowanie portów na tym routerze? Czy działa to na jakimkolwiek innym routerze LTE (przy czy zależy mi na cat.6)?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525 - przekierowanie portów

Post autor: robertnik »

No ale masz publiczne IP?
Zagdza się to(Adres IP WAN) z tym?
voytech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-11, 21:12

Re: Huawei B525 - przekierowanie portów

Post autor: voytech »

OK. W tym problem. Dostaję ip z puli 10.147.x.x. Do tej pory miałem neostradę i tam adresy są publiczne i nawet nie przyszło mi do głowy, żeby to sprawdzić. Dzięki!
Davvid
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2017-09-19, 16:20

Re: Huawei B525 - przekierowanie portów

Post autor: Davvid »

W ofercie dla klientów indywidualnych ponoć nie da się uzyskać publicznego IP :( Też mnie to boli, ale cóż poradzić. Chętnie bym dopłacił by mieć taką możliwość, ale nie ma i koniec.
ODPOWIEDZ