Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bercik_lb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 17:49

Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: bercik_lb »

Cześć.
Rodzicom popsuł się prawie 10 letni router TP-Linka. Korzystając z okazji oddam im mojego TL-MR 3420 z którego nie jestem zbyt zadowolony, ze względu na słaby sygnał Wi-fi i częste zrywanie połączenia. U rodziców byl testowany i tam wszystko hula ładnie no ale tam jest internet po kablu, a ja korzystam z LTE. W związku z tym proszę o poradę jaki router kupić do modemu Huawei e3372 bez hilink. Budżet do 250 zł.
Wstępnie myślałem o Asusie RT-AC51U. Ale może uda się kupić coś jeszcze lepszego.
Z góry dzięki za wszystkie porady.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: dzejk »

Za 250 zł dostaniesz już router z wbudowanym modemem lte, np. huawei b315.
Jak usilnie chcesz sam router, to np. ten z mojego podpisu, ale trzeba soft zmieniać, bo oryginalny tp-linka nie wspiera modemów usb.
bercik_lb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 17:49

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: bercik_lb »

Jako, że mam modem którego nie chce chować w szufladzie to wolałbym kupić sam router.
Ten z opisu wygląda ok. Szkoda tylko że nie obsługuje 5GHz. Jeszcze jakieś opcje? A co z tym Asusem, nie da rady?
Jeszcze pytanie z innej beczki, opłaca się przerobić modem tak żeby miał hilink?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: dzejk »

Asus ma trochę słabszy procek, ale po wymianie softu na LEDE i przeróbce modemu na hilink powinno grać, o ile masz w miarę dobry sygnał LTE.
Modem z softem hilink działa jako router i zdecydowanie lepiej się sprawdza na routerach ze starymi prockami, biorąc znaczną część obliczeń na siebie.
bercik_lb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 17:49

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: bercik_lb »

Ok czyli modem do przerobienia na hilink.
Jeszcze pytanie o zasięg Wi-Fi obu routerów bo w moim obecnym tp-linku jest przeciętny. A jak to wygląda w Asusie i tym drugim Tp-linku? Bo szukam też czegoś z dobrym zasięgiem.
bercik_lb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 17:49

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: bercik_lb »

I jeszcze jedno. Za około rok będę przeprowadzał się do nowo budowanego domu i tam muszę sobie przewidzieć instalacje internetu. Na pewno będzie LTE z RedBull. Dom parterowy około 130 m2. Na kominie zalożę antenę a router będzie na strychu, strop drewniany pytanie czy jeden router da radę rozprowadzić sygnał na cały dom. Do trzech pomieszczeń będę miał poprowadzona skrętke od routera ze strychu. I ten router który kupię teraz to będę zabierał do tego domu więc można patrzeć też pod tym kątem. To może faktycznie kupić ten B315.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: dzejk »

Router z wbudowanym modemem, to na pewno mniej problemów, niż dwa urządzenia osobno. Jeśli sygnał gdzieś nie doleci po wifi, to dokupisz jakiś access point i podłączysz po kablu w jednym z pokoi. B315 ma radio tylko na 2,4 GHz, ale lan już gigabitowy.
Mój tp-link ma świetny zasięg wifi.
bercik_lb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-10-25, 17:49

Re: Co zamiast TP-Link TL-MR 3420 v2

Post autor: bercik_lb »

Dobra to mam dylemat. Faktycznie fajnie byłoby mieć mniej problemów i jedno urządzenie.
B315 znalazłem na Allegro:
http://allegro.pl/modem-router-usb-4g-l ... ml#thumb/7

Z kolei ten TP-Link z opisu jest sporo tańszy i czytałem, że faktycznie ma dobre Wi-Fi.

Chyba że macie jeszcze jakieś propozycje.
Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ