Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
daniopregowany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-06, 14:16

Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: daniopregowany »

Witam. Zdecydowałem zmienić internet kablowy (z umową na rok) na internet mobilny bez umowy. Rozważam operatora Mobile Vikings lub Play (na jedno wychodzi z tego co wiem jeśli chodzi o zasięg). Tu pojawia się pytanie, czy lepiej u operatora wirtualnego czy lepiej bezpośrednio w Play? Zależy mi na stabilnym działaniu internetu i dużej ilości transferu, w zamian za niewygórowaną kwotę miesięcznie ok. 45 zł. W tej chwili mam prędkość 20Mb/s i to mi właściwie wystarczy. Czy korzystając z internetu mobilnego osiągnę tą prędkość? Moja lokalizacja to Wasilków ul. Krucza 12, woj. podlaskie, najbliższy nadajnik znajduje się ok. 2 km w linii prostej. Jakiego sprz ętu najlepiej użyć jeśli zależy mi na WiFi w mieszkaniu? Czy będę potrzebował anteny MIMO? Dodam, że nie będę mógł jej umiejscowić na zewnątrz, tylko wewnątrz gdyż mieszkanie jest wynajmowane i nikt nie pozwoli robić dziur w ścianie czy stolarce. Chcę aby internet przyzwoicie odbierał ale nie chcę wydać majątku na sprzęt. Co możecie mi poradzić? Dziękuję i pozdrawiam.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: piotrzet »

A nie lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet bez limitu od T-Mobile? Nadajnik jest ten sam tylko że LTE 1800 ale przynajmniej w cenie 45 masz no limits prawdziwy i porządny router B525 od huawei
daniopregowany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-06, 14:16

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: daniopregowany »

No jeśli faktycznie bez limitu... Play chyba ma tak, że niby miesiąc bez limitu za 49 zł ale po przekroczeniu 100GB transfer spada do 1Mb/s, więc słabo. Na jaką prędkość mogę liczyć korzystając z mobilnego od T-Mobile ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: piotrzet »

Tak nie ma żadnego limitu po żadnej prędkości nie zwolni. Nie wiem musisz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy i sam sprawdzić od nadajnika trochę jest a i zależy co po drodze i w ogóle
daniopregowany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-06, 14:16

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: daniopregowany »

W T-Mobile jest bez limitu ale umowa na 18 miesięcy i abonament miesięczny 80 zł, więc nie bardzo to pasuje do moich założeń. Nie jestem maniakiem internetowym, nie zużywam zastraszających ilości transferu, te 80GB być może wystarczy, czyli tyle ile daje Mobile Vikings za 45 zł

Sorki pewnie chodzilo o internet domowy, to wszystko zmienia... poczytam o tym. No i w T-Mobile będę miał to samo co mam teraz z tym, że zamiast na rok to będę uwiązany na dwa lata, zmienia to dla mnie dużo ale jeszcze na gorsze
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: matek451 »

Jaki Vikings , po co płacić tyle kasy. W Play bez umowy można mieć na LTE minimum 100GGB a potem możliwy lejek 2Mb/s za 5 zł na m-c. to usługa Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5 z RWK. Na jego temat jest cały watek na Forum. Router LTE kupuje się samemu. Najtańszy MiFi z LTE to 80-100 zl za E5573. stacjonarny router LTE to większy koszt. Podobnie jak routery z agregacją pasm LTE-A. W Wasilkowie potwierdzone LTE1800 i LTE2100 na BTS-ie przy Nadrzecznej22. Do tego pozwolenia na LTE2600 i LTE800 ale nie wiadomo czy działają. Potrzebne testy LTE Play w domu i na zewnątrz na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info, pokażą ECI BTS-a i parametry sygnału, do tego speedtesty.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: robertnik »

matek451 pisze:LTE1800 i LTE2100 na BTS-ie przy Nadrzecznej22.
B525 ich nie zagreguje Dopiero B618, 715. Trzeba by zobaczyć manual z B529. Niby ta sama seria, ale nowszy. Może potrafi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: matek451 »

Obawiam się ze B715 to nie ta pólka cenowa dla kolegi, zresztą jeśli na BTS-ie tylko LTE1800 i LTE2100 to na LTE2100 pewnie tylko 5MHz więc agregacja niewiele zmieni. Testy to podstawa.
daniopregowany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-06, 14:16

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: daniopregowany »

Myślę o routerze Huawei B593, chcę na to wydać ok. 200 zł, na allegro są używki właśnie w tej cenie

matek451 to co piszesz o 100GB transferu to jest co miesiąc? Jak dokładnie to ogarnąć? Temat widziałem ale od jego początku podobno trochę się pozmieniało. Chodzi może o Red Bull Mobile na kartę? Na ich stronie reklamują starter za 9 zł i podobno "nielimitowany Internet LTE za darmo" i to wystarczy?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: dzejk »

Za 200 zł to już możesz b315 dostać. Na b593 uważaj, bo z reguły to najstarsza słaba wersja u-12.
Jak widziałeś temat o rbm, to wystarczy poczytać od tyłu, np. moje posty - wiele razy tłumaczyłem tam, co i jak.
orzelpolski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-09, 00:04

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: orzelpolski »

Wybić sobie z głowy B315, padają jak muchy. Wymieniłem 5 w ciągu miesiąca.

Pozdrawiam
Orzelpolski
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: dzejk »

To tylko twoje subiektywne zdanie.
orzelpolski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-09, 00:04

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: orzelpolski »

Wiem, co mówię, jestem pracownikiem sieci i ja i wielu moich współpracowników podzieli tę opinię. Pada zasilanie.

Z tego co widzę, po postach, jesteś bardziej łowcą promocji niż technikiem :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: matek451 »

To że jesteś pracownikiem sieci świadczą bzdury w trzech postach jakie wypisujesz na tym forum. Koledze @dzejkowi w sprawach sprzętowych i softu do niego nie dorastasz nawet do pięt . Proponuję Tobie i Twoim kolegom korepetycje od niego w tym temacie. o ile będzie chciał ich Wam udzielić. Moze wtedy wreszcie się czegoś nauczysz. Twój dorobek tutaj jest mniej niż zerowy więc nie obrażaj ludzi, którzy ciągną to Forum od lat i mają wiedzę o jakiej możesz pomarzyć.B315 nie jest ideałem ale za 200 zł to dużo lepsza propozycja niż b593u-12 z niemieckiego demobilu.
daniopregowany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-11-06, 14:16

Re: Jaki sprzęt do internetu mobilnego LTE

Post autor: daniopregowany »

I ja zamierzam posłuchać tych doświadczonych osób a nie kogoś kto zarejestrował się na forum po to żeby namącić komuś w głowie.
ODPOWIEDZ