DSL-AC56U + Huawei E3372 z play czy to zadziała

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

DSL-AC56U + Huawei E3372 z play czy to zadziała

Post autor: Nikita_Bennet »

Z racji że kończę zabawy z B525 i niedługo pójdzie do lokalizacji gdzie miał był zaplanowany a spodobała mi się zabawa z netem LTE/HSPA+ zastanawiam się nad opcją dopięcia do posiadanego już od kilku tygodni DSL-AC56U modemu e3372 z playa (tego miałbym za free).
Powód? Historyjka długa, stary router tplinka z adsl wymiękał bo padał adsl (2 latka temu ciągnął 20Mbit), tplink padł (miał chyba z 4 czy 5lat) i kupiłem ac56u, trochę ustawień, testów i wychodzi ze adsl z netii na kablu orange już nie idzie 20 tylko 14-17Mbit. Niby mi to starcza ale mając pod nosem BTSa Tmobile z LTE 1800 i 2600 czas popróbować do daje LTE. Powiedzmy że kiedyś 20Mbit było mi mało i może tak się jeszcze stać.
Na swiatłowód orange nie mam szans.
Pytanie czy taka konfiguracja pójdzie a mianowicie ac56u+e3372 i jak ustawić aby to działało poprawnie, bezobsługowo na zasadzie skonfiguruj i czekaj aż się sprzęt zużyje (pomijając fakt doładowań karty bo raczej będzie prepaid-abo odpada).
A i pytanie (wątków o e3372 znalazłem 3 i każdy ma ponad 50 stron) czy ten modem agreguje dwa pasma? Bo obsługuje ich wiele.

pzdrwm Nikita_Bennet
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: DSL-AC56U + Huawei E3372 z play czy to zadziała

Post autor: robertnik »

Nie agreguje. Wszystko zależy od testów. Masz B525 to je porób i zadzwoń do Tmobile czy ten konkretny BTS ma mimo4x4.
Jak ma, a Ty jesteś w dobrym zasięgu 2600 to B618, bo teoretycznie będzie 2xszybciej niż na B525(w praktyce tyle nie będzie, ale zawsze szybciej).
WANY(np ADSL i LTE) można spiąć na parę sposobów, będzie to jednak kolejne urządzenie i nie zsumuje Ci prędkości.
Ja mam 3 WANy. Do rutera z OpenWRT podpięte B525, B715(używam je do uploadu i szybkiego pobierania) i Netiaspot jako trzeci WAN dla pingów i jak w 2 poprzednich złapię lejki, a łapie je co miesiąc w obu.

EDIT
Acha i nie ofertę z limitami prędkości, tylko tą najdroższą bez nich. W przeciwnym razie B618 będzie przeinwestowany. Do lejków wystarcza co dają B525, B529.
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: DSL-AC56U + Huawei E3372 z play czy to zadziała

Post autor: Nikita_Bennet »

Na chwilę obecną myślałem o e3372,bo nowego routerka nie będę wymieniał gdyż nie zrezygnuję całkowicie z ADSL (jeszcze chyba rok bo przedłużałem rok temu).
Nie znam stabilności połączeń Tmobile, powiedzmy że zawsze to był u mnie syf z zasięgiem jak i obsługą klienta, niestety oni jako pierwsi zmodernizowali BTSa. Dziś/jutro chcę się pobawić ich kartą sim.
Play jednak za słaby jest, plus jeszcze gorzej.
ODPOWIEDZ