Jaka antena do LTE T-MOBILE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HEKSON
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-09, 08:07

Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: HEKSON »

A więc chciałem się zapytać jaka antena do LTE T-Mobile była by najlepsza . Gdy testowałem internet LTE złapało mi tylko raz . Najlepiej było na strychu , ale antena była by na metrowym maszcie na dachu , Mieszkam (w lesie) , z trzech stron las , miedzy nadajnikiem las .Do nadajnika T Mobile 10 km , wcześniej jest orange 5 km . Niżej daje parametry rutera . Download waha się bardzo od 2/3 Mb do 11 up 3 a ping około 50 , (Internet do 20 Mb) . Jest jakaś możliwość to 20 Mb uzyskać i jaką antene kupić .Moja lokalizacja to Wilkołaz 2 121.
RSSI: -77dBm
RSCP: -81dBm
ECIO: -4dB
A jeszcze dodam że ruter który dostałem to huawei b528s-23a
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: Nikita_Bennet »

Las - to usłyszałem wczoraj na infolinii tmobile.
I tak - B525 ciągnie sygnał 800 - jedyny przekaźnik z 800 oddalony jest o ok13 km (Korsze). Obok domu - 3-4km w linii prostej mam przekaźnik Tmobile 1800+2600 ale nie łapie sygnału, wg infolinii - LAS przeszkadza.
Czy antena coś poprawi w tej sytuacji?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: dzejk »

HEKSON pisze:A więc chciałem się zapytać jaka antena do LTE T-Mobile była by najlepsza . Gdy testowałem internet LTE złapało mi tylko raz . Najlepiej było na strychu , ale antena była by na metrowym maszcie na dachu , Mieszkam (w lesie) , z trzech stron las , miedzy nadajnikiem las .Do nadajnika T Mobile 10 km , wcześniej jest orange 5 km . Niżej daje parametry rutera . Download waha się bardzo od 2/3 Mb do 11 up 3 a ping około 50 , (Internet do 20 Mb) . Jest jakaś możliwość to 20 Mb uzyskać i jaką antene kupić .Moja lokalizacja to Wilkołaz 2 121.
RSSI: -77dBm
RSCP: -81dBm
ECIO: -4dB
A jeszcze dodam że ruter który dostałem to huawei b528s-23a
Wg mapy nadajników wygląda to tak http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 72&zoom=12
Do LTE 800 MHz potrzebujesz 2 anten atk-10.
Sprawdź jeszcze przez program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php to dowiemy się, z którego nadajnika odbierasz sygnał.
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: damian00716 »

Nikita_Bennet pisze:Las - to usłyszałem wczoraj na infolinii tmobile.
I tak - B525 ciągnie sygnał 800 - jedyny przekaźnik z 800 oddalony jest o ok13 km (Korsze). Obok domu - 3-4km w linii prostej mam przekaźnik Tmobile 1800+2600 ale nie łapie sygnału, wg infolinii - LAS przeszkadza.
Czy antena coś poprawi w tej sytuacji?
na pewno poprawi, jedyne to ustawić ją powyżej drzew - choć nawet bez tego powinna wzmocnić sygnał
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: Nikita_Bennet »

LAS nie las ;)
BTSa nie widać przez drzewa i dlatego się zastanawiam czy jest sens ładować kasę w antenę. Po prostu nie łapie zasięgu z tego BTSa tylko z tego z przeciwnej strony który jest 3 raz dalej niż ten co jest za lasem.
Thx za odp.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: robertnik »

damian00716 pisze: jedyne to ustawić ją powyżej drzew
Obrazek

Obrazek
HEKSON
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-09, 08:07

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: HEKSON »

dzejk pisze:
HEKSON pisze:A więc chciałem się zapytać jaka antena do LTE T-Mobile była by najlepsza . Gdy testowałem internet LTE złapało mi tylko raz . Najlepiej było na strychu , ale antena była by na metrowym maszcie na dachu , Mieszkam (w lesie) , z trzech stron las , miedzy nadajnikiem las .Do nadajnika T Mobile 10 km , wcześniej jest orange 5 km . Niżej daje parametry rutera . Download waha się bardzo od 2/3 Mb do 11 up 3 a ping około 50 , (Internet do 20 Mb) . Jest jakaś możliwość to 20 Mb uzyskać i jaką antene kupić .Moja lokalizacja to Wilkołaz 2 121.
RSSI: -77dBm
RSCP: -81dBm
ECIO: -4dB
A jeszcze dodam że ruter który dostałem to huawei b528s-23a
Wg mapy nadajników wygląda to tak http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 72&zoom=12
Do LTE 800 MHz potrzebujesz 2 anten atk-10.
Sprawdź jeszcze przez program http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php to dowiemy się, z którego nadajnika odbierasz sygnał.
Wynik z programu
HEKSON
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-09, 08:07

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: HEKSON »

Jeśli już bym ustawił ją powyżej drzew to jaką antene wybrać do tego lte?
Nikita_Bennet
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-10-08, 11:36

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: Nikita_Bennet »

robertnik pisze:
damian00716 pisze: jedyne to ustawić ją powyżej drzew
nie mówisz chyba serio z tym ostatnim obrazkiem?
Bo z dachu domu nie widać tego maszu, lat to stary las a po drodze droga obsadzona dębami o średnicy ponad 1metra.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: robertnik »

Maszty są różne i mają różną wysokość. Ty potrzebujesz takiego, który będzie wyższy od drzew, a czy i jak to zorganizujesz to już Twoja sprawa.
Mnie na złość nie zrobisz, to Twój internet i Ty z niego będziesz korzystać.
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: damian00716 »

Nikita_Bennet pisze:
robertnik pisze:
damian00716 pisze: jedyne to ustawić ją powyżej drzew
nie mówisz chyba serio z tym ostatnim obrazkiem?
Bo z dachu domu nie widać tego maszu, lat to stary las a po drodze droga obsadzona dębami o średnicy ponad 1metra.
Nie musisz wiedzieć przekaźnika by był zasięg. Antenę i tak skierujesz w górę, kup maszt podobny do tego co pokazał @robertnik no może nie wysokości 20m, ale tak z 2m i do komina zamontuj i powinno działać
HEKSON
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-09, 08:07

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: HEKSON »

Odpowie mi w końcu ktoś jaką tą antene LTE do tego rutera <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> żeby mi LTE łapało ?!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaka antena do LTE T-MOBILE

Post autor: robertnik »

Na printscreenie dałeś UMTS. Wybierz LTE. Pokaż co łapiesz.

EDIT
Kolega Dzejk już Ci napisał jakie i ile.

i kolejny EDIT
Najbliżej masz Play. Czemu więc wybrałeś Tmobile?
Zerknij do działu obok na post o DILu w RBM. Limit jest, ale tanio przynajmniej, no i nadajnik z 3 pasmami i o połową bliżej...
ODPOWIEDZ