Anteny LTE do routera Huawei B525

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-18, 11:55

Anteny LTE do routera Huawei B525

Post autor: rafii »

Witam wszystkich serdecznie, od kilku dni testuje nową usługę T-Mobile - internet domowy opcja do 60Mb/s na routerze Huawei B525. Według strony BTSearch, LTE BTS-a T-Mobile w mojej lokalizacji działa w pasmie 800MHz, odległość routera od stacji to ok. 350-400m, router "widzi przez okno" stację bazową. Parametry sygnału jakie wyświetlają mi się w ustawieniach routera:

RSRQ - od -4 do -9 dB

RSRP - od -64 do -66 dBm

SINR - od 9 do ponad 20 dB

Prędkości jakie uzyskuje: Pobieranie - od 20 do ponad 40 Mb/s (choć czasami zdarzają się poniżej 20 a czasem nawet przekracza 50 Mb/s - generalnie duża rozpiętość wyników) - bez względu na porę dnia
Wysyłanie - tutaj jest stabilne 22-23 Mb/s

Pytanie moje jest takie: czy zastosowanie pary anten dokręcanych do tego urządzenia może przynieść korzyści w postaci: stabilizacji transferu danych, stabilizacji jakości sygnału czy też stabilizacji parametru SINR ? Na aliexpress znalazłem coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/Original ... eLevelAB=0

Cena nie jest zbyt duża - niecałe 9$ z wysyłką a podobne anteny w polskich sklepach kosztują w granicach 70-80 zł za parę. Czy jest sens coś takiego zamówić do mojego routera czy po prostu zostawić tak jak jest ? I jeszcze jedno - o co chodzi z tą literą "C" na tych antenkach ? Bo znalazłem takie same tylko miały literę "E" - to są jakieś oznaczenia kodowe ?

Z góry dziękuję za jakieś uwagi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Anteny LTE do routera Huawei B525

Post autor: matek451 »

A po co antena?Parametry sygnału bardzo dobre. Skaczący SINR i prędkości to efekt obciążenia sektora na BTS-ie.
rafii
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-11-18, 11:55

Re: Anteny LTE do routera Huawei B525

Post autor: rafii »

OK dzięki, tylko pytanie skoro prędkości pobierania to efekt obciążenia BTS-a to dlaczego prędkości wysyłania tak nie skaczą i są na stabilnym poziomie ? To są dwie niezależne od siebie sytuacje ?
ligeza
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-10-06, 09:50

Re: Anteny LTE do routera Huawei B525

Post autor: ligeza »

Bo wszyscy przeważnie coś ściągają (strony, youtube, ipla), a prawie nikt nic nie wysyła. Dlatego wysyłanie jest stabilne.
ODPOWIEDZ