Router LTE z agregacją pasm pod Orange LTE domowy

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
blindobserver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-19, 00:45

Router LTE z agregacją pasm pod Orange LTE domowy

Post autor: blindobserver »

Nie tak dawno temu zauważyłem, że włączyli w moim regionie agregację pasm, bo na mojej Motoroli pojawiło się oznaczenie LTE+. Wyniki testów to raczej potwierdzają, bo spokojnie wychodzi po 80-90 Mb/s, podczas gdy wcześniej jak było 40 Mb/s to było święto. Obecnie mam router LTE ZTE MF283+, z którego zadowolony jestem raczej średnio. Co kilka dni muszę go wyłączyć i włączyć ponownie, bo z jakiegoś nieznanego mi powodu potrafi ograniczyć prędkość pobierania do około 25 Mb/s. Samo rozłączenie i połączenie ponownie z siecią nic nie daje. Możliwości konfiguracji też nie powalają na kolana. Przez większą część dnia prędkość pobierania jest na poziomie do 30 Mb/s, dopiero w nocy wzrasta do mniej więcej 60 Mb/s. Jest przy tym trochę lepsza niż na smartfonie bez włączonej agregacji. Po tym przydługim wstępie następuje pytanie: jaki router LTE wybrać zamiast tego ZTE? Jak z agregacją to coś minimum LTE Cat.6, ale co konkretnie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE z agregacją pasm pod Orange LTE domowy

Post autor: wojteks »

Wybór żaden, B525 jeżeli ma mieć 4 porty ethernet.
Nie pomagam na PW!
blindobserver
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-19, 00:45

Re: Router LTE z agregacją pasm pod Orange LTE domowy

Post autor: blindobserver »

Wykorzystuję jedynie dwa porty eth i raczej się to w przyszłości nie zmieni.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Router LTE z agregacją pasm pod Orange LTE domowy

Post autor: robertnik »

Widz przy moich testach zwrócił uwagę na różnice w 1800MHz(tu o tym piszę).
Poczekaj jak koledzy potwierdzą, lub zaprzeczą.
ODPOWIEDZ