Najtańszy kom jako modem gprs

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Witam :D, zna może ktoś jakąś najtańszą komórkę z gprsem i wbudowanym modemem wbudowany modem to bodajże (transmisja danych i faksów) ale mogę się mylić :P dotychczas śmigałem na K300i na sim dacie ale bardzo męczy mnie co sekundę przekładanie kart sim, więc postanowiłem kupić drugą komórkę podajcie jakieś nazwy telefonów ale tylko tych najtańszych bo lepsze nie wchodzą w gre :P :wink:
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: sapnews »

Napisz czy chcesz się łączyć z kompem przez BT czy kabel.

Jeżeli przez BT to polecam np. Siemensa s55 - koszt na allegro ok. 60zł i do gprsu jak znalazł.

Sam z niego korzystam - w styczniu przenoszę się na N6630, więc s55 będzie mi zbędny.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

A sorry łącze się za pomocą podczerwieni :P
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: etranger »

S55 ma rowniez podczerwien.
Regards - etranger®
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: sapnews »

Dokładnie - s55 ma wszystko czego potrzeba do komunikacji tel. <--> komp.

Jeżeli poszukujesz innych - polecam wyszukiwarkę telefonów na mobile.inspiracja.pl

Powinieneś <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> modele, które mają irdę i być może są tańsze na allegro.pl od s55.

Powodzenia,
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: Sundance_kid »

Też polecam s55. Naprawdę bardzo dobry telefon: trzy rodzaje połączenie, dobra bateria, ładny wygląd. Tylko jak się zdecydujesz na niego to patrz żeby miał oryginalną ładowarke bo np forever u mnie rozłącza momentalnie Irdę. A to, że modem jest non stop pod ładowarką do duże ułatwienie. Bo takto u mnie starcza na 8 godzin bez ładowania.
znamsie
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-10-19, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: znamsie »

Poszukaj. Nokie 6820 np.....
E70 via USB
ŁB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-08-28, 18:03
Lokalizacja: Wrocław / Opole

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: ŁB »

Starsze Siemensy ME45 lub S45 rowniez wchodza w gre. Koszt jest niski, telefon ma irde i gprs, osobiscie testowalem ME45 i dzialal bez najmniejszych problemow.
Osobiscie polecam jednak nieco drozszy sprzet pozwalajacy korzystac z edge (o ile mieszkasz w zasiegu tej technologii). Mam na mysli Nokie 6810, ewentualnie 6820 i pochodne, 5140. To juz jednak kazdorazowo wydatek ponad 200zl.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: gatto_nero »

S55 jest fajny ale zapomnij o pisaniu sms bo ma wadliwie zaprojektowaną klawiaturę - rozpada się ona po niedługim czasie użytkowania i trzeba wymieniać. Ostatnio na allegro zakupiłem 3 takie klawiatury i została mi już tylko 1 zapasowa. Od nowości wymieniałem już 4 krotnie klawiaturę - nie zapomnij kupić śrubokrętów specjalnych.
W kompie soft do pisania sms - siemens data suite - nie działa dobrze, wszystkie znaki liczy podwójnie (2x krótsze smsy).
Bateria krótko trzyma więc radze łączyć się przez bluetootha.
Zapomnij o robieniu zdjęć tym dołączanym aparatem.

Pozatym dobry telefon bo ma gprs + bluetooth + irda + kabel.
Jako modem i telefon polecam ale jako komórka do pisania sms odradzam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
pecet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2006-11-07, 15:45
Lokalizacja: ekmh... :|

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: pecet »

jak tylko do gprsu to mogę polecić Nokie 8310, tania bez zbędnych bajerów, ma podczerwień, długo jej używałem.

A co do rozłączania podczerwieni po podłączeniu ładowarki, to jest wina tego że ładowarka jest "impulsowa" (szybciej ładują ale wprowadzają jakieś zakłucenia)
N6230 + iPlus = 200kbps max
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: gatto_nero »

Też zamierzam na jakąś nokię się przerzucić a najtańsze rozwiązanie prawie nigdy nie jest najlepszym...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: sapnews »

gatto_nero pisze:Też zamierzam na jakąś nokię się przerzucić a najtańsze rozwiązanie prawie nigdy nie jest najlepszym...
Dlatego w styczniu biorę po wypłacie 6630 :) Chyba, że w dobrej cenie 6680 złapię.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: Sundance_kid »

gatto_nero pisze:S55 jest fajny ale zapomnij o pisaniu sms bo ma wadliwie zaprojektowaną klawiaturę - rozpada się ona po niedługim czasie użytkowania i trzeba wymieniać. Ostatnio na allegro zakupiłem 3 takie klawiatury i została mi już tylko 1 zapasowa. Od nowości wymieniałem już 4 krotnie klawiaturę - nie zapomnij kupić śrubokrętów specjalnych.
W kompie soft do pisania sms - siemens data suite - nie działa dobrze, wszystkie znaki liczy podwójnie (2x krótsze smsy).
Bateria krótko trzyma więc radze łączyć się przez bluetootha.
Zapomnij o robieniu zdjęć tym dołączanym aparatem.
Hmmm.. Bateria starcza na 10 godzin GPRSu, klawiatura nigdy nie wymieniana, jedyne co to 3 jest ruchome (ale zakleszczone więc nie wypada) i to tylko dlatego, że z łokcia dostał telefon.
Siemens data suite działą mi dobrze, nie ma problemów z smsami.

A jako ciut droższy modem nawet polecam 3220 - jedyna wada to krótki czas trzymania baterii:( ale może być pod ładowarką)
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Najtańszy kom jako modem gprs

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi myślę że się skusze na s55 :P telefon będzie tylko leżał i będzie używany jako modem gprs do niczego więcej :P :D
ODPOWIEDZ