Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tankers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-27, 19:14

Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: tankers »

Krew mnie zalewa z tym syfem, nie można nawet sprawdzić jakie sesje DHCP są udostępniane, i nie porzuca rozłączonych lub już zmienionych nazw pod IP'kami (nmap mi pokazał że trza zmienić). Potrzebuję głównie funkcjonalności jak np. w Gargoyle (dd-wrt dla mr3420 jak pamiętam) czyli przejrzysty interfejs, nadawanie statików i dhcp z wglądem na aktualnie jeżdżące ipki, sprawdzanie logów połączeń do witryn etc. Cena do ~650pln sądzę, lub też jakaś karta PCI-e do serwera bym wrzucił co by mnie dała LTE i do tego antenki.
ligeza
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-10-06, 09:50

Re: Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: ligeza »

Skoro już masz B525, to dokup do niego jakiś router z Gargoyle i na nim dziel internet. B525 nie obsługuje bridge, ale podwójny nat nie jest taki tragiczny. W cenie do 650zł ciężko będzie znaleźć router LTE z tak rozbudowanym firmware.
tankers
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-27, 19:14

Re: Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: tankers »

Właśnie podwójnego staram się unikać, w poprzednim mieszkaniu miałem dir-655 zaraz za modemem i było ok (nie musiałem nic grzebać nawet), podpiąłem ten sam router do B525 i już nie mogłem do większości usług się dostać, nawet z poziomu wlanu b525 na 5GHz, z czym problemu na modemie od kablówki nie było, jeszcze popróbuję i może zadziała wreszcie, dzięki za uwagę.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: robertnik »

tankers pisze:podpiąłem ten sam router do B525 i już nie mogłem do większości usług się dostać, nawet z poziomu wlanu b525 na 5GHz
ymmm no przecież podpiąłeś ekstra ruter żeby coś tam Ci działało, a łączysz się przez wlan b525...
To przecież bez sensu. Łącz się z tym co go podpiąłeś dla czegoś tam...
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: radius »

A właśnie. Któryś z popularnych routerów pokroju B715, B618, E5186 czy B315 ma tryb bridge?
Modowane softy może?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ligeza
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2015-10-06, 09:50

Re: Zmiana b525s na coś z normalnym oprogramowaniem.

Post autor: ligeza »

B525, B315 oraz prawdopodobnie E5186 mają modowane softy. Mam modowany B315 i B525 i raczej niewiele więcej jest tam opcji jeśli chodzi o monitorowanie połączeń. Najlepiej dokupić asusa rt-ac68u (lub podobny) i podpiąć B525 pod port Wan Asusa. Będzie podwójny NAT, ale to raczej nie powinno mieć wpływu na wydajność. Zewnętrznego IP nie ma, więc z przekierowywaniem portów nie będzie problemów.
ODPOWIEDZ