Antena zewn. + router + bramka Voip

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Toma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-30, 08:23

Antena zewn. + router + bramka Voip

Post autor: Toma »

Witajcie

Przepraszam, że rozpoczynam nowy wątek, choć podobny ( bez bramki ) już był.
Ale mnie interesuje taki zestaw jak w temacie. Czyli Antena zewnętrzna + router + bramka ... a może router z bramką ?

Lokalizacja to Wrocław obrzeża, ale na speed teście pokazuje Down 60 Mb/s Up 40 Mb/s , ping 30 Mb/s ( Plus )
Więc porównując z innymi, to chyba nawet nie ma co marudzić :)

Jednak teraz pytanie... czy brać zestaw z Plusa ( Antena + router ) , czy może jednak kupić coś lepszego znajdującego się na rynku. Głównie chodzi o router, czy brać z bramką czy bez.
Czytałem o Fritzbox, a może jakiś polecany Huawei, a jaka bramka ?

Inne pytanie, to o providera, jeżeli chodzi o voipa. To też są chwalone ; Zadarma, HaloNet ..

Dzięki za sugestie
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Antena zewn. + router + bramka Voip

Post autor: key »

FritzBoxy maja wbudowane bramki VOIP. Konfiguracja przez WWW.

Uslugodawce najlepiej wybrac robiac pomiary przy pomocy kart SIM z prepaidowych zestawow.
Nie pomagam na PW.
Toma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-11-30, 08:23

Re: Antena zewn. + router + bramka Voip

Post autor: Toma »

Dzięki,
Pytanie o privodera, miałem na myśli usługodawcę samego Voipa, bo jeżeli o GSM to chyba jednak padło na Plusa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Antena zewn. + router + bramka Voip

Post autor: matek451 »

Sam korzystam z Halonet , jako router z bramką VoiP używam B593s-22 z Plusa, B315s-22 z Play lub E5186 z Plusa. Internet to RBM z DIL od Play. w obecnej ofercie Plusa jest B525, trzeba sprawdzić czy posiada bramkę VoIP i FW ja obsługuje.
ODPOWIEDZ