jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: zpider »

witam,
jestem przed zakupem komorki, ktora ma mi służyć zarowno jako telefon jak i jako modem wykorzystujacy UMTS (wrocław).
co byscie mi polecili???

mysle o SE k610i ale nie wiem czy to jest dobry wybor

prosze o rady jak i opinie uzytkownikow tel obslugujacych umts
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: sapnews »

Jak na razie wynika, że N6630 jest najlepsza. Użyj opcji "Szukaj" i zapewne znajdziesz wiele postów - gdzie będą opisane zalety tego telefonu w mobilnym necie (m.in. NetMonitor)

Pozdr.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: Ufo atakuje »

zpider pisze:mysle o SE k610i ale nie wiem czy to jest dobry wybor
Wiem do czego zmierzasz, bo sam mam D750i :D Niestety w K610i brakuje EDGE (także autofocusa, flesza(+latarka), radia, osłonki aparatu..) więc ten model nie jest aż taki rewelacyjny.. Żeby wybrać fajny telefon UMTS/GPRS jako modem musisz być pewin zasięgu UMTS, inaczej będzie kicha (GPRS 5-6kB/s). Wtedy np. Nokia 6630 bije taki telefon na głowe, bo tam nie tylko masz jeszcze EDGE(do 235kb/s), ale możesz wybrać konkretne nadajniki.
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: zpider »

dokladnie, najbardziej interesuje mnie tel z umts i edge, gdyz we wroclawiu, gdzie mam umts to siedze w mieszkaniu studenckim a chcialbym miec rowniez niezly transfer w innych miejscach.
wszyscy polecaja nokie 6630 czy istnieje dla niej jakas interesujaca alternatywa?
a jaki by byl najlepszy jesli chodzi o umts/gprs?

mam do wydania max tak ok 600-700zl i chcialbym miec za to pewny, bezawaryjny tel z gwarancja
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: sapnews »

zpider pisze: mam do wydania max tak ok 600-700zl i chciałbym mieć za to pewny, bezawaryjny tel z gwarancja
W tej cenie raczej nie otrzymasz telefonu posiadającego umts/edge i to na gwarancji. Do 800zł to 6630 z 24m gwarancją na allegro znajdziesz.

Nowy telefon z edge/gprs w tej kwocie kupisz spokojnie - tylko będzie brakować Ci 3G i UMTSu.
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: zpider »

racja, wiem o tym. tyle bym wydal najchetniej no ale pewnie bede musial jeszcze troche dolozyc:)
Rafik007
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-12-26, 23:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: Rafik007 »

Za Nokie 6630 na allegro zapłacisz poniżej 400zł. Zwróć tylko uwagę na simlocka. Jest to w tej chwili najbardziej opłacalny zakup. Pozdrawiam Rafał
N6630,E61,+ iPlus
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: sapnews »

Rafik007 pisze:Za Nokie 6630 na allegro zapłacisz poniżej 400zł. Zwróć tylko uwagę na simlocka. Jest to w tej chwili najbardziej opłacalny zakup. Pozdrawiam Rafał
Poniżej 400zł z simlock'iem na inna sieć owszem kupisz, ale nie ściągniesz go i tel będzie robił za breloczek - a bez simlock'a cena używanego telefonu 6630 oscyluje w granicach +/- 500zł - wiem, gdyż sam w styczniu będę sprawiał sobie tę słuchawkę.

Natomiast wyżej rozmawialiśmy o nowych tel. z gwarancją --> stąd wysokie koszty :)
znamsie
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2006-10-19, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: znamsie »

Kup coś co ma UMTS ale weź pod uwagę różne sieci.
Pozdro, plus
E70 via USB
zpider
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-10, 01:24
Lokalizacja: Sieradz

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: zpider »

co do sieci to korzystam na razie z iplusa simdaty i planuje sie ew. przeniesc na iplusa na karte za 60zl,
ta kwota, ktora mam do wydania na tel (ok.600) to nie sa dal mnie male pieniadze dlatego zalezy mi na tel z gwarancja ale nie musi byc on nowy -wazne by byl objety gw na min 6 m-cy (w razie czego).
nadal nikt nie zaproponowal alternatywy dla 6630?!
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: jaki tel najlepszy dla UMTS/EDGE??? nie wiem co wybrac!

Post autor: sapnews »

Raczej alternatywy dla 6630 nie ma - jeżeli bierzemy pod uwagę możliwości/cenę. Jednak niestety w dobrej cenie kupisz go tylko bez gwarancji (może gwarancja 1mies. się trafi).

Ewentualnie spróbuj poszukać w dobrej cenie modem PCMCIA do swojego komputera - w deklarowanej kwocie z powodzeniem kupisz modem nawet z HSDPA. Chyba, że korzystać będziesz w komputerze stacjonarnym.

Ja 6630 będę brał z tego względu, że m.in. NetMonitor pomoże mi w wyborze BTSa obsługujacego EDGE lub UMTS i wymuszeniu podłączenia do niego - mimo, że silniejszy sygnał będzie z BTSa z GPRSem. Dodatkowo w razie potrzeby skorzystam z neta przez tel - np. mini Opera zainstalwana w telefonie. (a tel. ma wyświetlacz 176x208px)
ODPOWIEDZ