Monitoring przez LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kasku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-01, 12:23

Monitoring przez LTE

Post autor: Kasku »

Cześć,
na działce mam zainstalowany monitoring i chciałbym uzyskać do niego dostęp przez LTE. Dostęp do rejestratora jest przez appkę która nie wymaga stałego IP.

Prawdopodobnie w Orange Free na Kartę ze względu na BTS w okolicy, chyba że ktoś ma lepszy pomysł.

Proszę o ew. weryfikację operatora i wskazanie routera z modemem lub zestawu. Nie zależy mi na pingu czy zawrotnej prędkości, ale całość musi działać zadnie, nie może być sytuacji w której modem nie zapamięta PIN czy coś takiego. Za daleko jechać żeby go wpisać.

Lokalizacja:
Dąbrowa k. Pniewnika k. Węgrowa ;)
52°22'40.7"N 21°47'19.3"E
https://goo.gl/maps/MPDEHXFR2xy
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Monitoring przez LTE

Post autor: krystianb »

Kasku pisze:na działce mam zainstalowany monitoring i chciałbym uzyskać do niego dostęp przez LTE. Dostęp do rejestratora jest przez appkę która nie wymaga stałego IP.
Pytanie jak to jest zrobione bo są 2 rozwiązania.
1. Usługa typu noip, gdzie rejestrator podaje tylko swoje ip na serwer dostawcy, a ten podaje je klientowi, który łączy się bezpośrednio z rejestratorem. Takie coś na prepaidzie nie zadziała, potrzebny jest IP z odblokowanym ruchem wchodzącym, dostępny tylko jako opcja w abonamentach.
2. Cały ruch z rejestratora tunelowany jest przez serwer dostawcy, wtedy prepaid może być.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Kasku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-06-01, 12:23

Re: Monitoring przez LTE

Post autor: Kasku »

Rejestrator HikVision z dostępem przez chmurę EzViz.
Generalnie ma działać na LTE, na mnie spadł zakup modemu/rutera i karty.
ODPOWIEDZ