Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rspo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-10, 05:57

Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Post autor: rspo »

Cześć!
Pomożecie wybrać optymalny router/modem do lokalizacji Racibórz, ul. Szczecińska?

Najbliższy nadajnik to Ocice, stadnina koni. Z tego co rozumiem dostępne są częstotliwości 900, 1800 (T-Mobile NetworkS) i 2100 MHz. To czego nie rozumiem, to jakie pasma są agregowane. Jakieś na pewno są, bo przy modemie cat4 osiągam download 30-50Mb/s, a z telefonu cat6 70-100Mb/s. W związku z tym chciałem brać router ZTE MF286 (cat6), ale może Huawei B618 (cat11) wyciągnie z okolicznych nadajników > 200Mb/s? Rzecznikowi Orange udało się ponad 400Mb/s (w komentarzach).

Posiadam antenę all-ant L4G, 2x15dBi, 800-2600MHz. Lokacja jest na górce, większość nadajników w mieście widać gołym okiem z dachu.

Co myślicie? Z moich preferencji to oferta Orange, ze względu na limit downloadu (999 GB) oraz router min cat6 z wyjściem LAN. Oprogramowanie routera nie ma znaczenia bo na 90% będzie służyło jako modem tylko.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Post autor: matek451 »

A skąd to parcie na ofertę Orange dla firm za 67 zł netto z MF286 ? W domu zasięg z BTS-a LTE1800Networks w Osicach, brak informacji ze działa tam inne pasmo. Najbliższy BTS NetWorks z kompletem LTE to Słowackiego 50/52. Potwierdzone LTE1800NW i LTE800 oraz LTE2600 T-mobile trzeba sprawdzić czy działa też LTE800 i LTE2600 Orange. Pokaz screena z Network Cell info na telefonie LTE, zakładka DANE.
rspo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-10, 05:57

Re: Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Post autor: rspo »

Nie upieram się, a cena raczej nieistotna, bo do tego będą jeszcze dwa numery. Tak jak pisałem, preferuję Orange ze względu na limit danych 999GB. T-mobile ma prawdziwy brak limitu, ale bardzo kiepski transfer. Byłem pod tym nadajnikiem na Słowackiego i łącze nie było agregowane, transfer około 20-30Mb/s. Nie mam pojęcia dlaczego - karta oczywiście z T-mobile. Jedynie dla Play mam agregowane pasma i najlepsze prędkości - bez problemu ponad 100Mb/s. Niestety tam jest tylko 100GB do ściągnięcia, potem można za 10 zł przywrócić prędkość, ale salon twierdzi, że tylko na kolejne 100GB co jest bez sensu. Z kolei infolinia twierdzi, że to przywrócenie prędkości nie ustanawia żadnego limitu, jednak ze względu na rozbieżne info i ewentualne kilkukrotne przestoje w prędkości ta opcja raczej odpada.

Ale dość o operatorach, przede wszystkim chciałbym dobrze wycelować ze sprzętem. Na infolinii Orange dowiedziałem się, że na grudzień 2017, czyli już, planowane jest uruchomienie nowego nadajnika na ul. Cmentarnej - bliżej niż poprzedni, widać piękny maszt, ale chyba nie ma jeszcze anten. Pasma LTE 800, 1800 i 2600MHz. Rzeczywiście na btsearch widać ten nadajnik, co ciekawe z tego nadajnika na stadninie koni znika Orange. Widać to po przełączeniu źródła danych z BTS na UKE. Myślicie, że chłopaki coś tam przekładają i dlatego na karcie orange nie agreguje mi pasma? Załączam screeny z apki i wyniki z dachu ;)

Kod: Zaznacz cały

Operator      Down   Up   Ping   Serwer
Orange        53     29   49     Sosnowiec
Orange        35     29   24     Katowice
Play          33     15   31     Sosnowiec
Play          103    16   26     Warszawa
T-Mobile.pl   15     17   46     Sosnowiec
T-Mobile.pl   15     5    36     Torun
1 (1).jpg
2.jpg
3.jpg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Post autor: matek451 »

Test na karcie T-mobile z DL ograniczonym do 15Mb/s przez operatora. Testy na Iphonie bez znaczenia, nic nie mówią o parametrach sygnału. Zasięg w Orange i T-mobile i tak pewnie póki co z LTE1800Networks w Ocicach, BTS przy Cmentarnej to melodia przyszłości i nie wiadomo jakie pasma LTE zostaną uruchomione dla Orange i T-mobile na nim. Jeśli wybierasz Orange więc tylko MF286 wchodzi w grę. W Play minimum 100GB na LTE można mieć bez umowy za 5 zł/m-c. Sprzęt LTE-A własny, BTS z agregacją pasm LTE pod nosem.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Racibórz Orange - dobór optymalnego sprzętu

Post autor: piotrzet »

Jeśli korzystasz z karty prepaid w T-Mobile masz ograniczenie do 15/15 Mb/s widać że powinno być więcej kup ofertę bez limitu danych i tam przetestuj zawsze w ciągu 30 dni możesz zwrócić.
ODPOWIEDZ