Jaki sprzęt zakupić LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rikolukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-20, 14:56

Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: rikolukasz »

Witam potrzebuję pomocy w doborze urządzenia do internetu LTE , nie wiem jeszcze jaki operator bo nie zmam się kompletnie i nie wiem jaki w mojej okolicy jest najlepszy bądź najkorzystniejszy . Co do ceny urządzeń nie mam określonej , ma to być sprzęt na dłuższy czas . Do tej pory domownicy mają orange po kabli starym telefonicznym , jakość tego to dla mnie dno totalne i tyle . Internet ma być domowy i bd z niego korzystał jeden użytkownik czyli JA :) . dodaje fot mapki ile mam do bts-ów itd .Liczę na pomoc :)

Obrazek
Obrazek

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 51&zoom=13 link do mojej lok, Wieś Biskupice.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: piotrzet »

Chyba najkorzystniej w twoim wypadku <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tmobile na testy ten internet domowy bez anteny raczej się nie obejdzie bo do nadajnika masz koło 6-7 km
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: matek451 »

Lokalizacja trudna, najlepsza infrastruktura Networks, który ma BTS-y LTE800 Orange i T-Mobile w Orlinie Malej, Białobłotach i Grodźcu. Na tym ostatnim tez LTE1800NetWorks W Grodźcu Play ma własne LTE1800 i LTE800 a Plus LTE1800Aero2 i LTE800Sferii. Weź na testy internet bez limitu w T-Mobile za 45/55 zł na m-c z B525 i zrób testy. Na B525 sprawdzisz też Pozostałych operatorów na ich kartach. Do zarządzania B525 służy HManager. Antena zewnętrzna oczywiście konieczna , pewnie na 800MHz i o dużym zysku bo stacje bazowe daleko i las po drodze.
rikolukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-20, 14:56

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: rikolukasz »

Dziś dostałem na testy B593u-12 lokalny sprzedawca ma go za 300 i twierdzi że jest super hiper i będzie śmigać , co o tym myślicie ?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: Hermogenes »

Oddaj sprzedam taki za 100+ transport . poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: matek451 »

Bo tyle jest wart. Lokalni Janusze biznesu tego demobilu robią interesy życia na elektrozłomie z niemieckiego T-Mobile. Kupują pewnie na kilogramy. Router sprzed ponad 5 lat, wersja u-12 a więc bez możliwości wgrania FW z wyborem pasm LTE, nie działa z LTEwatchH czy Toolbox 0.9. Modem LTE 3 kategorii.
rikolukasz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-20, 14:56

Re: Jaki sprzęt zakupić LTE

Post autor: rikolukasz »

A jaką antenę do tego routera z T-Mobile B525 ?
ODPOWIEDZ