Router z SIM czy na USB ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matthies
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2016-10-31, 14:16

Router z SIM czy na USB ?

Post autor: matthies »

Hej,
mam od dawna Huawei E3372 oraz oraz mniej dawna E3572.
Tego pierwszego używałem na początku + karta wifi do udostępniania połączenia.
Udało mi się poźniej dorwać E3572 ale to jest tylko MiFi i już w kuchni praktycznie nie mam zasięgu ...

Chcę teraz pójść krok dalej i zastanawiam się które rozwiązanie będzie lepsze:
1. Router z wbudowanym modemem (np TPlink MR200 ??)
2. Router z USB na E3372 (np TPlink MR3620)

W opcji pierwszej przekonuje mnie mniej urządzeń, ale router nie wszędzie da radę postawić
Z kolei w opcji drugiej przekonuje mnie fakt, że router może stać spokojnie, a kablem USB modem mogę dociągnąć w lepsze miejsce, z dodatkowym zasilaniem rzecz jasna.

Pytanie czy to gra warta świeczki?

Mam LTE z Plusa, mieszkam w wieżowcu z płyty gdzie z zasięgiem jest różnie i jest tutaj dużo użytkowników. W najlepszych momentach osiągam 20/20 Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z SIM czy na USB ?

Post autor: matek451 »

Obydwa pomysły słabe. MR200 nie wart tych pieniędzy, LTE 4 kategorii, brak możliwości wymuszania pasm LTE. 200 zł za MR-3620 to też słaby wybór. Po pierwsze router nowy w ofercie, lista wspieranych modemów wygląda tak http://www.tp-link.com.pl/support/3g-co ... 0&hdVer=V1 Poprzednik MR-3420 miał problemy z zasilaniem po USB modemów LTE, działał z nimi słabo szczególnie na OFW i z modemami w wersji zwykłej. Pomysł z przedłużaczem USB, zasilaniem przez aktywny HUB itp, itd to plątanina kabli i proszenie się o problemy. Brak alternatywnego FW na MR-3620. Z jakiego pasma LTE korzystasz w Plusie, jakie standardowe parametry sygnału i DL/UL w godzinach szczytu? Jaka to lokalizacja, czy jest dostęp do LTE-A Plusa?
ODPOWIEDZ