Sprzęt do play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miloas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 22:27

Sprzęt do play

Post autor: Miloas »

Witam, zamierzam przedłużyć umowę z play i mam do wyboru routery Huawei b310, b575 i b715. Moja lokalizacja : http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=15

Agregację testowałem na androidzie. Parametry zasięgu bez agregacji łapie mi samo band 7, z agregacją dodatkowo band 1 i 3. To daje 2100MHz, 1800MHz i 800MHz. https://imgur.com/a/dWPVx
Zasięg jest świetny, router przy oknie łapie wg. webgui zte ok. -56dBm. Cell ID to 41eb17.
Prędkości również niezłe, testy robione na połączeniu tp-link mr3420 i zte mf823.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chciałbym prosić o wasze opinię na temat każdego routera i według was który będzie najlepszy?
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Sprzęt do play

Post autor: tired »

Na pewno nie B310, B525 agreguje 2 pasma a B715 zaagreguje 3. Ja bym wziął B715.
Miloas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-13, 22:27

Re: Sprzęt do play

Post autor: Miloas »

Czy prędkości na agregacji 800+2100+1800 będą znacznie większe niż na 800+2100 (podobno 1800 działa słabo na b525)?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do play

Post autor: piotrzet »

Zdecydowanie B715 nie dość że agreguje 3 pasma to jeszcze nie ma problemu z prędkościami na LTE 1800
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Sprzęt do play

Post autor: atento »

Ja bym napisał do gruszki dają dmuchany nadajnik...


Tak na poważnie na cholere wypasiony router z agregacją do play? limit i tak nie pozwala na duuży transfer, nawet wymiana kart nic nie da jesli będzie kilka ofert z redbull.

100GB idzie mi obecnie w 4 dni w 800 LTE gdzie mam max 40mbps :)


Kupować router i płacić za niego gdy jest nie potrzebny? chyba dla speedtesta... Agregacja pasm nic nie wnosi przy pingu tylko downloadzie w którym są limity natomiast jesli przedłużasz umowe to na choleręCi lte-a ? I tak masz limit i ja zassam xx razy więcej bez lte-a i będęmiał takie same parametry łącza. Nie lepiej bez pudła oferta albo u konkurencji? Chyba, że speedtest to priorytrt i musi być dużo na liczniku to polecam swiatełko za 50zł teraz dają1Gbps w obie strony np Katowicach.



Ps. nie wiedziałem, że teraz w modzie jest chwalenie się szybkością neta przez jeden dzień, w moich czasach to był pisior i zajawka teraz wiem, że wielkość jest względna a agregacja z limitem to qupa
Ostatnio zmieniony 2017-12-28, 19:10 przez atento, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do play

Post autor: piotrzet »

atento pisze:Ja bym napisał do gruszki dają dmuchany nadajnik...


Tak na poważnie na cholere wypasiony router z agregacją do play? limit i tak nie pozwala na duuży transfer, nawet wymiana kart nic nie da jesli będzie kilka ofert z redbull.

100GB idzie mi obecnie w 4 dni w 800 LTE gdzie mam max 40mbps :)


Kupować router i płacić za niego gdy jest nie potrzebny? chyba dla speedtesta... Agregacja pasm nic nie wnosi przy pingu tylko downloadzie w którym są limity



Ps. nie wiedziałem, że teraz w modzie jest chwalenie się szybkością neta przez jeden dzień, w moich czasach to był pisior i zajawka teraz wiem, że wielkość jest względna a agregacja z limitem to qupa
Skoro przedłuża umowę z play tzn że jemu te 100 GB wystarcza nie każdemu potrzebne jest 500 GB.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Sprzęt do play

Post autor: atento »

piotrzet pisze: Skoro przedłuża umowę z play tzn że jemu te 100 GB wystarcza nie każdemu potrzebne jest 500 GB.
WIęć nie lepiej brać umowę bez pudła i uzyskać rabat? wszak mu 100GB wystarczy a LTE-A nic nie wniesie nie licząć że zassa z pełną predkościa dwa filmy BL?

To nie t-mobile które masz, że ssa i ssa i konca nie ma, to play... tu ma 100GB tyle to zassasz w swojej sieci w kilka godzin a reszte w play bedzie czekał, no ale co tam kase trzeba dać to najnowsza technologia penis urósł o 3cm i nic z tego nie ma nawet rabatu, będzie bulił za sprzęt i tyle.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Sprzęt do play

Post autor: robertnik »

Co to BL? Bluray Disc?
Wracając co ruterów. B715 będzie najszybszy, ale lepiej kupić go na wolnym rynku i wziąć RBM5. Nie ma cyrografu, a lejki są do 2Mb. Mamy o tym wątek, więc jak pokombinujesz w tej cenie można mieć parę sim i jak kolega backupować internet, a mimo to nie mieć cyrografu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do play

Post autor: piotrzet »

robertnik pisze:Co to BL? Bluray Disc?
Wracając co ruterów. B715 będzie najszybszy, ale lepiej kupić go na wolnym rynku i wziąć RBM5. Nie ma cyrografu, a lejki są do 2Mb. Mamy o tym wątek, więc jak pokombinujesz w tej cenie można mieć parę sim i jak kolega backupować internet, a mimo to nie mieć cyrografu.
A skąd wiesz jaką ofertę dostał? Bo ja tutaj nic nie widzę na ten temat
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Sprzęt do play

Post autor: atento »

piotrzet pisze:
robertnik pisze:Co to BL? Bluray Disc?
Wracając co ruterów. B715 będzie najszybszy, ale lepiej kupić go na wolnym rynku i wziąć RBM5. Nie ma cyrografu, a lejki są do 2Mb. Mamy o tym wątek, więc jak pokombinujesz w tej cenie można mieć parę sim i jak kolega backupować internet, a mimo to nie mieć cyrografu.
A skąd wiesz jaką ofertę dostał? Bo ja tutaj nic nie widzę na ten temat

A jaką mógł dostać z limitem jak każdy
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Sprzęt do play

Post autor: robertnik »

Nie wiem. Każdy abonament w Play to czasowe związanie się z operatorem na dobre i złe, zresztą jak u każdego. Jak by się waliło, paliło to tyle trzeba płacić nawet jak LTE będzie działać z prędkością GPRS.
To taka forma hazardu. My Ci taniej sprzęt, Ty wierzysz nam że przez ileś tam(czasem to aż 2 lata) będzie cud miód i orzeszki.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Sprzęt do play

Post autor: piotrzet »

@atento
Nie pytałem ciebie. Ale jakbyś miał trochę IQ to byś tego nie napisał bo wiadomo że play ma oferty tylko limitem 100 GB chodziło mi o cenę urządzenia i abonament. Ale widać tobie to trzeba napisać wszystko dosłownie. A po za tym to skończ pisać że play ma limit i tak dalej bo wiadomo i on też o tym wie i tak jak napisałem skoro przedluża tzn że mu 100 GB starczy.
@robertnik
Widać że ma 3 CA więc szybko się tak nie zapcha tym bardziej że dostawiają kolejne stacje więc nie sądzę że będzie aż tak źle
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do play

Post autor: matek451 »

A po co przedłużać umowę w Play ? B525, E5186 to koszt około 350 zł na wolnym rynku, do tego DIL na RBM na Kartę 5 z RWK czyli minimum 100GB z pełną , dostępna prędkością potem możliwy lejek 2Mb/s ( w tym m-cu pociągnąłem 200GB bez lejka). Bez umowy , ze śmiesznym kosztem. Abonament 100GB potem od razu 1Mb/s to koszt 59,99zł/m-c i 169 zł za B525 lub 289 zł za B715, lejce na dwa lata więc koszty kilkakrotnie wyższe od DIL-a z zakupem sprzętu na allegro, OLX. Jak nie wystarczy 100GB to kolejna karta RBM na Karte 5z RWK i 5 zł itd. Podany CID BTS-a to połączenie z LTE2600 , pewnie na tym BTS-ie Zblewo, oznacza to że na nim działają wszystkie pasma LTE Play i ich agregacja. Na B525, E5186 zaagregujesz dwa pasma z LTE2600, LTE1800 i LTE800.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Sprzęt do play

Post autor: atento »

robertnik pisze:Nie wiem. Każdy abonament w Play to czasowe związanie się z operatorem na dobre i złe, zresztą jak u każdego. Jak by się waliło, paliło to tyle trzeba płacić nawet jak LTE będzie działać z prędkością GPRS.
To taka forma hazardu. My Ci taniej sprzęt, Ty wierzysz nam że przez ileś tam(czasem to aż 2 lata) będzie cud miód i orzeszki.
moje iq jest na poziomie małpy dlatego biorę oferty bez sprzętu, jesli jednak mam oferte bez limitu i mam ochotę to zakupuje normalnie router lte-a

i moje małpie iq podpowiada,żę w normalym uzytkowaniu 100gb starcza do miesiąca, jesli starcza to lte-a jest tylko na pokaz i szkoda za nie placic wszak zwykły modem lte nie ma gorszej jakkosci jesli mamy limit
ODPOWIEDZ