D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: slobodan »

Cześć

Panowie, mam od jakiegoś czasu router D-Link DWR-932, początkowo pracował on tylko jako samodzielne urządzenie. Od jakiegoś czasu zacząłem podłączać go w domu do zewnętrznej anteny kierunkowej LTE1800. Po jakimś czasie zaczęły się kłopoty. Router zasadniczo zaczął mieć problem zasięgiem 3G, LTE... po odłączeniu od anteny zewnętrznej, nie ma zasięgu, gubi go. Router wskazuje brak zasięgu w miejscach gdzie telefon śmiga bez kłopotu na paśmie LTE, wcześniej router nie miał w tych miejscach problemu. Dodam że telefon i router są w Plusie. Zdarza się że złapie sygnał ale wskazuje jego marną jakość, podczas gdy telefon pokazuje pełny zasięg i bez problemu osiąga dobre prędkości.

Pytanie brzmi, czy sprzęt jest uszkodzony? Czy mogłem coś zepsuć przy podpinaniu anteny zewnętrznej? Czy też sprzęt "zapomina" przełączyć się z anteny zewnętrznej na tą wewnętrzną? Włączanie i wyłączanie urządzenia nie pomaga... Sam już nie wiem co robić, ostatecznie rozważam zakup lepszego urządzenia.

Będę wdzięczny za sugestie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: matek451 »

A jaka to antena, cybertech Dual LTE 1800MHz 10dBi? Skąd wiesz czy router korzysta z tego samego pasma LTE co telefon ? Bardzo slaby wybór sprzętu z Plusa do zastosowań stacjonarnych. W Opalenicy Plus korzysta z agregacji pasm LTE. Na BTS-ie na terenie cukrowni działa LTE2600 Plusa, LTE1800Aero2 i LTE800 Sferii. Ten DWR-932 ma opcję wyboru pasma LTE, sprawdzałeś po kolei w/w pasma LTE? Pokaz screena z połączenia LTE na telefonie z Network Cell info i speedtest na nim.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: slobodan »

A skąd wiesz że jestem z Opalenicy? :)

W domu korzystam z anteny cybertech takiej jak napisałeś. Chodzi o to że wcześniej router latał jak trzeba. Abstrahuje już od miejsca jego stałego działania. Tutaj jest antena i jest ok po podpięciu sprzętu do niej. W domu łapał też LTE 800 po odpięciu od anteny, podczas gdy teraz - miga na czerwono i nie loguje się ani do 3G ani do LTE...


Nie łapie zasięgu w centrum Poznania, w miejscu pracy gdzie wcześniej chodził bez kłopotu... podczas gdy w tych miejscach telefon ma zasięg LTE, router miga na czerwono. Nie łapie ani 3G ani LTE... Nie przełącza się, generalnie jest jakiś problem i wyczuwam tutaj kłopoty z oprogramowaniem tego sprzętu lub uszkodzeniem anten wewnętrznych. Pytanie czy można to jakoś naprawić? Czy olać to i kupić coś nowego?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: matek451 »

Jestem jasnowidzem. A ten DWR-932 pewnie zaliczył zgon, reklamuj go w Plusie. Popełniłeś poważny błąd biorąc go w abonamencie na przedłużenie, trzeba było brać wtedy E5186 z LTE-A.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: slobodan »

Ja go kupiłem na allegro. Nie mam paragonu, więc w Plusie go nie zareklamuje raczej. Kupowany był od osoby prywatnej, a ta nie odpowiada na wiadomości. Mam jeszcze w szufladzie Huawei B593S-22, ale zależało mi na czymś co będę mógł odłączać od anteny i zabierać w kieszeń ze sobą. Może coś Huawei kupić?
kyniek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-28, 12:22

Re: D-Link DWR-932 - problem z antenami wew.

Post autor: kyniek »

Witam!
Sprawdz gniazdo anteny zwnetrznej czy sie nie oberwalo w środku.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ