EDGE w telefonie ??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xmaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-11-28, 13:24

EDGE w telefonie ??

Post autor: xmaro »

Witam

Czy sa telefony ktore obsluguja EDGE i GPRS. Mam Motorole A1000 obsluguje ona GPRS i UMTS a co do EDGE to nie jestem pewien.

Ogolnie szukam urzadzenia ktore ma wszystko w jednym rowniez moze sluzyc jako modem do komputera stacjonarnego/laptopa.
Gość

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: Gość »

Jak lubisz Motorole, to polecam V 547. Ma EDGE oraz GPRS i chodzi bezproblemowo na kablu USB jako modem GPRS/EDGE do komputera. Ja tego używałem jakis czas zanim odpaliłem GC85. Jets jedno ALE - nie znam szczegułów technicznych, ale na tym telefonie pełnego 240kbps (dla EDGE) nie wykorzystasz - ale oczywiście i tak wszystko zależy od obciążenia sieci, jakosci połaczenia itd. itp.. Z tego co mi wychodziło - to tak około 170kpbs maksymalnie było - a może i TROCHĘ mniej. Nie mniej jednak - z braku czego innego...
Tadeusz
Gość

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: Gość »

nokia 6020 obsluguje gprs i edge. nie wiecie czy przy pomocy polaczenia tego tel z kom idra da sie uzyskac transfer edge?
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: NOTO »

Anonymous pisze:nokia 6020 obsluguje gprs i edge. nie wiecie czy przy pomocy polaczenia tego tel z kom idra da sie uzyskac transfer edge?
Mam 6021 i moim zdaniem tak ... ale nie mogę się podłaczyć pod EDGE.
seboo

ja nie daje rady

Post autor: seboo »

NOTO pisze:
Anonymous pisze:nokia 6020 obsluguje gprs i edge. nie wiecie czy przy pomocy polaczenia tego tel z kom idra da sie uzyskac transfer edge?
Mam 6021 i moim zdaniem tak ... ale nie mogę się podłaczyć pod EDGE.
- irda spowalnia mi transfer do 7.4 kilobajtow na sekunde - wiecej nie jestem w stanie wyciagnac a mam edge <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> !!!
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: ja nie daje rady

Post autor: minineo »

seboo pisze:
NOTO pisze:
Anonymous pisze:nokia 6020 obsluguje gprs i edge. nie wiecie czy przy pomocy polaczenia tego tel z kom idra da sie uzyskac transfer edge?
Mam 6021 i moim zdaniem tak ... ale nie mogę się podłaczyć pod EDGE.
- irda spowalnia mi transfer do 7.4 kilobajtow na sekunde - wiecej nie jestem w stanie wyciagnac a mam edge <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> !!!
kabel USB kosztuje średnio 10-20zl więc kup i po problemie :]
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: ja nie daje rady

Post autor: NOTO »

>> kabel USB kosztuje średnio 10-20zl więc kup i po problemie :]

W sklepach nie widziałem takich cen ... jedynie na allegro. Obecnie chcę kupić kabel CA42 do N6021. Może podpowieesz gdzie we Wrocku kupić i żeby był dobry.
[email protected]

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: [email protected] »

Po co kabel? 6021 ma Bluetooth. Prędkość to 700 kb/s więc z powodzniem wystarczy. Dużo wygodniejsze niż kabel, a do tego fona można położyć tam gdzie lepszy zasię ( na oknie np.). Jeżeli komp/laptop nie ma to na allegro można tanio kupić adapter BT. Ja kupiłem za 25 PLN i śmiga super.
Gość

Do xmaro

Post autor: Gość »

Witam
Czy sa telefony ktore obsluguja EDGE i GPRS. Mam Motorole A1000 obsluguje ona GPRS i UMTS a co do EDGE to nie jestem pewien.
Ogolnie szukam urzadzenia ktore ma wszystko w jednym rowniez moze sluzyc jako modem do komputera stacjonarnego/laptopa.
------------------------------------------------------------------------

Witam,

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę Ci odsprzedać modem do stacjonarnego kompa na złączu PCI.

Pracuje w takich transmisjach:
EDGE klasa 6 (prędkość transferu do 177,6 kbps),
GPRS klasa 10 (prędkość transferu do 56-114 kbps),
HSCSD (prędkość transferu do 43,2 kbps),
CSD (prędkość transferu do 14,4 kbps).

U mnie wyciąg max.około 10 kB/s przy download'zie na GetRight.
Na torrentach w porywach ma 6-8 kB/s. Ja jestem uparty więć pliki ISO po 3 GB też nim ciągne.

EDGE nie mam zasięgu, więc jak na GPRS moim zdaniem super.
No i bateria co chwila się nie rozładowuje jak to miałem z SE T610

Teraz jednak się przeprowadzam i będę miał net'a przez kabel, więc
modem już mi nie będzie potrzebny.
Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać. [email protected]
Pozdrawiam.
Gość

Re: ja nie daje rady

Post autor: Gość »

NOTO pisze:>> kabel USB kosztuje średnio 10-20zl więc kup i po problemie :]

W sklepach nie widziałem takich cen ... jedynie na allegro. Obecnie chcę kupić kabel CA42 do N6021. Może podpowieesz gdzie we Wrocku kupić i żeby był dobry.
przejdź się w niedziale na giełdę el. na ul.Robotniczą za kablem , ale uważam , że leprzym rozwiązaniem jast adapter BT, kupujesz raz i na przyszłość przy zmianie fona masz spokój...

Jedynie nokia robi telefony edge/umts modele 6630/6680 i nowsze z serii n...
xmaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-11-28, 13:24

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: xmaro »

Dzieki za info juz wybrałęm odp tel.
6020 ma ograniczony transfer w EDGE, zdecydowałem sie na 6230i i smiga bez problemu.

Z tego co się orientowałem to kombajn ze wszystkim tzn palm, EDGE, tel, aparat i GPS to tylko HP 6515 ale kosztuje majątek.

Pozdr
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: EDGE w telefonie ??

Post autor: NOTO »

xmaro pisze:Dzieki za info juz wybrałęm odp tel.
6020 ma ograniczony transfer w EDGE, zdecydowałem sie na 6230i i smiga bez problemu.

Z tego co się orientowałem to kombajn ze wszystkim tzn palm, EDGE, tel, aparat i GPS to tylko HP 6515 ale kosztuje majątek.

Pozdr
A ile ten 6515 kosztuje ?
6230 to kiepski aparat i bateria (mam więc coś mogę powiedzieć)
ODPOWIEDZ