Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Papasanbaba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-06, 14:30

Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: Papasanbaba »

Cześć, mam nietypowy no a w sumie typowy problem z internetem LTE od Tmobile. Mam ofertę dla firm więc w teorii super jednak prędkości w moim miejscu zamieszkania są tragiczne. Ping rzędu 100, 2 mega pobierania i praktycznie 0 jeżeli chodzi o wysył. Płacę za to ile płacę, mógłbym kupić internet w Multimedii 120mega za te samą cenę ale nie chce zmieniać bo mobilność jest tutaj kluczem.
Mieszkam w Świnoujściu, załączam mapkę z odfiltrowanymi antenami LTE

https://imgur.com/z3bk2c8

Obecnie za modem robi mi telefon, który mimo obsługi LTE 800, 900, 1800, 2100, 2600 ma tutaj jedną kreskę zasięgu i koniec końców używanie jest tak niestabilne że muszę używać 3G bo mimo prędkości to i tak jest to wygodniejsze.

Czy w mojej sytuacji warto w ogóle kupować jakiś dobry router i antenę czy niewiele można z tym zrobić? Jeżeli da się to proszę o rady co i jak kupić.
Dzięki!
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: tired »

Dwa nadajniki w odległości 500m
Świnoujście, ul. Gdańska 20 - kościół pw. bł. Michała Kozala BM - LTE 1800
Świnoujście, Zachodniopomorskie ul. Gdyńska 28 - Ośrodek Wypoczynkowy Bryza - LTE 1800

Według mnie powinieneś mieć zdecydowanie lepsze prędkości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: matek451 »

W pobliżu trzy BTS-y z LTE1800NetWorks. Pokaż screena z telefonu LTE z aplikacji Network Cell info. Pokaze CID i parametry sygnału. LTE1800NW może być zapchane. Najblizszy BTS z LTE2600, LTE800 T-Mobile oraz LTE1800NW to Piłsudskiego 1A, działa na nim agregacja pasm LTE. Na Kruczkowskiego BTS NetWorks z LTE1800 i LTE800 T-mobile.
Papasanbaba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-06, 14:30

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: Papasanbaba »

Nie wiem czy dokładnie chodziło o ten zrzut.
https://i.imgur.com/tDxYQ4H.png

Zasięgu 4g obecnie nie jestem nawet w stanie złapać wewnątrz domu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: robertnik »

To wyjdź na zewnątrz. Pytasz o antenę, jej w domu nie będziesz trzymał. Zmierz tam gdzie będzie, najczęściej to dach.
Papasanbaba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-06, 14:30

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: Papasanbaba »

Proszę, to z miejsca gdzie mogła by być antena ( i myślę że to i tak najlepsze miejsce bo wychodzi na drogę a nie między zabudowania ) Zasięg jest jaki jest, telefonem lepszego złapać nie umiem.

https://i.imgur.com/8JwqHLD.png
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: tired »

Łapiesz sygnał z nadajnika, który znajduje się za stacją Shell. Tylko dla mnie zagwozdka bo według pozwoleń to stacja Orange i mając T-mobile myślałem, że można się połączyć wyłącznie z 1800 Networks oraz nadajnikami T-mobile.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: matek451 »

Masz około 500m do tego BTS-a NetWorks, jest niezweryfikowany, nówka sztuka. Po parametrach sygnału można wnioskować że może to być LTE2600 T-Mobile ale trzeba to potwierdzić. Na BTS-ie standardowo powinien działać LTE1800NetWorks i agregacja tych pasm. LTE2600 w NW ma silny priorytet i potrafi trzymać mimo słabszych parametrów sygnału bez zejścia do LTE1800. Jakie prędkości na tych parametrach sygnału? Podejdź bliżej pod ten BTS na swoim kierunku i wykonaj testy, pokaż screeny. Jesteś od BTS na kierunku granicy, pozostaje więc jeszcze kwestia ustawienia sektorów na tych BTS-ach w okolicy, z reguły nie grzeją w takim kierunku lub ze skręconą mocą.
Papasanbaba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-06, 14:30

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: Papasanbaba »

Jeżeli chodzi o internet na jednej kresce zasięgu to wygląda to tak:
https://i.imgur.com/tsvISQh.png
Nie jest źle, ale często niestety gubi sygnał.

Miałem też sprawdzić bliżej BTSa, nie wiem czy dobrze to zrobiłem, wrzucam więc zdjęcie z Network Cell Info i speed test. Szczerze to nie potrafię odczytywać tych danych, więc nie wiem czy łącze się z tą samą anteną czy nie :facepalm:
https://i.imgur.com/9whWGn6.jpg

Jeżeli tak to mogę prosić o rady odnośnie zakupu modemu i anteny żeby przynajmniej mieć te 12/9 stabilne w domu? Ew. Jak coś źle sprawdziłem to proszę o tipa i powtórzę test.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: matek451 »

Tak to ten sam BTS tylko na różnych pasmach. Pod BTS-em połączenie z LTE2600 jeśli działa lub na LTE1800. Kup B525.Za pomocą Hmanagera na B525 sprawdzisz dokładnie wszystkie pasma i agregacje. Po testach ewentualny zakup anteny zewnętrznej .
Papasanbaba
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-06, 14:30

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: Papasanbaba »

Po zakupieniu B525 i podłączeniu go na szybko póki co nie poprawił mi się raczej humor. Fakt LTE jest, działa na jednej kresce zasięgu, i nie przełącza na 3G dzięki temu łącze jest stabilne to prędkości no takie średnie bym powiedział. Wieczorem zrobię testy programem wedle rad. Na coś konkretnego mam zwracać uwagę?

https://i.imgur.com/eqw4878.jpg
( Nie, nie że nie chciało mi się sprawdzać uploadu, test nie jest w stanie się skończyć i wisi na tym etapie :roll: )
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Co kupić żeby w końcu cieszyć się szybszym internetem z Tmobile

Post autor: tired »

Pobierz apkę huaweimanager i wymuś po kolei poszczególne pasma. W Ustawieniach>system dalej nie pamiętam ale pierwsza opcja od góry masz podane parametry oraz ECID BTSa podaj. Według mnie siedzi na LTE2600.
ODPOWIEDZ