Wybór dobrej anteny LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Witam, chciałbym zakupić antenę LTE lecz nie potrafię sam określić jaka będzie najlepsza, nie wiem z jakiego pasma korzystam. I pod którą antenę najlepiej się wcelować mieszkam niedaleko Miasta Pelplin 83-130, dokładnie to Bielawki. Testy oraz screny pochodzą z telefonu lecz chcę tez zakupic router huawei b953s-22. Moje pytanie jest takie jaka antena byłaby najlepsza? W załącznikach widoczne są współrzędne oraz dane.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: matek451 »

BTS netWorks Ropuchy na LTE800. Nawet niezłe RSRP, jakie prędkości i czemu akurat B593s-22 i za ile? Antena na 800MHz czyli 2xATK-10/800-980.
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Ponieważ posiada gniazdo sim w kwocie 280 zł powystawowy, a co do kombinacji modem-router nie mam tak dobrej wiedzy.
CO to szybkości łącza to są rózne dni czasami przechodzi samego siebie i dochodzi do 30 mb/s a czasami o tak tak jak dzisiaj.. tragedia.
http://www.speedtest.net/result/6959886231.png
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: matek451 »

I tyle nie jest wart ale twój wybór. Speedtest wskazuje przeciązenie stacji bazowej, biorąc pod uwagę wyniki może być jeszcze gorzej. Wbrew temu co pisze tu jeden sieć LTE800 T-Mobile powolutku kuca. Za pomocą anteny można spróbować połączenia z innymi BTS--ami LTE800 T-Mobile w poblizu. Ewentualnie sprzwdzić jak działa LTE1800NetWorks z Pelplina. ale do tego trzeba router z mozliwościa wymuszania konkretnych pasm LTE.
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Jaki byłby lepszy router oraz w korzystniejszej cenie? Ponieważ nabyłbym router, a pźniej bym napisał co dalej by wymusić pasmo w ten o to sposób sprawdzilibyśmy co będzie korzystniejsze. Ponieważ do pelplina mam około 6 km
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Chyba wkradł się błąd moja sieć to Orange - chyba ze złe rozumiem.
A jeśli by spojrzeć na cell tower? Czy to nie ma znaczenia?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: matek451 »

Nawet jeśli Orange to korzysta z LTE800 Orange w Ropuchach lub z LTE1800NW Pelplin. Inne BTS-y LTE800 Orange to Bobowo, Rzeżęcin i Morzeszczyn. Jak bez agregacji pasm to B315s-22, koleś sprzedaje te z Plusa za 249 zł i daje 2 lata gwarancji, no i zna się na temacie. Ten współpracuje z LTEWatchH i Toolbox0.9 , dzięki nim wymuszasz pasma LTE. B593s-22 zaś wymaga zmiany FW na to z Vodafone z możliwością wyboru pasm LTE w WebUI. Za 320-350 zł można kupić B525 z agregacja pasm LTE. No i to Orange więc na karcie pewnie PIN bez możliwości wyłączenia?
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Wydaje mi się że nie mam takiej możliwości co do wyłączenia pinu. W takim razie gdzie mógłbym zakupić takie routery? I czy w moim wypadku jest sens łączenia się z innymi pasmami? Zależy mi na stabilności oraz na komfortowym internecie skoro wiem, ze bez anteny oraz routera radzi sobie czasami dość nieźle co mnie zadowala i chciałbym osiągnąć właśnie ten próg. Tak jak widać wyżej na załączniku mam podane najbliższe punkty oraz moją lokalizację więc chciałbym wykorzystać najbardziej korzystny dla mnie próg który będę w stanie osiągnąć na miarę możliwości tj. routera + odpowiednio ustawionej anteny. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc prosiłbym o najbardziej korzystną dla mnie sugestie dotyczącą sprzętu oraz umiejscowieniu anteny na odpowiedni nadajnik.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: matek451 »

Antena na 800MHz nie pomoże jesli LTE800 Orange na BTSie Ropuchy jest przeciążone tak jak na pokazanym speedteście ale pozwala wymusić po kolei połaczenia z tymi trzema dalszymi w okolicy bo sa na innych kierunkach. Możliwe że są mniej zapchane i dadzą lepsze prędkości. Nadal nie wiadomo też jak działa LTE1800 Networks z Pelplina. PIN w Orange to zawsze problem, pomaga zakup routera z tej sieci, który go zapamiętuje lub kupno innego i zmiana FW na takie, które ma ta opcję. Próbowałeś wyłączyć PIN na karcie za pomocą telefonu?
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

niestety nie mam takiej możliwości próbuję lecz to jest w jakiś sposób zablokowane co odmawia dostępu.
Przed chwilą zrobiłem speedstest oto rezultat : http://www.speedtest.net/result/6960255656.png
kolejne to w granicy 10-20 mb/s ale czasem i tak spada do 5.
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Dlaczego znalazlem jakies 2600 ? i kompletny brak lte800? są pewnie niewłaściwe?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: matek451 »

A kto zorientowany bierze na serio te bzdury wyświetlane przez mapę handlarza chłamu czyli Signaflex ? To żadne źródło wiedzy, tak jak ich tłumiki to nie anteny. sprawdza sie na http://beta.btsearch.pl/
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

W dniu dzisiejszym będę w Pelplinie jakieś 300m od nadajnika (LTE1800) przeprowadzę speedtest, czy chociaż przy nadajniku poczuję kolosalną różnicę. Za pomocą mapy zorientuje się czy właśnie jestem połączony z tym nadajnikiem. Po testach stwierdzimy czy jest sens wymuszania LTE1800. Jeśli okaże się porażką spróbujemy z LTE800 w mojej najbliższej okolicy i wybierzemy najbardziej korzystną.
leeksoski
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2018-01-12, 16:20

Re: Wybór dobrej anteny LTE

Post autor: leeksoski »

Będąc w Pelplinie stojąc kawalek od glownej stacji bts, polaczylo mnie przez filie orange kawalek dalej, przy 3-4 kreskach maksymalna prędkość jaką uzyskałem to 32 mb ( internet tutaj skacze od 0 do 4 kresek i wartosci sa różne będą u mnie na posesji odnotowalem (25mb/s lecz nadal są skoki 5 -25) dzisiaj jest o wiele lepiej niz wczoraj. Przy robieniu speedtesta bylem w domu. Posiadam na dachu dosc wysoki masz ok 4m ponad dach dom rodzinny 2 pietrowy. Więc moze moglbym zainstalować antene na maszcie? Ale wtedy co z kablem nie bedzie tlumil? Spory kawalek bylby potrzebny. Jeśli chodzi o odległości to:
Pelplin ok 5km
Bobowo, Morzeszczyn to granica max 10km w lini prostej wychodzi znacznie krócej.
A co najlepsze wsialem w autobus i na 2 kreskach wyrobilo 30mbs
ODPOWIEDZ