Usługa wybrana, pora na osprzęt

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: exik »

Wybierałem kilka dni temu usługę LTE - viewtopic.php?f=10&t=51663
Wybrałem koniec końców RBM na kartę. Pora wybrać jakiś sensowny osprzęt do komfortowego użytkowania. Obecnie posiadam wykopany z głębi kartonu DWR-116 z Huawei'em E3372.

W temacie o wyborze sprzętu na pierwszej stronie podawałem dane sygnału wraz z testami prędkości.

Ktoś napisał, że telefon na którym robiłem testy, łączył się na 2100Mhz z nadajnika przy ul. Dąbrowskiego.
Myślałem o zakupie E5186 i do tego antenę Sorensen sr-17P Dual MIMO na 1800Mhz. Podobno antena radzi sobie również na 2100, nie mniej nie jestem pewien czy to jest to dobra konfiguracja. Wiem, że E5186 nie agreguje w ogóle 2100Mhz z innymi więc nie wiem czy jest sens zakupu tego routera, nie wiem również czy jest sens kupna anteny na 1800, skoro telefon łączył się na 2100Mhz. Czytałem jeszcze wiele komentarzy, że E5186 bardzo często wiesza połączenie w zestawieniu z kartami Play/RMB
Może polecacie jakieś zupełnie inne rozwiązanie?

Router E5186 mogę kupić w okolicach 300zł,
Antenę Sorensen SR-17P 130zł
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: robertnik »

Wgraj modowane oprogramowanie do modemu(jest spory wątek w dziale z modemami). Wymuszaj pasma i z zakładki "?" podaj ich parametry i prędkości na nich. Jak będziemy wiedzieć co jest i jaki sygnał, a będzie słaby to przyjdzie sprawdzić w miejscu ewentualnej anteny. Na podstawie wyników dobierzemy coś optymalnego(co nie zawsze znaczy taniego niestety).
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: exik »

A czy parametry które podałem w poprzednim temacie nie będą wystarczające?
Nie chcę też popadać w jakieś wielkie koszty i mega wielkie prędkości. Przesiadam się ze światła 900Mbps z netii i w sumie to już żadne lte nie zrobi na mnie na razie wrażenia, byleby chodziło to w miarę dobrze, myślałem o okolicach 100-150Mbps.

Czy w ogóle antena na konkretną częstotliwość w przypadku routera z agregacją ma sens? Jeśli antena jest na 1800, to pozostałe częstotliwości chyba tłumi, czy się mylę?
Ile można wyciągnąć bez agregacji np na takiej antenie dual mimo na 1800?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: robertnik »

Zrobisz jak uważasz, tam zdaje się już Ci odpowiedzieli.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: exik »

Tam doradzili mi usługę i operatora. Kwestii technicznej (doboru sprzętu) nie poruszaliśmy w ogóle w całym wątku.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: robertnik »

Jeśli chcesz precyzyjnej odpowiedzi to musisz zorganizować precyzyjne pomiary. Chyba że nie jesteś to kup na co Cię stać i będzie jak będzie.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: exik »

Nie ma sprawy, zorganizuję jeżeli są konieczne. Zapytałem jedynie czy poprzednie się nie nadają, ze względu na to że przez ostatnie kilka dni, przeczytałem na tym forum z 500 stron różnych tematów, testów routerów, anten, usług, brandowania itd. Gdybyś mógł mnie jakoś bardziej precyzyjnie nakierować? Będzie szybciej i na pewno wykonam to co jest potrzebne. Jak pomyślę, że mam wertować kolejne 100 stron tematu modyfikowanych firmware'ów to słabnę.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Usługa wybrana, pora na osprzęt

Post autor: robertnik »

Od dawna nie bawię się modemami, a wątek o E3372 jest obfity. Czytać zaczął bym od pierwszej strony, by po niej czytać od końca, tam będą najświeższe linki.
Sam opis pomiarów wydaje mi się że opisałem jasno, no ale dopytasz jak już będziesz miał wgrane zmodowane oprogramowanie.
ODPOWIEDZ