Co do mobilnego internetu z silnym wifi (domek jednorodzinny)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Co do mobilnego internetu z silnym wifi (domek jednorodzinny)

Post autor: Fikander »

Witam.
Posiadam router archer MR200. Dokupiłem w cybertechu antenę dualną LTE/4G 15dBi. Kable 10m. Mieszkam w piętrowym domu około 180m2. Na początku router stał w pokoju na I piętrze. Wifi w całym domu było ok ale internet mobilny słabo działał. Dokupiłem antenę, zamontowałem na dachu, co przy długości kabli wymusiło przeniesienie routera na poddasze. Teraz wifi mam właściwie tylko na I piętrze. Na parterze sygnał jest bardzo słaby. Urządzenia mają problem się połączyć, a jek już to często zrywa i ogólnie słabo.
W związku z tym mam pytanie czy można jakoś sensownie wzmocnić wifi?
Mogę też przedłużyć umowę i PLAY i wytargać Huawei B715, czy ten router ma silniejszy sygnał wifi? (czy warto się ładować w ten sprzęt?)
Czy można połączyć archera kablem sieciowym z jakiś innym routerem z silnym wifi? Archer robiłby za modem.
Jestem laikiem więc proszę o rady z opisem i wskazaniami sprzętu, który polecacie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Fikander
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2018-01-03, 14:28

Re: Co do mobilnego internetu z silnym wifi (domek jednorodzinny)

Post autor: Fikander »

Ponawiam pytanie. Czy Huawei B715 ma silniejszy sygnał wifi niż archer?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co do mobilnego internetu z silnym wifi (domek jednorodzinny)

Post autor: robertnik »

Wątpię by ktoś robił takie testy, ale pewnie sam już to googlowałeś.
Skoro masz miejsce gdzie MR200 starczał na 180m2 to dokup AP i go tam postaw. Oczywiście spinając oba kablem.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Co do mobilnego internetu z silnym wifi (domek jednorodzinny)

Post autor: key »

Sila WiFi jest limitowana prawnie. Jedynie anteny moga byc rozne, przez co bedziesz mial rozne pokrycie.

Tak jak napisal robertnik - dla Ciebie rozwiazaniem jest dodatkowy AP w miejscu z ktorego wiesz, ze jest pokrycie na caly dom.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ