Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bruner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-26, 08:15
Lokalizacja: szczecin

Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: bruner »

Dziś podpisałem z Tmobile umowę na net domowy, dostałem router Huawei B525, podłączyłem, wpisałem hasło do wifi i wszystko śmiga oprócz jednej rzeczy.
Nie mogę dokonać żadnych zmian w ustawieniach. Kiedy wchodzę do panelu (192.168.8.1) i wpisaniu hasła admina widoczny jest tylko Quick Setup gdzie teoretycznie mogę zmienić SSID i hasło ale żadna zmiana się nie zapisuje. Po wpisaniu zmian i kliknięciu zakończ przerzuca mnie do ekranu logowania admina, gdzie wszystko jest od początku. Sprawdzałem na dwóch laptopach, po kablu i po wifi i to samo, już mi ręce opadają. xDwa tygodnie temu konfigurowałem E5183 i nie było żadnych problemów.
Coś jest uwalone czy coś robię źle?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: robertnik »

Może. Wykałaczką zrób hard reset
bruner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-26, 08:15
Lokalizacja: szczecin

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: bruner »

Robiłem kilkukrotnie, nawet kilkanaście sekund trzymałem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: robertnik »

Reklamacja...
bruner
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-26, 08:15
Lokalizacja: szczecin

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: bruner »

Odświeżam temat, bo mimo że serwis dwukrotnie mnie olał pisząc, że u nich wszystko gra i buczy to znalazłem rozwiązanie na forum play, gdzie ludzie tam mieli te same problemy z tym routerem i też serwis ich zlewał.
Może ktoś poszukując rozwiązania tego problemu zajrzy tu i też skorzysta z rozwiązania opisanego przez użytkownika bbak.

Więc do rzeczy: pełne menu routera pokazuje się dopiero po przejściu "szybkiej konfiguracji" której nie szło przejść bo opis tego był spierniczony.
Użytkownik bbak napisała:
"Znalazłam rozwiązanie - w ostatnim kroku wizarda szybkiej konfiguracji trzeba podać i zmienić hasło administratora na swoje własne, a NIE hasło do sieci. W opisie tego kroku nie ma słowa o tym jakiego hasła ta zmiana dotyczy, a są bzdury na temat siły haseł i pewnie dlatego, tak jak inni, pomyślałam, że chodzi tu o hasło dostępu do sieci wi-fi."

Niby banalne ale krwi napsuło.
goga974
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-03, 12:43

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: goga974 »

Ja również mam problem ze zmiana hasła nie mogę sobie z tym poradzić. Mógłbyś na jakimś przykładzie podać gdzie jakie hasło należy wpisać , nie mogę tego ogarnąć. Serwis oczywiście mnie olał. pozdrawiam
zegar6a
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-09, 15:02

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: zegar6a »

Popieram całkowicie. I stwierdzam że jest to nie do przejscia a musiał to wymyśleć jakiś de.il do potęgi entej.
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: vdsl2 »

To co jest pokazane w pierwszym poście to wpisujemy hasło z nalepki routera a nie jest to zmiana hasła przy pierwszej konfiguracji czy resecie do ustawień fabrycznych .
Huawei B525 :D
newamadeo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-15, 11:29

Re: Huawei B525 zmiana ustawień - problem

Post autor: newamadeo »

Witam, posiadam router B525s 23a z orange bez simlocka, włożona karta play, router widzi zasięg lte ale nie mogę się połączyć i jest brak internetu. Problem zapewne jest z ustawieniem profilu użytkownika (hasło i login powinny być puste zaś w apn powinno być internet). Dodaje nowy profil i wpisuje internet w apn a resztę zostawiam puste i po zapisaniu profilu w miejscu hasło jest jakieś hasło i pewnie przez to się nie łączy, czy potraficie pomóc jak ustawić prawidłowo profil?
ODPOWIEDZ