Router i jakaś sensowna antena do LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eric00x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-01-26, 19:06

Router i jakaś sensowna antena do LTE

Post autor: Eric00x »

Witam. T-Mobile okazał się dobrym trafem (5-7mbps downloadu , 10 uploadu!) , więc rozważam nad przejściem do nich, ale mój sprzęt to po prostu złom (TP-LINK MR3220 (który jest jako "drógi polecany ruter w medjaekspert" :szampan: ) i E3372s (standart bez hilinka)). Teraz siedzę na play'u , ale mam ochotę się wypisać, tym bardziej jak dali mi 60zl na 3 mies i "wyp.." :)
(Konsultanci to nawet w swoich mapkach nie potrafią się znaleźć, ale mniejsza z tym). Pytanie brzmi: jaki router i antena? Dom bliźniak , moja strona skierowana na zachód, a na komin nie mam chęci aby się na niego wdrapać :D
Przy okazji, proszę nie pytać się o HManagera czy inne rzeczy, bo praktycznie 90% mojej wiedzy (na poziomie nadprzeciętnego Kowalskiego (nie Janusza..) pochodzi z forum Play'a i tego (Bez-kabli)
Współrzędne: 52.695379 17.061950 ⇔ 52º41'43.36'' N 17º03'43.02'' E
spinecki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2011-09-29, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router i jakaś sensowna antena do LTE

Post autor: spinecki »

Ja polece to, co sam mam. Przede wszystkim ze wzgledu na stabilnosc i mozliwosc agregacji jak sie chce.
Huawei B525s-23a + antena ABCVISION ATK-LOG ALP LTE MIMO (koncowki oczywiscie SMA, a dlugosc kabla sobie dobierz pod siebie).

Stacja obok Ciebie co prawda ma na razie LTE 800, ale a noz widelec doloza w przyszlosci. To bedziesz przygotowany ;)
B525s-23a T-Mobile + ATK-LOG ALP LTE MIMO 10m | Huawei Forum | Forum Laptopy | Forum Expertów MultiMediaExpert.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router i jakaś sensowna antena do LTE

Post autor: matek451 »

Nie ma takiej anteny, to jest szerokopasmowa , logarytmiczno-periodyczna antena z krakowskiego Dipola. http://www.dipol.com.pl/antena_atk-log_ ... 054_10.htm Antena działa ale z założenia ma zysk około 8dBi bez kabla. No i nie jest prawdą że BTS NetWorks w Nienawiszczy działa tylko na LTE800 bo jest też na nim LTE1800NW i agregacja tych pasm. Telefon łączy się z nim na LTE800, sygnał kiepski, BTS przeciążony ale mnie zastanawia na tym telefonie ten SINR -20dB, tak samo było z Play. Może coś nie tak z nim, spróbuj na innym. Inny BTS w Skokach działa tylko na LTE1800NetWorks.
ODPOWIEDZ