Modem LTE do T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Witam,
Przeglądałem forum, oferty modemów i totalnie zgłupiałem sam już nie wiem co mam <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>, żeby w miarę komfortowo korzystać z Internetu, tzn. głównie cda, youtube, strony, sporadyczne pobieranie plików.
Do rzeczy. Mam abonament na telefon w T-Mobile, mam możliwość rozszerzenia mobilnego internetu za dodatkowe 20zł do oferty bez limitu. Oczywiście bez sprzętu.
Do BTSa z LTE TM mam niecały kilometr.

Problemem jest to, że obecne mieszkanie wynajmuję i nie mam zamiaru tutaj siedzieć dłużej niż rok, więc koszta na modem są ograniczone max 200-300zł. Generalnie im mniej tym lepiej, mogę kupić na allegro, mogę kupić używany.

W chwili obecnej korzystam z nieswojego routera E5577Cs-321 z internetem mobilnym od Orange na komputerze stacjonarnym także bajery do wifi nie są koniecznością i niestety w godzinach szczytu oglądanie filmów na cda czasem jest uciążliwe.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Czemu się pogubiłeś? Co drugi post to to samo pytanie i wciąż ta sama odpowiedź lokalizacja, pomiary. Nic się nie zmieniło.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Moja lokalizacja : 50.894561, 20.675912, jak pisałem niecały kilometr do najbliższego BTSA TM.
Pomiary internetu od TM mogę wykonać tylko na telefonie, snapdragon 430 ma lTE cat. 4.
Skierowałem telefon prosto na nadajnik i odpaliłem speedtest

Ping : 34ms
DL 22.04 Mbps
UL: 20,38 Mbps
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: matek451 »

Na telefonie instalujesz Network Cell Info i pokazujesz z niego screena z zakładki DANE, pokaze parametry sygnału, eNB i RCI BTS-a z którym się łączysz.. Na BTS-ie Networks Radomska tylko LTE1800NetWorks, na tym przy Sikorskiego 2 oprócz LTE1800NW jeszcze LTE2600 T-mobile i ich agregacja. Speedtest zrób wieczorem gdy sieć jest obciążona.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Jak na rok to najbliżej masz Play 0.23km z kompletem częstotliwości. Warto zainteresować się darmowym LTE w RBM5(nazwa taryfy).
Jeśli Tmobile to na modemie E5577C programem ltewath, albo toolbox wymuś pojedynczo pasma pokaż parametry i porób speedtesty.
Za 3 stówki hitu nie będzie, ale na B525 wystarczy. Jak jesteś w zasięgu 2600 to gitara, jak nie.... Ten modem ma problemy z 1800. Jest jeszcze E5186 w zbliżonej cenie, ale ludzie mają z nim problemy(mamy spory wątek na forum).
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dzięki za odzew.
Info z telefonu w załączniku. Numer BTSa wskazuje, że to Radomska.

Wrzuciłem SIMa do modemu, próbowałem wymusić na LTE inne pasma niż 1800, bezskutecznie, czyli mój modem nie chce łączyć się z BTS Sikorskiego, łączy się z BTSem Radomska. W Trybie 3G złapał inne pasma, ale prędkość tragedia. W tej chwili z pingiem ok 30ms, mam DL na poziomie 50Mb/s na LTE 1800Mhz.

Ustawiłem w toolbox wymuszenie pasma 2600, odłączyłem modem od USB i sprawdziłem czy w innym pokoju bardziej skierowanym oknem/mniejszą ilością przeszkód na nadajnik Sikorskiego złapie sygnał i złapał, niestety do komputera udostępniam internet przez USB, więc nie było możliwe sprawdzenie prędkości.
Chyba wszystko się klaruje, będzie jeszcze potrzebna dodatkowa Antena, w celu wymuszenia połączenia z BTsem Sikorskiego.

Zmiana operatora nie wchodzi w grę, bo abonament jest na kilka numerów, a internet bez limitu w tym abonamencie to dodatkowy koszt zaledwie 20zł. Podobnie z modemem, jeśli miałbym zapłacić za niego 500zł, skórka za wyprawkę, bo rozkładając koszt modemu + internetu na rok taniej chyba podpisać umowę z netią/orange na światłowód, który jest w bloku. Prościej rzecz ujmując Internet ma być na przeczekanie możliwie najniższym kosztem. Jak pisałem, nie szukam mega prędkości, mega niskich pingów, w gry nie gram, dużych plików nie ściągam, największe wyzwanie dla mojego łącza w tej chwili to video: cda, youtube itp.

Wieczorem mogę powtórzyć testy, chociaż może lepiej byłoby wybrać się w pobliże nadajnika Sikorskiego z telefonem.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Masz modem to co szkodzi sprawdzić Play. Nie wiem czy dobrze licze ale 3 abonamenty po 20zł to 60 i umowa na jakiś czas, może i na rok, nie wiem co tam Ci zaproponują. Darmowe LTE w RBM to 50zł na kwartał i możesz je wydać na co chcesz(rozmowy, smsy, w tym i premium...), w DIL, o którym mamy dłuższy wątek sporo mniej...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

robertnik pisze:Masz modem to co szkodzi sprawdzić Play. Nie wiem czy dobrze licze ale 3 abonamenty po 20zł to 60 i umowa na jakiś czas, może i na rok, nie wiem co tam Ci zaproponują. Darmowe LTE w RBM to 50zł na kwartał i możesz je wydać na co chcesz(rozmowy, smsy, w tym i premium...), w DIL, o którym mamy dłuższy wątek sporo mniej...
Nic mi nie zaproponują, bo już mam umowę, ta oferta to tylko "aneks",jeśli chodzi o RBM, to czytam właśnie, wygląda ciekawiej niż TM, ale oferta obowiązuje od do... odwołania. Kupuję kartę nabijam na 3 miesiące i za miesiąc im się odwidzi. Dosyć ryzykowna opcja.

Muszę to przemyśleć, z tego co widzę najtaniej z agregacją pasm jest chyba wspomniany b525 + antena i wysyłki i robi się 400+zł, bezsens.

Byłem w pobliżu BTSa Sikorskiego, połączyłem się przez band7 i zrobiłem speedtest na telefonie 90DL przy pingu ok 30 i to ok godziny 16stej. Skoro ten leciwy modemik w innym pokoju bez anteny łapał tego BTsa, a ja nie wymagam nie wiadomo jakiej prędkości, to może wystarczy mi jakiś tani modem i byle jaka antena kierunkowa. Jestem uczulony na oszczędzanie, bo chytry traci 2x, a tutaj nawet 3 lub 4 :), ale nie lubię też wydawać kasy na coś z czego nie skorzystam, wolę szybciej się stąd wyprowadzić niż dłużej korzystać z lepszego neta nie u siebie ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: wojteks »

Tiamo pisze:Kupuję kartę nabijam na 3 miesiące i za miesiąc im się odwidzi. Dosyć ryzykowna opcja.
Kto nie ryzykuje nie ma.
Tiamo pisze:wspomniany b525 + antena i wysyłki i robi się 400+zł, bezsens.
Za darmo nie będzie.
Tiamo pisze: wolę szybciej się stąd wyprowadzić niż dłużej korzystać z lepszego neta nie u siebie
Skoro wszystko wiesz lepiej to po co pytasz?
Nie pomagam na PW!
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Wiedziałem, że ktoś mi udzieli takiej odpowiedzi. Nie zapędzajmy się tak.

Nie wiem lepiej. Polemizuję i zachęcam do wypowiadania się na temat innych osób. Bo na razie z dyskusji o tym jaki sprzęt wybrać, gdzie w sumie sam sobie snuję jakiejś bajki na których znam się tyle o ile zdążyłem przeczytać przez kilka dni na forum, przerodziło się w dyskusję na temat zmiany operatora. A ja chcę po prostu oglądać filmy z YT i cda i czy potrzebuję do tego sprzętu za 5 stów, czy nie. Bo tego na podstawie wykonanych pomiarów i wartości się nie dowiedziałem, dowiedziałem się za to, że Play jest spoko, ale co ze sprzętem. Wybieram Play i co dalej? Pomiary i dobór sprzętu, zdecydowałbym się na RBM, gdybym wiedział, że wystarczy mi taki badziewny modem z jakiego korzystam teraz. Ale nadal brakuje konkretów.

A kto mówił, że darmo? Wątpliwej jakości połączenie + wątpliwej jakości używany sprzęt kontra stabilny światłowód. Ale tak jak pisałem, to ma być na przeczekanie, jakbym miał pewność co do tego, że sprzęt mi posłuży długo i jest sens wydawać, wydałbym i 1kzł, ale w momencie kiedy nie jestem pewien, po co przepłacać? Ma działać i ma być tanio, na chwilę, bo przypominam, jak tylko chcę wieczorem obejrzeć kilka filmów na youtube, cda czy jakimś s*arevideo ;) Podobnie koledzy z forum mp3store mnie namawiali na złote kable do słuchawek, bo nie usłyszę "przestrzeni" w nagraniach kompresowanych FLACem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: matek451 »

Jak ma być tanio i budżetowo to E5573 z Plusa na Allegro za 70 zł i po bólu, dziaŁa z LTEWatchH czy Toolboxem. Na screene z telefonu LTE1800 z Radomskiej, sygnał wewnątrz domu słaby, wysoki SINR ale test z 9 rano więc prędkości niemiarodajne. Liczy się wieczorny speedtest i SINR aby sprawdzić obciążenie. Tak samo na LTE2600 z Sikorskiego. No i pokaż screena z Toolboxa po wymuszeniu LTE2600 na E5577 gdy MiFi za oknem. Ewentualnie telefon na zewnątrz może tez się połaczy z LTE2600. No i antena nie byle jaka ale konkretna na 1800-2600MHz czyli koszt 200 zł.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dzięki i to jest konkretna odpowiedź, że tanio nie będzie ;)

Telefon nie chciał się łączyć z LTE nawet w drodze do BTSa z band7, dopiero w pobliżu łapał i tak jak napisałem ok 16stej miałem na band7 w tel DL 90Mb/s.
Teraz screena z toolboxa nie zrobię, bo musiałbym na dłużej rozłączyć internet kilku osobom ;)

I teraz mam jasną sytuację. Tanio, to będzie działać jak Oragne teraz, czyli jako tako, w szczycie niektóre serwisy odtwarzają filmy płynnie, ale takie s*arevideo już nie. Reszta na zadowalającym poziomie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

270 + przesyłki, +kable z poziomu inwestycji w LTE to niewiele. Masz 23m do BTSa Play. Wyjaśniam że to blisko. Trzeba tylko zrobić testy na tym co masz. Powinno bez problemu łapać 2600(bez anteny). No ale oczywiście trzeba to sprawdzić i najlepiej zrobić to w szczycie. Wybrać nie co jest najlepsze, tylko to co Ci "wystarcza do oglądania filmów".
Podpowiem bitrate musi być niższe niż download.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

robertnik pisze:270 + przesyłki, +kable z poziomu inwestycji w LTE to niewiele. Masz 23m do BTSa Play. Wyjaśniam że to blisko. Trzeba tylko zrobić testy na tym co masz. Powinno bez problemu łapać 2600(bez anteny). No ale oczywiście trzeba to sprawdzić i najlepiej zrobić to w szczycie. Wybrać nie co jest najlepsze, tylko to co Ci "wystarcza do oglądania filmów".
Podpowiem bitrate musi być niższe niż download.
Ale to ma nie być inwestycja, Inwestycję bym robił w swoim mieszkaniu, gdybym wiedział, że nie ma kabla w budynku. To coś w rodzaju, zakupu opakowania plastikowych talerzy i sztuców na kilka posiłków, zamiast kupowania całej zastawy zastawy ;)

Pomyślę, chyba kupię ten starter, w poniedziałek wyjeżdżam na cały tydzień, więc pewnie w piątek się tym zajmę. Dzięki.

Widzę ten nadajnik z balkonu w pokoju, więc może faktycznie bez problemu łapać 2600.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Doczytałem, że w RBM jest limit na darmowy internet wynoszący 100GB/miesiąc co stanowi niemały problem, bo obecnie średnio zużycie na osobę wynosi 150 GB. Więc chyba odpada opcja z Play.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Zakupiłem jednak ten starter, doładowałem za 50zł, włączyłem darmowe LTE.
Licho strasznie, godzina 10.00 na paśmie 2100 odnotowałem najwyższe prędkości, szałowe 20Mbps, strach pomyśleć co będzie w szczycie. Sprawdzę jutro w szczycie, albo dziś o ile zdążę przed wyjściem do pracy. Tak czy inaczej nie wygląda to ciekawie, bo jeśli będę chciał korzystać komfortowo, to szykuje się wydatek rzędu 300-400 na modem, więc tak czy inaczej wychodzę jak Zabłocki na mydle.

Załączę jeszcze screena z Network Cell Info
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie wiem po co przekładałem sima do telefonu, skoro parametry sygnału podaje LTE Watch:
poniżej screen wykonany w tej chwili.

Ok 16 postaram się sieknąć jeszcze raz po teście, ale na tym modemie szału nie ma, więc zostaje chyba coś z agregacją.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: matek451 »

Parametry sygnału są prawidłowe na wszystkich pasmach. Pytanie tylko jakie DL/UL na nich wieczorem? Oczywiście najlepiej korzystać z DIL na RBM na Kartę 5 z RWK czyli po przejściu na RBM 7MNP od innego operatora i uruchomieniu bonusów min. RWK i docelowo zmiana taryfy na RNM na Kartę5. Wówczas koszt to 5 zł/m-c. A sprzęt z LTE-A zawsze sprzedasz jak zmienisz ofertę.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie będę już kombinował, raz na 3 msc mogę wydać 50zł, żeby doładować, to akurat żaden koszt.
W tej chwili na 2100 wciąż odnotowuję najlepsze prędkości: tj. ping 26ms, i DL 21-30 mb/s i UL 7 mb/s. Pewnie ok 18-20 będzie bardziej miarodajny pomiar, ale to jutro.

Włączyłem kilka filmów z portali z których korzystam na bieżąco i mimo, że prędkości i ping mam gorszy niż na karcie Oragne, to filmy chodzą płynnie w 720p, w tej chwili na Orange zdarzają się ścinki. Zaraz muszę uciekać, więc dziś nic więcej nie sprawdzę, ale wygląda obiecująco.

Zostaje więc kwestia sprzętu, 80zł na E5577Cs czy 350 na b525, ale to chyba tylko ze względu na agregację, tylko nie wiem czy mój BTS je obsługuje i jaki faktycznie będzie uzysk. Fakt można później sprzedać ten modem za rok pewnie i za 200zł znajdzie się kupiec, tylko pytanie czy akurat mi to będzie potrzebne.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Porobiłem testy.
Na tym modemie strasznie niestabilne warunki mam.
Ok 19 i 21 zrobiłem testy na 1800, 2100, 2600, 800
2600, 800 najgorzej, ping 20-25, DL 5-10, UL 4-8
1800, 2100 porównywalnie dobrze, ping 20-26, DL 21-29, UL 11-12

Zostaje dobór sprzętu. Najlepiej sprawują się 1800 i 2100, ale agregacji tych pasm modemem za 300zł nie zrobię, a nie wiem czy 1800+800 lub 2100+800 cokolwiek poprawi stosunku do pojedynczego pasma.
Kolejna sprawa, to wbudowana antena, czy w b525 lub b528 (bo te z tych droższych biorę pod uwagę i raczej skłaniałbym się ku 528 ze względu na brak problemów z 1800), jest znacznie lepsza niż w E5577C.

Sprzęt oczywiście chcę kupić na allegro, z tego co przeglądam to wszystkie wystawione pochodzą z TMobile, nie biorę pod uwagę lombardów i skłaniałbym się raczej w stronę urządzenia, które jest jeszcze na gwarancji, zawsze to na plus przy odsprzedaży.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Wybaczcie za post pod postem.

Poczytałem o tych routerach, ale nadal nie bardzo wiem co z tym robić. Podpowie ktoś?
b525 czy b528 czy E5577C, na którym robiłem powyższe testy. Zamówiłbym już w zasadzie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Nie chce mi się czytać wszystkiego, tak wiem to grzech lenistwa... ale parametry na 2600 masz dobre. To na tym paśmie będziesz bazował, bo jest najszersze. O dziwo u ciebie wypadło słabo w speedtestach. Może masz blisko jakiś akademik i wszyscy siedzą na tym paśmie, albo coś pokiełbasiłeś.
Z uwagi na powyższe albo ruter jaki chcesz pamiętając że stacjonarny do stacjonarnego, a mobilny do przemieszczania się, albo rzetelniej podejść do testów. Zrobisz jak uważasz.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dzięki za odpowiedź, akademika nie ma, zresztą w akademikach internet jest, sprawdzałem kilka razy i jak pisałem niestabilne warunki mam na tym modemie, bo wyniki bardzo skaczą, stąd spytałem czy b525 ma znacznie lepszą antenę wew. od e5577c, z tego co zdołałem doczytać to powinien pracować lepiej w związku z tym jestem praktycznie przed finalizacją zamówienia, tylko osoba od której kupuje musi sprawdzić czy tmobile nie zakłada simlocka.
Zaciekawiłeś mnie stwierdzeniem, że modem jaki chce, czyli sugerujesz, że b525 nie da lepszych wyników?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Jeśli na mifi i 2600 masz dobre parametry a mimo to złe speedtesty to zmiana modemu, rutera nie pomoże. Dla tego pisałem o rzetelności, bo na tym paśmie powinno być najlepiej.
nike0018
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-14, 17:56

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: nike0018 »

Musisz pamiętać, że routery B525 od T-mobile są wykastrowane w porównaniu do innych sieci lub z wolnego rynku. Dlatego też powinny być o wiele tańsze.
PC
GPU: GIGABYTE GEFORCE GTX 750Ti 2GB OC
CPU: AMD PHENOM II x4 955 Black Edition + Freezer Pro7
MOBO: ASUS M4N68T-M
RAM: Kingston Hyper-X 1600 MHz CL9 2x4GB
PSU: SilentiumPC VERO L1 500W
SSD + HDD: GoodRam IridiumPro 240GB + Samsung SATAII 500GB
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Sprobuje jeszcze raz zrobić testy, problemy są dwa, wracam dziś ok 20stej, z modemu korzysta kilka osób, nie chcę ich pozbawić neta na zbyt długo :)
Nie rozumiem co to znaczy zrobić rzetelnie.
Podłączam sprzęt odpalam i używam, skoro testy tak wychodzą to tak to działa na danym sprzęcie, chyba, że są czynniki o których nie wiem.

Co do b525 to 330 z gwarancją, chyba dobra cena, ale skoro mam nie widzieć różnicy to faktycznie lepiej mi kupić mifi za 80zl
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Ustawić na badane pasmo np 2600, znaleźć miejsce w którym RSRP i RSRQ są najlepsze. Nie ruszając sprzętu zrobić parę speedtestów i scren parametrów. Powtórzyć na kolejnych pasmach.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

robertnik pisze:Ustawić na badane pasmo np 2600, znaleźć miejsce w którym RSRP i RSRQ są najlepsze. Nie ruszając sprzętu zrobić parę speedtestów i scren parametrów. Powtórzyć na kolejnych pasmach.
Tak robiłem, postaram się coś wykombinować, bo ogranicza mnie długość kabla USB, nie mam karty WiFi w kompie, laptop w innym domu, a na telefonie nawet po WiFi mam niższe wyniki.
Wieczorem wkleję to co uda mi się wystrugać.
Dzięki wielkie za pomoc Panowie
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Skoro tak robiłeś i nie pokazałeś wyników, to tylko ty masz do nich dostęp i tylko ty możesz je analizować i wyciągać słuszne wnioski. To bardzo dobrze, tylko po co w takim razie zawracasz gitarę ludziom na forum. Nikt tu jasnowidzem nie jest...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Napisałem jakie były wyniki, screenów nie robiłem
[Porobiłem testy.
Na tym modemie strasznie niestabilne warunki mam.
Ok 19 i 21 zrobiłem testy na 1800, 2100, 2600, 800
2600, 800 najgorzej, ping 20-25, DL 5-10, UL 4-8
1800, 2100 porównywalnie dobrze, ping 20-26, DL 21-29, UL 11-12
Wieczorem zrobię to ładniej.
ODPOWIEDZ