Modem LTE do T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

No wiec do takich wyników dostałeś odpowiedź. Wróć na poprzednią stronę, bo jest aktualna.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dziś wieczorem zrobię ładniej. Chociaż co za różnica czy napiszę 5-10 mbps czy, że na 3 próbach uzyskałem
Odpowiednio 5,12mbps 8,53 Mbps i 11,01mbps, ale nie będę się spierać, przedstawię w czytelnej formie ok 21-20.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Bo to bardzo słabe wyniki 2600 jak na parametry i w stosunku do 1800 i 2100. Albo to akademik, może stadion i mecz, masowa imreza... Może przestawiłeś modem i zmieniły się parametry.... Nie wiem. Wygląda jak by w ulu wszyscy siedzieli na 2600 resztę pasm pozostawiając...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie wiem co z tym modemem. Znalazłem 0,8m kabel USB, kompa przestawiałem w różne miejsca i udało się teraz uzyskać takie wyniki, nic więcej nie wyduszę z tego. W każdym razie nawet jak modem stał w miejscu, a pomiar powtarzałem raz za razem kilkukrotnie uzyskiwałem dosyć skrajne wyniki (np. na 2600 od 8 Mb/s do widocznego na screenie i to jak wspomniałem bez dotykania modemu).

Mam więc do wyboru b525 za 330, albo jakiekolwiek mifi za 80zł, choćby ten sam który teraz mam. W zasadzie na 2600 w tym miejscu leciał film z cda w 1080p i mi wystarczyło, zero ścinek. Także nie wiem czy jest sens pakować się w b525.
Nie zrobiłem na pasmie 800, bo na tym nawet strony nie mogłem otworzyć w normalnym czasie ;)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

LTE-A zagreguje pasma, ale jak starcza ci co masz...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Czyli nadal w rozterce. :D
Agregacja myślałem o tym, czasem jak sieć będzie przeciążona widać, że ładnie powinno na 1800+2600 śmigać i wyeliminować ew. niedogodności, ale czy konieczne na moje aktualne wymogi?
Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: atento »

Tiamo pisze:Czyli nadal w rozterce. :D

Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
To nie 98r by brać cokolwiek i sprzedawać...
To najgorszy biznes jaki można zrobić, zakupić sprzęt na raty i sprzedać, w dodatku to nielegalne bo sprzęt będzie Twój jak zapłacisz ostatnią ratę :D


Tak czy siak używając tego sprzętu który spłacasz i tak wychodzi tanio, najtansza oferte jaka znajdziesz z tiłombajl od osoby trzeciiej to 55zł.

Ten 525 całkiem fajnie działa nawet bez agregacji cos jak 3372 stabilnie. do agregacji trzeba mieć dobry zasięg i w miarę dobre transfery na obu pasmach bo inaczej to lipton i kaszana.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

atento pisze:
Tiamo pisze:Czyli nadal w rozterce. :D

Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
To nie 98r by brać cokolwiek i sprzedawać...
To najgorszy biznes jaki można zrobić, zakupić sprzęt na raty i sprzedać, w dodatku to nielegalne bo sprzęt będzie Twój jak zapłacisz ostatnią ratę :D


Tak czy siak używając tego sprzętu który spłacasz i tak wychodzi tanio, najtansza oferte jaka znajdziesz z tiłombajl od osoby trzeciiej to 55zł.

Ten 525 całkiem fajnie działa nawet bez agregacji cos jak 3372 stabilnie. do agregacji trzeba mieć dobry zasięg i w miarę dobre transfery na obu pasmach bo inaczej to lipton i kaszana.
Nie kumam, nie biorę na raty, chyba, że chodzi o osobę, która przedłużyła umowę i dostała ten sprzęt.... ;)?
Od początku, pisałem na starcie, że nie mam zamiaru w tym mieszkaniu siedzieć dłużej niż rok, ten net to tylko na przeczekanie, dlatego nie chcę się pakować w sprzęt za xxx zł i nie wiadomo jakie koszta ponosić za bezprzewodówkę, a jeśli już to z możliwością odsprzedaży. Równie dobrze za 40zł mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Netię czy Orange, tylko umowa na 2 lata i się nie martwić upierdliwościami związanymi z netem LTE.

Zasięg mam dobry, 23m do nadajnika. Może ten modem co mam coś kaszani.

Może jednak kupić więc ten tańszy skoro ani agregacji nie wykorzystam, ani nie mam zamiaru tego używać za długo? W swoim mieszkaniu na pewno nie będę bawił się w bezprzewodowego neta.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Kwestia potrzeb i portfela. Mam B525 i jestem średnio zadowolony. Mam też B715(który kosztował na allegro tyle co w nazwie) i to była moja najlepsza inwestycja w internet LTE do RBM.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Potrzeby nie zmuszają do kupna b715, chociaż portfel pozwala, ale racjonalnie podchodząc wydatek 7 stówek na kilka miesięcy po to by przeglądać strony, wysyłać maile i oglądać filmy jest nieuzasadniony. Buty sobie kupię, albo do wymiany telefonu dorzucę ;) A do neta e5577 lub coś w okolicy tego, uprzednio tylko sprawdzę czy da się wymuszać pasma.
Dzięki wielkie za rozjaśnienie sprawy, czyli wróciłem do swojej koncepcji z pierwszego posta, ale za to dowiedziałem się o DIL z RBM ;)
ODPOWIEDZ