Modem LTE do T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Zakupiłem jednak ten starter, doładowałem za 50zł, włączyłem darmowe LTE.
Licho strasznie, godzina 10.00 na paśmie 2100 odnotowałem najwyższe prędkości, szałowe 20Mbps, strach pomyśleć co będzie w szczycie. Sprawdzę jutro w szczycie, albo dziś o ile zdążę przed wyjściem do pracy. Tak czy inaczej nie wygląda to ciekawie, bo jeśli będę chciał korzystać komfortowo, to szykuje się wydatek rzędu 300-400 na modem, więc tak czy inaczej wychodzę jak Zabłocki na mydle.

Załączę jeszcze screena z Network Cell Info
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie wiem po co przekładałem sima do telefonu, skoro parametry sygnału podaje LTE Watch:
poniżej screen wykonany w tej chwili.

Ok 16 postaram się sieknąć jeszcze raz po teście, ale na tym modemie szału nie ma, więc zostaje chyba coś z agregacją.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: matek451 »

Parametry sygnału są prawidłowe na wszystkich pasmach. Pytanie tylko jakie DL/UL na nich wieczorem? Oczywiście najlepiej korzystać z DIL na RBM na Kartę 5 z RWK czyli po przejściu na RBM 7MNP od innego operatora i uruchomieniu bonusów min. RWK i docelowo zmiana taryfy na RNM na Kartę5. Wówczas koszt to 5 zł/m-c. A sprzęt z LTE-A zawsze sprzedasz jak zmienisz ofertę.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie będę już kombinował, raz na 3 msc mogę wydać 50zł, żeby doładować, to akurat żaden koszt.
W tej chwili na 2100 wciąż odnotowuję najlepsze prędkości: tj. ping 26ms, i DL 21-30 mb/s i UL 7 mb/s. Pewnie ok 18-20 będzie bardziej miarodajny pomiar, ale to jutro.

Włączyłem kilka filmów z portali z których korzystam na bieżąco i mimo, że prędkości i ping mam gorszy niż na karcie Oragne, to filmy chodzą płynnie w 720p, w tej chwili na Orange zdarzają się ścinki. Zaraz muszę uciekać, więc dziś nic więcej nie sprawdzę, ale wygląda obiecująco.

Zostaje więc kwestia sprzętu, 80zł na E5577Cs czy 350 na b525, ale to chyba tylko ze względu na agregację, tylko nie wiem czy mój BTS je obsługuje i jaki faktycznie będzie uzysk. Fakt można później sprzedać ten modem za rok pewnie i za 200zł znajdzie się kupiec, tylko pytanie czy akurat mi to będzie potrzebne.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Porobiłem testy.
Na tym modemie strasznie niestabilne warunki mam.
Ok 19 i 21 zrobiłem testy na 1800, 2100, 2600, 800
2600, 800 najgorzej, ping 20-25, DL 5-10, UL 4-8
1800, 2100 porównywalnie dobrze, ping 20-26, DL 21-29, UL 11-12

Zostaje dobór sprzętu. Najlepiej sprawują się 1800 i 2100, ale agregacji tych pasm modemem za 300zł nie zrobię, a nie wiem czy 1800+800 lub 2100+800 cokolwiek poprawi stosunku do pojedynczego pasma.
Kolejna sprawa, to wbudowana antena, czy w b525 lub b528 (bo te z tych droższych biorę pod uwagę i raczej skłaniałbym się ku 528 ze względu na brak problemów z 1800), jest znacznie lepsza niż w E5577C.

Sprzęt oczywiście chcę kupić na allegro, z tego co przeglądam to wszystkie wystawione pochodzą z TMobile, nie biorę pod uwagę lombardów i skłaniałbym się raczej w stronę urządzenia, które jest jeszcze na gwarancji, zawsze to na plus przy odsprzedaży.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Wybaczcie za post pod postem.

Poczytałem o tych routerach, ale nadal nie bardzo wiem co z tym robić. Podpowie ktoś?
b525 czy b528 czy E5577C, na którym robiłem powyższe testy. Zamówiłbym już w zasadzie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Nie chce mi się czytać wszystkiego, tak wiem to grzech lenistwa... ale parametry na 2600 masz dobre. To na tym paśmie będziesz bazował, bo jest najszersze. O dziwo u ciebie wypadło słabo w speedtestach. Może masz blisko jakiś akademik i wszyscy siedzą na tym paśmie, albo coś pokiełbasiłeś.
Z uwagi na powyższe albo ruter jaki chcesz pamiętając że stacjonarny do stacjonarnego, a mobilny do przemieszczania się, albo rzetelniej podejść do testów. Zrobisz jak uważasz.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dzięki za odpowiedź, akademika nie ma, zresztą w akademikach internet jest, sprawdzałem kilka razy i jak pisałem niestabilne warunki mam na tym modemie, bo wyniki bardzo skaczą, stąd spytałem czy b525 ma znacznie lepszą antenę wew. od e5577c, z tego co zdołałem doczytać to powinien pracować lepiej w związku z tym jestem praktycznie przed finalizacją zamówienia, tylko osoba od której kupuje musi sprawdzić czy tmobile nie zakłada simlocka.
Zaciekawiłeś mnie stwierdzeniem, że modem jaki chce, czyli sugerujesz, że b525 nie da lepszych wyników?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Jeśli na mifi i 2600 masz dobre parametry a mimo to złe speedtesty to zmiana modemu, rutera nie pomoże. Dla tego pisałem o rzetelności, bo na tym paśmie powinno być najlepiej.
nike0018
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-11-14, 17:56

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: nike0018 »

Musisz pamiętać, że routery B525 od T-mobile są wykastrowane w porównaniu do innych sieci lub z wolnego rynku. Dlatego też powinny być o wiele tańsze.
PC
GPU: GIGABYTE GEFORCE GTX 750Ti 2GB OC
CPU: AMD PHENOM II x4 955 Black Edition + Freezer Pro7
MOBO: ASUS M4N68T-M
RAM: Kingston Hyper-X 1600 MHz CL9 2x4GB
PSU: SilentiumPC VERO L1 500W
SSD + HDD: GoodRam IridiumPro 240GB + Samsung SATAII 500GB
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Sprobuje jeszcze raz zrobić testy, problemy są dwa, wracam dziś ok 20stej, z modemu korzysta kilka osób, nie chcę ich pozbawić neta na zbyt długo :)
Nie rozumiem co to znaczy zrobić rzetelnie.
Podłączam sprzęt odpalam i używam, skoro testy tak wychodzą to tak to działa na danym sprzęcie, chyba, że są czynniki o których nie wiem.

Co do b525 to 330 z gwarancją, chyba dobra cena, ale skoro mam nie widzieć różnicy to faktycznie lepiej mi kupić mifi za 80zl
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Ustawić na badane pasmo np 2600, znaleźć miejsce w którym RSRP i RSRQ są najlepsze. Nie ruszając sprzętu zrobić parę speedtestów i scren parametrów. Powtórzyć na kolejnych pasmach.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

robertnik pisze:Ustawić na badane pasmo np 2600, znaleźć miejsce w którym RSRP i RSRQ są najlepsze. Nie ruszając sprzętu zrobić parę speedtestów i scren parametrów. Powtórzyć na kolejnych pasmach.
Tak robiłem, postaram się coś wykombinować, bo ogranicza mnie długość kabla USB, nie mam karty WiFi w kompie, laptop w innym domu, a na telefonie nawet po WiFi mam niższe wyniki.
Wieczorem wkleję to co uda mi się wystrugać.
Dzięki wielkie za pomoc Panowie
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Skoro tak robiłeś i nie pokazałeś wyników, to tylko ty masz do nich dostęp i tylko ty możesz je analizować i wyciągać słuszne wnioski. To bardzo dobrze, tylko po co w takim razie zawracasz gitarę ludziom na forum. Nikt tu jasnowidzem nie jest...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Napisałem jakie były wyniki, screenów nie robiłem
[Porobiłem testy.
Na tym modemie strasznie niestabilne warunki mam.
Ok 19 i 21 zrobiłem testy na 1800, 2100, 2600, 800
2600, 800 najgorzej, ping 20-25, DL 5-10, UL 4-8
1800, 2100 porównywalnie dobrze, ping 20-26, DL 21-29, UL 11-12
Wieczorem zrobię to ładniej.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

No wiec do takich wyników dostałeś odpowiedź. Wróć na poprzednią stronę, bo jest aktualna.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Dziś wieczorem zrobię ładniej. Chociaż co za różnica czy napiszę 5-10 mbps czy, że na 3 próbach uzyskałem
Odpowiednio 5,12mbps 8,53 Mbps i 11,01mbps, ale nie będę się spierać, przedstawię w czytelnej formie ok 21-20.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Bo to bardzo słabe wyniki 2600 jak na parametry i w stosunku do 1800 i 2100. Albo to akademik, może stadion i mecz, masowa imreza... Może przestawiłeś modem i zmieniły się parametry.... Nie wiem. Wygląda jak by w ulu wszyscy siedzieli na 2600 resztę pasm pozostawiając...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Nie wiem co z tym modemem. Znalazłem 0,8m kabel USB, kompa przestawiałem w różne miejsca i udało się teraz uzyskać takie wyniki, nic więcej nie wyduszę z tego. W każdym razie nawet jak modem stał w miejscu, a pomiar powtarzałem raz za razem kilkukrotnie uzyskiwałem dosyć skrajne wyniki (np. na 2600 od 8 Mb/s do widocznego na screenie i to jak wspomniałem bez dotykania modemu).

Mam więc do wyboru b525 za 330, albo jakiekolwiek mifi za 80zł, choćby ten sam który teraz mam. W zasadzie na 2600 w tym miejscu leciał film z cda w 1080p i mi wystarczyło, zero ścinek. Także nie wiem czy jest sens pakować się w b525.
Nie zrobiłem na pasmie 800, bo na tym nawet strony nie mogłem otworzyć w normalnym czasie ;)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

LTE-A zagreguje pasma, ale jak starcza ci co masz...
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Czyli nadal w rozterce. :D
Agregacja myślałem o tym, czasem jak sieć będzie przeciążona widać, że ładnie powinno na 1800+2600 śmigać i wyeliminować ew. niedogodności, ale czy konieczne na moje aktualne wymogi?
Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: atento »

Tiamo pisze:Czyli nadal w rozterce. :D

Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
To nie 98r by brać cokolwiek i sprzedawać...
To najgorszy biznes jaki można zrobić, zakupić sprzęt na raty i sprzedać, w dodatku to nielegalne bo sprzęt będzie Twój jak zapłacisz ostatnią ratę :D


Tak czy siak używając tego sprzętu który spłacasz i tak wychodzi tanio, najtansza oferte jaka znajdziesz z tiłombajl od osoby trzeciiej to 55zł.

Ten 525 całkiem fajnie działa nawet bez agregacji cos jak 3372 stabilnie. do agregacji trzeba mieć dobry zasięg i w miarę dobre transfery na obu pasmach bo inaczej to lipton i kaszana.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

atento pisze:
Tiamo pisze:Czyli nadal w rozterce. :D

Router i tak odsprzedam, chyba, że ceny polecą na łeb na szyję, to się powie trudno.
No nic jutro podejmę decyzję. Dzięki tak czy siak.
To nie 98r by brać cokolwiek i sprzedawać...
To najgorszy biznes jaki można zrobić, zakupić sprzęt na raty i sprzedać, w dodatku to nielegalne bo sprzęt będzie Twój jak zapłacisz ostatnią ratę :D


Tak czy siak używając tego sprzętu który spłacasz i tak wychodzi tanio, najtansza oferte jaka znajdziesz z tiłombajl od osoby trzeciiej to 55zł.

Ten 525 całkiem fajnie działa nawet bez agregacji cos jak 3372 stabilnie. do agregacji trzeba mieć dobry zasięg i w miarę dobre transfery na obu pasmach bo inaczej to lipton i kaszana.
Nie kumam, nie biorę na raty, chyba, że chodzi o osobę, która przedłużyła umowę i dostała ten sprzęt.... ;)?
Od początku, pisałem na starcie, że nie mam zamiaru w tym mieszkaniu siedzieć dłużej niż rok, ten net to tylko na przeczekanie, dlatego nie chcę się pakować w sprzęt za xxx zł i nie wiadomo jakie koszta ponosić za bezprzewodówkę, a jeśli już to z możliwością odsprzedaży. Równie dobrze za 40zł mogę <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> Netię czy Orange, tylko umowa na 2 lata i się nie martwić upierdliwościami związanymi z netem LTE.

Zasięg mam dobry, 23m do nadajnika. Może ten modem co mam coś kaszani.

Może jednak kupić więc ten tańszy skoro ani agregacji nie wykorzystam, ani nie mam zamiaru tego używać za długo? W swoim mieszkaniu na pewno nie będę bawił się w bezprzewodowego neta.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: robertnik »

Kwestia potrzeb i portfela. Mam B525 i jestem średnio zadowolony. Mam też B715(który kosztował na allegro tyle co w nazwie) i to była moja najlepsza inwestycja w internet LTE do RBM.
Tiamo
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2018-02-15, 12:22

Re: Modem LTE do T-Mobile

Post autor: Tiamo »

Potrzeby nie zmuszają do kupna b715, chociaż portfel pozwala, ale racjonalnie podchodząc wydatek 7 stówek na kilka miesięcy po to by przeglądać strony, wysyłać maile i oglądać filmy jest nieuzasadniony. Buty sobie kupię, albo do wymiany telefonu dorzucę ;) A do neta e5577 lub coś w okolicy tego, uprzednio tylko sprawdzę czy da się wymuszać pasma.
Dzięki wielkie za rozjaśnienie sprawy, czyli wróciłem do swojej koncepcji z pierwszego posta, ale za to dowiedziałem się o DIL z RBM ;)
ODPOWIEDZ